Sayfa 152/502 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252 ... SonSon
Arama sonucu : 4009 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    bir şık daha var, ortakların dağılımı en güzel bu şekilde tasnif edilir.

hazır mkk kayıtları gelecek, son tahlilde kim de ne var kim de ne yok göreceklerdir.
    Üstadım, ODAS sermaye yapısı yukarıda ve tahsisli yolu ile alınan CANTE hisseleri ODAS uhdesinde ve imtiyazsız. Yani yöneticilerin bu hisselerdeki gerçek sahiplik oranı oldukça düşük; o malum arkadaşlar şu an bile yönetimi devralacak nitelikte çoğunluğa sahipler sanki.

Tahsisliden alınan 138.116.902 lot ve ODAS yöneticileri bunun % 26.95'ine hakimler. Kalanı diğer hissedarların.

Alelacele aklıma gelen bu oldu. Bilemedim.
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir...

Alıntı Originally Posted by hissedarxd Yazıyı Oku

üstadım, odas sermaye yapısı yukarıda ve tahsisli yolu ile alınan cante hisseleri odas uhdesinde ve imtiyazsız. Yani yöneticilerin bu hisselerdeki gerçek sahiplik oranı oldukça düşük; o malum arkadaşlar şu an bile yönetimi devralacak nitelikte çoğunluğa sahipler sanki.

tahsisliden alınan 138.116.902 lot ve odas yöneticileri bunun % 26.95'ine hakimler. Kalanı diğer hissedarların.

Alelacele aklıma gelen bu oldu. Bilemedim.
    --hangi yönetimi ve nasıl alacaklar?

AKIL VAR MANTIK VAR...HİSSELERİN %58 i ODAS da...kalanın hepsi o malum arkadaşlarda olsa da yönetimi devralmayı bırak, ODAS istemedikçe yönetime bir kişi bile sokamazlar...
    https://www.can2termik.com.tr/yatiri...rtaklik-yapisi
    -boş boş konuşuyorsunuz...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    7,923
    çok fazla hissem yok ama genel kurula katılmayı planlıyorum

5. Görünürde öyle ancak CANTE'de imtiyazlı hisse yok, yani herkes yönetime aday gösterme ve YK seçme noktasında eşit oya sahip. Diyelim ki ben ODAS paylarının % 30'una sahibim ancak imtiyazlı hisse nedeniyle yönetimde yer alamıyorum. CANTE, ODAS'ın bağlı ortaklığı ve ben aynı zamanda ODAS'taki sahiplik oranı üzerinden dolaylı olarak CANTE'ye de ortağım. Basit bir dava ile halledilebilecek bir konu. Ha, bu tür bir talep gelebilir mi, onu bilemem. Şartları mevcut ise (ispat yükümlülüğü anlamında) hukuki olarak mümkün...Demek istediğim bu.

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Görünürde öyle ancak CANTE'de imtiyazlı hisse yok, yani herkes yönetime aday gösterme ve YK seçme noktasında eşit oya sahip. Diyelim ki ben ODAS paylarının % 30'una sahibim ancak imtiyazlı hisse nedeniyle yönetimde yer alamıyorum. CANTE, ODAS'ın bağlı ortaklığı ve ben aynı zamanda ODAS'taki sahiplik oranı üzerinden dolaylı olarak CANTE'ye de ortağım. Basit bir dava ile halledilebilecek bir konu. Ha, bu tür bir talep gelebilir mi, onu bilemem. Şartları mevcut ise (ispat yükümlülüğü anlamında) hukuki olarak mümkün...Demek istediğim bu.
    --odasda %5 in üzerinde ortaklığı olanlar belli....teorik olarak da mümkün değil...

Transfer Fiyatlandırması Düzenlemesi Açısından
    5520 Sayılı Kurumlar Vergisi Kanunu’nun 13. maddesi uyarınca, kurumların ilişkili kişilerle emsallere uygunluk ilkesine aykırı olarak tespit ettikleri bedel veya fiyat üzerinden mal veya hizmet alım ya da satımında bulunursa, kazanç̧ tamamen veya kısmen transfer fiyatlandırması yoluyla örtülü olarak dağıtılmış sayılır. Alım, satım, imalat ve inşaat işlemleri, kiralama ve kiraya verme işlemleri, ödünç para alınması ve verilmesi, ikramiye, ücret ve benzeri ödemeleri gerektiren işlemler her hal ve şartta mal veya hizmet alım ya da satımı olarak değerlendirilir. hükümden görüleceği üzere, grup içi şirketler arasında ödünç para verilmesi halinde, emsallere uygun faizin alınmış olması aranır. aksi halde, işlemin, transfer fiyatlandırması yoluyla örtülü kazanç aktarımı sayılma riski vardır.

8. Paranın ve imanın kimde olduğu bilinmez der bir düşünür. Zaten o yazdıklarım bir senaryoya dayalı idi. Olursa böyle olur/olabilir anlamında. Kimse buradan bir beklenti, çıkarım vs yapmasın lütfen.

Sayfa 152/502 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •