Sayfa 152/964 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon
Arama sonucu : 7712 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1. 6. Maddeyi biz MEMSA da yaptık!!!

Daha bunu çözemiyecek kadar zekisin , ne diyeyim başka!!!

2. Şimdi sana uzmanlık sorusu bak bu bizim denetçi raporu adam görüş vermekten kaçınmış. Ve biz bu raporlar sayesinde bir çok şey öğrendik, şikayet ettik, ve resmiyette de çok önemli delil olarak kabul ediliyor ki?? Bütün davalarımızda bu raporları kullandık...

sen diyorsun ki şirketin seçtiği denetim kurumunu biz ibra etmedik eyvallah saygı duyarım

Ancak denetim kurumlarının nasıl seçildiği, hangi yönetmeliğe tabi oldukları ve nasıl cezalarla karşı karşıya kalabileceklerini en basitinden şöyle anlatayım gerisini de kendin oku

Denetimlerde sorumluluk
    MADDE 44 – (1) Denetim raporlarının TDS’ye aykırı olması ile bu raporlardaki bilgi ve kanaatlerin yanlış, eksik ve yanıltıcı olması nedeniyle doğabilecek zararlardan, denetim kuruluşları ve denetçiler ayrı ayrı hukuken sorumludurlar.
    (2) İdari yaptırımlar, mevzuata aykırılıkları tespit edilen denetim kuruluşları ve denetçiler hakkında uygulanır. Kurumca gerekli görülen hallerde, denetim ekiplerinde görevlendirilen ve işlem ve eylemleriyle mevzuata aykırılığa neden olan denetçiler hakkında da yaptırım uygulanır.
    (3) Denetim ekiplerinde, denetçi olarak görevlendirilenler dışında, denetime yardımcı olmak üzere yer alan kişilerin sebep olduğu mevzuata aykırılıklardan, idari yaptırımlar bakımından bu kişiler değil, gözetiminde çalıştıkları denetim kuruluşları ve denetçiler sorumlu tutulur. Denetime yardımcı olmak üzere yer alan kişilerin genel hükümler, bağımsızlık, tarafsızlık ve sır saklama yükümlülüklerinden doğan sorumluluk halleri saklıdır.

http://mevzuat.basbakanlik.gov.tr/Me...C4%B1ms%C4%B1z

yani denetim şirketleri kendinin kapanmasını göze alır, ve tazminat yükünü ve kendisine açılacak davalara eyvallah derse senin düşündüğün gibi olabilir doktor... Ancak hiç sanmıyorum...

ve hadi diyelim ki seçmediniz...

peki sen pay sahibi olarak mahkemeye şu şirket olsun diye başvurdun mu??? Tabi ki hayır...

kim başvuracak şirket peki kimin istediği şirket gelecek yine onların yani bir şey değişmeyecek...

ha sen gider pay sahibi olarak dava açarsan o zaman helal olsun derim bak ttk 399/6 ya onun için iyi oku diyorum...

Yani sonuç olarak sen dava açmazsan şirket yönetimi yine kendi istediği denetim firmasını görevlendirir... Bunun sonucunda sen de havan da su dövmüş, rüzgar güllerine karşı savaşmış olursun....

bu şimdi senin niyetinin iyi olduğunu düşünerekten yazdık...

Birbirinizi asagilayarak elinize ne geçiyor ? Bu nasıl bir tartışma? Farklı fikirde olabilirsiniz bu sizin birbirinizi aşağılamanizi mi gerektirir? Saygı biraz..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4. DANIŞTAY ın 5 hakiminden 4 bu iş olmaz demiş!!! Şartlar oluşmamış!!!

Yılların DANIŞTAY hakimleri mi??? YEREL mahkeme mi???

Yerel mahkeme sonrası dosya tekrar DANIŞTAY a gelmiyecek mi!!!

Bunları düşünüyorsunuz!!! Üstten satıp alttan alacaklar kimlerin kanını emecek burada!!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    georgia-china-istanbul
    Gönderi
    448
    Şirketimizin bugün yaptığı Yönetim Kurulu toplantısında;
    Şirketimizin ve bağlı ortaklıklarının Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-14.1 sayılı "Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği" çerçevesinde hazırlanan ve kamuya açıklanan 31.12.2016 tarihli konsolide yıllık finansal durum tablosu (bilanço) üzerinden, 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu'nun 376'ncı maddesi kapsamında ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun 2014/11 sayılı Bülten'inde yayımlanmış bulunan 10.04.2014 tarih ve 11/352 Sayılı Kararı kapsamında yapılan değerlendirmede, KAP'ta yayınlanan 31.12.2016 tarihli finansal tablolarına göre sermaye kaybının % 79 oranındadır.
    Ancak; Şirketimizin öz kaynaklarının güçlendirilmesi için 09 Mayıs 2015 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında karara bağlanan ve 28 Ağustos 2015 tarihinde Genel Kurul'a sunulan iyileştirici önlemler kapsamında 2017 yılı başından bugüne kadar konsolideye tabi bağlı ortaklığımız Akayteks Dokumacılık ve Emprimecilik A.Ş.'nin yapmış olduğu 13.997.000 USD'lık gayrimenkul satışı ve grubumuzun yapmış olduğu diğer sabit kıymet satışlarından elde edilen yaklaşık 50 milyon TL'lık kâr ve Türkiye Finansal Raporlama Standartları gereğince finansal tablolarımıza yansıtılmayan yaklaşık 164 milyon TL'lık şirket aktifine kayıtlı otellerimizin üst haklarının olumlu etkisi dikkate alındığında söz konusu sermaye kaybının % 50'nin altına düşeceği öngörülmektedir.
    Açıklanan nedenlerle; 09 Mayıs 2015 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında karara bağlanan ve 28 Ağustos 2015 tarihinde Genel Kurul'a sunulan iyileştirici önlemlerin devamına ve sermaye kaybına ilişkin hesaplamanın 31 Aralık 2017 tarihli finansal raporlar üzerinden yeniden yapılmasına karar verilmiştir.
    Sayın, Pay sahiplerimizin bilgisine sunulur.

KERVANSARAY YATIRIM HOLDİNG A.Ş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

yaptın ne oldu hissen işlem görüyormu yüzde 98 halka açıklık oranı yakında kotdan da çıkarsa ne yapacaksın tutturmuşsun bir genel kurul muhabbeti.istenirse genel kurula gündem maddesi olarak ilave yapılacağını biliyormusun bilmiyorsan dersini çalış gel

daha öncede danıştayın 5 üyesi evet demişti aynı dairenin.bunlar bizim hukuk sistemimizde olağan şeyler,şimdi ankara 9.idare davayı kabul etmesinden sonra süreç yeniden başlıyor şirket için sıkıntılı süreç bitmedi onun için bunu birşekilde aşması lazım.ayrıca sizin hisseniz olmdığı söyleniyor istersen vekalet vereyimde kendi genel kuruluna katılmadın bari bizm genel kurula katılıver

yukarıdaki yazılar drtussa cevaben yazılmıştır

Sayfa 152/964 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •