Sayfa 153/359 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253 ... SonSon
Arama sonucu : 2868 madde; 1,217 - 1,224 arası.

Konu: ATATP - ATP Ticari Bilgisayar AŞ

1. sanki tavana gidecek gibime geliyor ..bakalım şahsi düşüncem ..tahta yapıcı ne yapar bilemeyiz .tam da bugün kü tavanı da, yaklaşık 20 günlük ortalama ya denk geliyor . 58.50

2.  Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    Tek bisey soyliyim dostum,
    ben 3-4 sene once Temettu portfoyu yaptim
    resmen cerez fiyatlardan OYAKC, TURPRASLAR, hektaslar, sasalar, cimsalar, Aksa , sahol.... simdi bakinca komik fiyatlarlan almistim,
    baya tasidim, Karlarda ettim ama artik gitmiyor deyip sattim, ve simdi baktigimda keske tutsaydim, simdi hem guzel bir temettu geliri hemde maliyetimin 5-6 kati karda oturuyor olurdum

bu kadar mi ? degil. bundan 8-9 sene oncesine gidilse, THY, TOFAS.. almistim, simdiye kadar tutsaydim gene cok iyi gelirler elde etmistim. tabi hersey gullukken satilmadi bunlar , bir yerde umutsuzluga kapiliyor insan, inan hangi sebepten sattigimi net hatirlamiyorum, ama cok sukur ciddi bir skinti yasadigimdan degil, tamamen kendi kisisel kararimdan dolayi sattim ve baska hisselere dondum. zarar etmedim ama cok buyuk karlardan oldum

ne sattiysam , pisman oldum

ATATP gelince, hisse ozelinde konusmak lazim. cunku turkiye oyle yatir-unut bir ulke degil maalesef
    potansiyel ve benklentiler var , burdayiz, olurda kotu bisey olursa , bil ki bu hepimize buyuk surpriz olur. ufukta negatif bisey gorunmuyor hissemiz icin

acil ihtiyaciniz yoksa , bekleyin,
    neler gorduk neler , maalesef borsa yatirimi boyledir
     Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    benim düşüncem de şudur : bence hükümet parasal sıkılaşmaya gittiği için ekonomi durgunlaşacak...bu süreçte borsa olumsuz etkilenecek ...olumsuz dediğim ya çok az artacak (son bir iki yılın rallisi yaşanmayacak ) yada yatayda kalacaktır...bu süreçte pozitif ayrışacak hisseler olacaktır...yenilenebilir enerji ile bağı olan ama yeterince fark edilmemiş ve değer kazanmamış atatp ,kocaer ve brlsm gibi hisselerin bu süreçten pozitif ayrışmasını bekliyorum...

durgunlaşacak ekonomide sektör ve hisse bazlı ayrışmalar olacağına inanıyorum...döviz varlığı güçlü ,ihracatçı ,borcu az olan şirketler bence güçlü duracaklar ve hatta prim bile yapabilecekler...döviz ile iş yapan şirketler de güçlü olacaklardır...ben bu durumu tahmin ederekten söylediğim hisselerde pozisyon aldım..artık ne kadar doğru karar vermişim bilmiyorum...bunu bana zaman ve piyasa gösterecek..
     Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    ülkemizde hükümetin aldığı tedbirlere rağmen enflasyon hala çok yüksek...faizler de yükseliyor...faizlerin yükselmesi borsa için olumsuzdur...bence son endeks düşüşlerinin en büyük nedeni faiz kararı beklentisidir...eğer piyasanın alıştığı 500 baz puan değil de 200-250 baz puan faiz artarsa ?? borsa olumlu bir tepki verebilir...

kur korumalı mevduat bitiriliyor...buradaki paralar tl bazlı faize yönlendiriliyor (faiz artışları yapılarak ) bu paraların az bir kısmı borsaya gelebilir...onun dışında borsada baskı olduğu sürece ,risk iştahı olmayan bu yatırımcı gurubu borsaya çekmek çok zor...borsanın canlanması ve dip oluşturması için öncelikle faiz artışlarının hızı kesilmeli veya tamamen durmalı...bundan sonra borsada seçiçi olmak gerekiyor...borcu yüksek ve döviz açığı olan hisselerden uzak durmalı....

elimde bulundurduğum her üç hissenin de finansalları güçlüdür...bu yüzden de pozisyonuma güveniyorum...bilanço ile birlikte vede beklentileri ile ilgili kaplar geldikçe pozitif ayrışarak güçlenerek çıkışlar yapmalarını bekliyorum..bakalım nasipte neler olacak ??
    Çok teşekkür ederim ikinize de, yazdıklarınız çok kıymetli. Önümüzdeki 3-4 yıl benim için önemli olacak, iyi kötü bir sermaye edinmek istiyorum yapabildiğim kadar. Sizlerin söylediğinden anladığım önümüzdeki dönemde 1. İhracatçı, döviz+, az borçlu şirket bulmak, 2. Sabırlı olmayı öğrenmek. İşler iyi gidiyorsa hemen bıkıp satmamak.

Alıp unutmak da doğru değil dediğiniz gibi. 2022 rallisini Ereğli, eser, vesbe vb kağıtlardayken kaçırdım mesela ben (kişisel nedenlerle borsayla şimdi olduğu gibi ilgilenemedim, zaten uzun vadeciyim diye de düşünüyordum). Ha elimdekiler spek kağıt değil sonuçta, daha uzun vadede zarar ettirmezdi belki ama bu demir-çelik, tüketim, ihracat, kur baskısı vb faktörlerin farkında olsam daha iyi olurdu. Geç olsun güç olmasın diyerek gerekli değişimleri yapmıştım daha sonra.

3.  Alıntı Originally Posted by habzij Yazıyı Oku
    Çok teşekkür ederim ikinize de, yazdıklarınız çok kıymetli. Önümüzdeki 3-4 yıl benim için önemli olacak, iyi kötü bir sermaye edinmek istiyorum yapabildiğim kadar. Sizlerin söylediğinden anladığım önümüzdeki dönemde 1. İhracatçı, döviz+, az borçlu şirket bulmak, 2. Sabırlı olmayı öğrenmek. İşler iyi gidiyorsa hemen bıkıp satmamak.

Alıp unutmak da doğru değil dediğiniz gibi. 2022 rallisini Ereğli, eser, vesbe vb kağıtlardayken kaçırdım mesela ben (kişisel nedenlerle borsayla şimdi olduğu gibi ilgilenemedim, zaten uzun vadeciyim diye de düşünüyordum). Ha elimdekiler spek kağıt değil sonuçta, daha uzun vadede zarar ettirmezdi belki ama bu demir-çelik, tüketim, ihracat, kur baskısı vb faktörlerin farkında olsam daha iyi olurdu. Geç olsun güç olmasın diyerek gerekli değişimleri yapmıştım daha sonra.
    Ereğli bende de vardı..Ereğli'de ki sorunları görünce bende inat etmekten vazgeçtim ve sattım...sanırım 2_3 ay tuttum...az bir zarar ile sattım..Ereğli gibi bir dev bile yeşil çeliği ihmal etmiş...mital bu yüzden payını sattı...üzerine de global sorunları vardı sektörün..fark edinceye kadar ve inadimiz kırılıncaya kadar iki üç ay geçti...

4. ATP olarak Paris Kongre Merkezi'nde düzenlenen Burger King Uluslararası Kongresi'ne katıldık. Etkinlikte King's Journey standını ziyaret etmekten ve yeni franchise'larla tanışmaktan mutluluk duyduk. Bu başarılı etkinlik için Burger King ekibine teşekkür ederiz!

5. Tüm ortaklara selamlar ve bol kazançlar dilerim.Brütün şok dalgasının etkisinin yavaşça azalacağı düşüncesindeyim. Sonra gerçek yatırımcılarla yola devam.

6. bugün 60.00 üzerine atarsa güzel olur

7. şuan itibarıyla 20 günlük ortalamanında üzerinde seyrediyor ..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,950
    Nihayet guzel bir gun ,Amma

eklemelerimin cogu bu sevyeden oldugundan , anca basa bas noktasina geldik. ama dusus trendinden cikmasi olumlu, umuyorum onumuzde , yolumuzda acik

zaten sallamasyon bir dusustu, Amazonda kelebek oluyor, bizim borsa, komaya giriyor
    aslinda bu savas sebebiyle ATATP dusmesi degil, cikmasi gerekiyordu, soyle ki
    savasin bizi etkiledigi yok, ama petrol fiyatini arttirinca , Ulkenin, petrol gideri astronomik artiyor. OYsa biz petrolun tam karsisinda ki sektordeyiz
    Saving-Accumulation-Investment
    In God We Trust

Sayfa 153/359 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •