Sayfa 153/402 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253 ... SonSon
Arama sonucu : 3209 madde; 1,217 - 1,224 arası.

Konu: ALKA - Alkim Kağıt

1. temettu için şu an daha makul ve mantıklı şirketler var...haaa alkadan temettumuzu aldık yalan yok...ama alka ile katolik nikahım yok

2. Ekonomideki kriz gelen bilançolara yansımış çoğu şirket zarar açıkladı bu krizde alka ciroyu yüzde 40 artirdi karinida yüzde 25 artırdı çoğu şirketin zarar ettiği bu dönemde yüzde 25 karını artırmış
    Kötü
    Orta
    Iyi
    Hangisi
    Zarar olsa kötü
    9 yada 10 milyon kar gelse iyiydik

Ozaman sonuc orta

Ytdr

SM-G532F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Aslında Alkada ilk çeyrek ölçü değil,bakım onarım nedeniyle üretime ara veriliyor,kapasite kullanım oranı düştüğünden birim maliyetler artarken hasılat ve karlılık azalıyor.Ekonomide sıkıntılı dönemden geçiyoruz,yine de geçen yıl ilk çeyrekle kıyaslandığında sonuçlar çok iyi olmasa da iyi,kötü hiç değil.Bilanço açıklayan diğer şirketlerin tamamına yakını zarar ya da karları azalmış.
    Alka farkı nedir?Sektörde ithalat bağımlısıyız,yerli üretim çok düşük oranda yani şirketin talep sorunu yok,tüm üretimini satabiliyor.yatırımları teşvikli,önümüzü görebiliyoruz,şimdiden F/Ksı 4,kriz etkisi yok sayılır,fiyat düşerde çıkarda fazla önemi yok.

4.  Alıntı Originally Posted by ÇiftçiDede Yazıyı Oku
    Aslında Alkada ilk çeyrek ölçü değil,bakım onarım nedeniyle üretime ara veriliyor,kapasite kullanım oranı düştüğünden birim maliyetler artarken hasılat ve karlılık azalıyor.Ekonomide sıkıntılı dönemden geçiyoruz,yine de geçen yıl ilk çeyrekle kıyaslandığında sonuçlar çok iyi olmasa da iyi,kötü hiç değil.Bilanço açıklayan diğer şirketlerin tamamına yakını zarar ya da karları azalmış.
    Alka farkı nedir?Sektörde ithalat bağımlısıyız,yerli üretim çok düşük oranda yani şirketin talep sorunu yok,tüm üretimini satabiliyor.yatırımları teşvikli,önümüzü görebiliyoruz,şimdiden F/Ksı 4,kriz etkisi yok sayılır,fiyat düşerde çıkarda fazla önemi yok.
    Sayın ortak yaptığınız yorumlar bana çok mantıklı geldi ve beğendim sizi tebrik ederim

5.  Alıntı Originally Posted by berat37 Yazıyı Oku
    Sayın ortak yaptığınız yorumlar bana çok mantıklı geldi ve beğendim sizi tebrik ederim

Teşekkürler,ortaklar rahat olsun..bence kriz ortamında bile güvenli liman,beklentim sonraki çeyreklerde hasılat ve net kar artışlarına tanık olacağız,temettünün de güzeline..

6. Şirket 37 milyon dolar ile kurulmuş 55 bin ton kapasite ile yaklaşık olarak 222 milyon tl yapıyor güncel olarak.
    Ayrıca ekran görüntüsünden de görüldüğü üzere toplam yatırım yaklaşık olarak 55 milyon dolarlık yatırım yapılmış ve buda 55*6 dan 330 milyon tl lik bir yatırım oluyor.
    Buna rağmen şirketin piyasa değeri 203 milyon tl :thumbdown:

7. arkadaşlar,
    yazmayayım yazmayayım dedim ama dayanamıyorum. Nasıl bir belaya bulaştık anlamıyorum? Arkadaş şirket yüksek kar yazar düşer, kriz ortamında yine kar yazıyor, yine düşüyor. Yıllardır zarar yazan ve yatırımcısına 1 kuruş temettü vermeyen şirketler yükselirken şu hissede yaşadığımız azaba bakın ya! 6 aydır zararda bekliyorum. haftalarca, aylarca yükseldiği noktadan aşağı 4 işlem gününde düştü. düşüş 4 günde % 10 oldu. diğer hiislerde kaçırdığımız fırsatlardan vazgeçtim. 6 ayda mevduatta %12 gelir elde edebilirdik. hiise 24 aydır yatırımcısına kan kusturuyor. yeter artık ya! şirket temettü dağıtacağına hissesine sahip çıksın kardeşim.

8. Üç hafta öncesi fiyatlara 5 günde düştü

Sayfa 153/402 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •