Sayfa 152/842 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon
Arama sonucu : 6731 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: ISBIR - İşbir Holding

Hakkımızı yasal yollardan nasıl arayabiliriz? Konunun hukuki yönünü bilen yok mu? Kasada onlarca milyon lira ne için duruyor yıllardır? Neden ortaklara dağıtılmıyor? Konunun hukuki yönünü bilen yok mu?

Ortaklara 1,25 kuruş temettü hadi canım!

Arkadaşlar neden sessiz kalıyorsunuz bu holding ne için var ortaklara faydası yoksa neden faaliyette onlarca iştiraki ile?

4. ..arkadaşlar

5. Arkadaşlar benimle beraber 12 yatırımcıya gönderilen şirketin bizim göndermiş olduğumuz mailere cevabı aşağıdadır.Aşağıdaki şirket açıklamasından sonra altına açıklama yapacağım.Kısacası bu yönetim kurulundan ne köy olur ne kasaba;,koca şirketi 12 mail gönderen arkadaş kurtaramaz.3300 tane ortaktan sağ olan senetleri olan ve burada tanıdığı olanlar kurtaracak bu yönetimden.
    Sayın Yatırımcı,
    İşbir Holding A.Ş, 1968 yılında yurtdışında çalışan yaklaşık 3.300 gurbetçinin küçük tasarruflarıyla kurulmuş bir
    şirkettir.

Şirketimiz çok ortaklı olduğu için SPK üyesi fakat hisse senetleri borsada işlem görmüyordu. SPK 3.6.2011 tarih,
    17/519 sayılı kararı ile benzer 84 şirketin hisse senetlerinin Serbest İşlem Platformunda işlem görmesine RESEN
    karar verdi.

Bu şirketlerden 69u ya SPKdan çıkarak ya da prosedürü tamamlamayarak adı geçen pazara girmedi. Nitekim bu
    durum karşısında SPK, 12.02.2013 tarih, 5/143 sayılı kararı ile payları borsada işlem görmeyen halka açık
    ortaklıkların paylarının SİPte işlem görmesine yönelik kararlarını yürürlükten kaldırdı.

Bu gelişmeden sonra şirketimiz 14.02.2013 tarih, 63 sayılı yazısı ile SİP üyeliğinin sonlandırılması için SPKna
    başvurdu ancak olumsuz cevap aldı. Anlaşılacağı gibi, İşbir hisselerinin borsada işlem görmesinin nedeni, halka arz
    değildir. İşbir diğer borsa şirketleri gibi, halka arz yaparak yatırımcıya hisse senedi satmamıştır. Hisse senetlerinin
    borsada satılmasıyla İşbirin kasasına bir kuruş girmemiştir.

İşbir Holding, 50 yıl önce hiçbir menfaat gözetmeksizin sadece vatanımıza bir yatırım olsun düşüncesiyle hisse
    alan gerçek ortaklarına 1973 yılından bu güne kadar kesintisiz kar payı dağıtmanın ve bu gün itibarıyla o
    ortaklarımızın hisselerine 250-300 kat değer kazandırmanın gururu ve huzuru içerisindedir.

Bu durumda, ortaklarımızın beklentileri karşılanırken, hisselerimize ayrıca spekülatif kazanç yaratılması
    düşünülmemiştir.

İşbir Holdingin sermaye artırmasına gerek yoktur. Bağlı ortaklıkları (İşbir Sentetik Dokuma San. A.Ş: 110.000.000 TL,
    İşbir Sünger San. A.Ş: 80.000.000 TL) yeterli sermayeye sahiptir. İlan edilen olağan genel kurul gündeminde
    bedelli/bedelsiz sermaye artırımı ya da pazar değişikliği bulunmamaktadır.

Bilgilerinize Sunarız.

İŞBİR HOLDİNG A.Ş.

Bende bu yönetim kurulunun yazdırmış olduğu yazıya karşılık bir yazı yazdım lütfen tüm herkes bu yazıyı aynen veya değiştirerek [email protected] veya [email protected] adresine yollayınız!Bu yazıdan sonra burada yazma işine bir süre ara vereceğim,herkese bol kazançlar

Sayın İŞBİR HOLDİNG yönetim kurulu üyeleri;
    Biz İŞBİR HOLDİNG hissedarlarından olup şirkete bazı durumları belirtmek için ve bilgi almak için muhtelif mailler gönderdik.Bunun sonucunda verilen yanıta cevap olarak hazırladığım bu açıklama şöyledir:
    1-Şirketin gerçekten profesyonel olmayan ve sermaye piyasalarına yabancı veya bilerek sermaye piyasalarına girmek istemeyen yöneticilerle yönetilmeye çalışıldığı anlaşılıyor.Bu devirde SPK denetimi şirketlerin küçük yatırımcılarını koruyacak yegane kurumdur.
    2-İŞBİR HOLDİNG için sermaye arttırımına gerek yoktur deniyor.İştiraklerinin sermayesi yeterli deniyor.Ya biz anlattığımız mevzuyu iyi anlatamadık veya anlaşılmak istemiyoruz.Şöyle örnek vereyim İŞBİR HOLDİNG in sermaye arttırımı zorunluluk olarak görmedik senedin değerini aşırı arttıran bir olay olarak gördük. Şu anda Türkiyede Hisse senetleri piyasasında düşük sermayeye sahip şirketler yüksek oranlı bedelsiz sermaye arttırımı kararı aldığında çok yüksek primler yapabiliyor.Örnek Yonga mobilya,Netaş,Aslan Çimento,Afyon Çimento v.b.Bunlar bu kararlardan sonra kısa sürelerde 5-10 kata varan değer artışları yaşamıştır.Peki ben size soruyorum İŞBİR HOLDİNG hisse senedini yıllardır tutan yatırımcı ortakların diyelimki evleri var 1 milyon TL lik ama bu sermaye arttırımı oluyor elindeki evin değeri en az 5-10 milyon TL oluyor.Bu ortakların hakkı değilmi yani bu kadar değeri artacak senetlerin vede yapılması gereken sadece bir yönetim kurulu kararı alınması.
    3-Neden ısrarla şirketin pazar değişikliği yapılmak istenmiyor,o zaman hem şirketin değeri dahada artacaktır,hemde daha likit hal alacaktır,alanlar rahat alacak,satanlar rahat satacaktır.Şu an buna imkan yoktur.
    4-Tüm gönderdiğimiz maillere aldığımız cevabın bana gösterdiği bir şey varki oda şu:Şirket çok amatörce yönetiliyor vede şirketin yönetim kuruluna sahip kişiler 35.000 lot asaleten senetle koca şirketi yönetmektedir.Şirketin 635.000 lotu var ve 35.000 asaleten lotla şirket yönetiliyor;ne güzel iş.(vekaleten 130.000 lot) Ben böyle bir durumda tüm pay sahipleri için çok adil olurdum;hem sermaye arttırımını yapardım hemde pazar değişikliği için başvururdum.Ama anlaşılıyorki İŞBİR HOLDİNGİN yönetimini kaybetmek istemeyen bir yönetim var.
    Tüm bunlardan sonra bundan sonraki tüm işim İŞBİR HOLDİNGin tüm hissedarlarıyla iletişime geçerek OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU TOPLAMAK VE bu amatör ve yatırımcılarının isteklerine çıkarlarına yer vermeyen 2015 yılında söz verdiği bedelsiz sermaye arttırımını yapmayan YÖNETİM KURULUNU DEĞİŞTİRMEK OLACAKTIR. Önümüzdeki yılda olağan genel kurulda bu yönetim kurulunun seçilmemesi için tüm mücadelemizi vereceğimizi belirtiriz;İŞBİR HOLDİNG hisse senet sahiplerinin senetlerini gerçek değerine ulaştıran ;pazar değişikliğini gerçekleştiren ve daha profesyonel bir yönetim kurulunun oluştuğu ve şirketler için SPK nın olmazsa olmaz olduğu yeni ve taptaze başlangıç yapacak dinamik bir yönetim kurulu için şimdiden çalışmaya başlıyoruz.İyi günler.
    İsim:
    Tel:
    Adres:

Kamuoyu aydınlatma platformuna beş yılda gönderilen haberlere bakın ya ortak kaydileştirme haberi ya 1 liralık temettü haberi yada bilançonun son gönderimi için ek süre talebi haberi başka bir şey yok!

Sayın sensor bu iş mail ile olmayacağı açık adamlar dalga geçer gibi bir cevap yollamışlar,bizzat genel kurula katılmak gerek hemde olayın hukuki yönünü bilen birisi ile

Aramızda ticaret hukukundan anlayan arkadaş var mı mesela bir avukat

Sayfa 152/842 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •