Sayfa 152/996 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

1. Nasa çalışan sayısı 17 bin,Diyanet çalışan sayısı 131 bin.Tüm Tr deki üniversite öğretim üyesi 130 bin civarı.Eğitimimiz kötü durumda, peki bu diyanet, üniversiteler kadar bir katkı yapıyor mu ülkeye ? Bir de ülkede 108 ilahiyat fakültesi var, kesin doğru olduğu kabul edilen bir kitabın 40 ayrı yorumunu tartışıyorlar.Yani allahın kelamı var ama 40 tane de yorumu var.Neyse yerli ve milli projeler tam gaz durmak yok yola devam.

2.  Alıntı Originally Posted by loner Yazıyı Oku
    Nasa çalışan sayısı 17 bin,Diyanet çalışan sayısı 131 bin.Tüm Tr deki üniversite öğretim üyesi 130 bin civarı.Eğitimimiz kötü durumda, peki bu diyanet, üniversiteler kadar bir katkı yapıyor mu ülkeye ? Bir de ülkede 108 ilahiyat fakültesi var, kesin doğru olduğu kabul edilen bir kitabın 40 ayrı yorumunu tartışıyorlar.Yani allahın kelamı var ama 40 tane de yorumu var.Neyse yerli ve milli projeler tam gaz durmak yok yola devam.
    Loner Hocam,

CVX.V watch List'ime aldim. ( dun gece )

https://www.stockwatch.com/Quote/Detail?C:CVX

Birlikte degerlendirelim mi, Ne dersin ?

Hisse hakkinda forum linki bu;

https://finance.yahoo.com/quote/CVX.V/community?p=CVX.V

Hucresel beton ya da Cimento.

Vaktiniz olursa tabiki, Saygilar.

3. Belki Kanada'dan bizi takip edenler vardir.

Watch listimin tumu.

https://money.tmx.com/en/watchlist/33837

Merkez Bankasi Başkanı Ağbal:
    -2021 para ve kur politikası TCMB'nin uygulayacağı para, kur ve likidite politikalarının çerçevesini belirlemektedir
    -Bu tür paylaşımlar şeffaflık ve öngörülebilirliği artırıyor
    -TCMB için 2021 yılında yol haritasını oluşturan bu politika çerçevesini çok önemsiyoruz

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Ağbal:
    -TCMB'nin temel amacı fiyat istikrarını sağlamaktır, fiyat istikrarı ekonomik istikrarın ön koşuludur
    -Fiyat istikrarını sağlamak hepimizin ortak amacı olmalıdır, TCMB olarak biz bu amaca yürekten inanıyoruz ve enflasyonu düşürmekte kararlıyız

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

Ağbal:
    -Hızlı parasal genişlemenin gecikmeli etkileriyle, ekonomide ısınmanın son çeyrekte belirginleştiği görülmektedir
    -ÜFE'deki yükseliş eğilimi, TÜFE üzerinde maliyet baskılarını artırdı

Ağbal: Enflasyondaki yükselişin temel belirleyicisinin döviz kuru olduğunu görüyoruz

Ağbal: 2021 yılına girerken başta döviz kuru olmak üzere birikimli maliyet etkileri, emtiada yukarı seyir ve enflasyon beklentilerine yönlü riskler, enflasyonda yukarı yönlü risk oluşturuyor

Ağbal: Enflasyona ilişkin yukarı yönlü riskler 2021 yılında para politikasının sıkı ve kararlı bir duruş sergilemesini zorunlu kılmaktadır

Ağbal: Hedeflerimize ulaşmak için şartlara göre politika duruşunu daha da sıkılaştıracağız

Sayfa 152/996 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •