Sayfa 153/1002 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253653 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 1,217 - 1,224 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Şu serbest fonlarda limit olmasa çok da güzel yönetilenler var.
    Limit azaltılmalı bence.
    Veya benzer fonlar kurulmalı değişken olarak.
    GZM ve GZN var ilgilenirseniz ve alım alt limiti yok. Sadece bankanızdan Nitelikli Yatırımcı onayı almanız yeterli. Global ile görüşmemizde GZN'nin çok riskli olduğunu, geçen ayki performansını Türk İlaç hissesine borçlu olduğunu, her ay aynı performansı beklememizi söyledi. Açık olarak GZMyi önerdi kendileri.

2. Lightbulb

Borçlanma fonlarında alım ister TL bazlı, ister Döviz tabanlı olsun stopaj aynı %10 değil mi?

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Sn hellistheothers
    Döviz bazlı fonların bir bölümü öyledir
    Örneğin IPV ve TDG de 2 tür pay vardır
    A grubu ve B grubu
    Dövizle alım yapmanız mümkün, ama B grubu bu payları Tefas’tan değil kurucudan doğrudan alabilirsiniz

3. Bir akrabanın birikmiş emekli parası. Bana emanet etti. Mart ortası 500 TL verdi. Şu anda 550 TL oldu parası. Başkasının parası olduğu için orta risk alıyorum. Bu forumdan öğrenip uyguluyorum, yoksa çok anlamıyorum bu işten. Benim kendi fonum yok.

Alıntı Originally Posted by seref9 Yazıyı Oku
    Anlaşılan Risk'i çok sevmiyorsunuz

4. Arkadaşlar, aklımı kurcalayan bir konu var. Portföy dağılımını yayınlayan beğendiğim fonların %'sel olarak en çok yatırım yaptığı Top-2 hissesini alarak kendi fonumu oluştursam karlı olur mu diye düşünüyorum. Mantıklı mı sizce?

5.  Alıntı Originally Posted by Nida Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, aklımı kurcalayan bir konu var. Portföy dağılımını yayınlayan beğendiğim fonların %'sel olarak en çok yatırım yaptığı Top-2 hissesini alarak kendi fonumu oluştursam karlı olur mu diye düşünüyorum. Mantıklı mı sizce?
    her ay ay sonunda veren verilerin fonda top2 hissesini olanini nereden bulacaksiniz?
    Canlar gider heyyyy

6.  Alıntı Originally Posted by Nida Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, aklımı kurcalayan bir konu var. Portföy dağılımını yayınlayan beğendiğim fonların %'sel olarak en çok yatırım yaptığı Top-2 hissesini alarak kendi fonumu oluştursam karlı olur mu diye düşünüyorum. Mantıklı mı sizce?
    Bu mantık daha önce aklıam gelmişti, iki değil ama iyi fonalr tarafından en çok tutulan hisselerden bir portföy oluşturmak istedim. Sonrasında tek hissede denemek istedim. Hatta buna model portföy yayınlayıp en başarılı olmuş aracı kurum önerilerini de birleştirdim. Öneri çoksa puan verdim, iyi fon tutuyorsa puan verdim. En çok puan tcell almıştı. Aralık başında tcell pay kontrat aldım o mantıkla, en çok o vardı çünkü. Ancak , endeksten çok çok geride performans gösterdi.
    Bunun üzerine geçmişe dönük olarak da test ettim, ancak belirgin olarak endekse görece bir başarı elde etmedi.
    Sonrasında vardığım sonuç, iyi hsyflerin iyi hisseleri tutmakla birlikte, bunlar da yaptıkları tradelerde performanslarını endeks üstüne çıakrdığı idi.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    her ay ay sonunda veren verilerin fonda top2 hissesini olanini nereden bulacaksiniz?
    Çoğunda değişmiyor, bir miktar azalma veya artma oluyor. Zaten her ayın ilk haftası yayınlıyorlar.

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bu mantık daha önce aklıam gelmişti, iki değil ama iyi fonalr tarafından en çok tutulan hisselerden bir portföy oluşturmak istedim. Sonrasında tek hissede denemek istedim. Hatta buna model portföy yayınlayıp en başarılı olmuş aracı kurum önerilerini de birleştirdim. Öneri çoksa puan verdim, iyi fon tutuyorsa puan verdim. En çok puan tcell almıştı. Aralık başında tcell pay kontrat aldım o mantıkla, en çok o vardı çünkü. Ancak , endeksten çok çok geride performans gösterdi.
    Bunun üzerine geçmişe dönük olarak da test ettim, ancak belirgin olarak endekse görece bir başarı elde etmedi.
    Sonrasında vardığım sonuç, iyi hsyflerin iyi hisseleri tutmakla birlikte, bunlar da yaptıkları tradelerde performanslarını endeks üstüne çıakrdığı idi.
    Üstad, tek hisse ciddi bir gösterge olmayabilir. Fon yatırımcıları da yanılabilir. Fonların çoğunun gün içi trade yaptığını düşünmüyorum. Günlük getiri/kayıpları hisseye paralel görünüyor. Model portföy önerilerine kesinlikle sıcak bakmıyorum. Milletin ağzına 1 parmak bal çalacak hisseleri veya kendilerinin satışa geçecekleri hisseleri öneriyorlar diye düşünüyorum. Ben bilfiil yatırım yaptıkları hisselere daha fazla güveniyorum. Mesela 5 fondan 10 adet hisseye 10K atıp (getiri hesabı kolay olsun diye) sizin yaptığınız gibi bir deneme yapmayı düşünüyorum.

Sayfa 153/1002 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253653 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •