Onemli Gunler Banner
Sayfa 154/999 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254654 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 1,225 - 1,232 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Düşen petrol fiyatı
    Fedin faiz hamlesi
    Trumpın faiz artışına karşı oluşu
    Abd nin Suriyeden çekilme planı

Ben bu iktidar kadar sanslı bir iktidar görmedim .
    İddia ediyorum bu krizde teğet gececek .Borsa hava civadan yükselmez.Yabancılar sudan ucuz dediğimiz borsaya milyar dolar gömdü .

Seçim sonucu beklenilenin aksi çıkarsa yukardaki işler terse döner .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    inşallah bu sefer dediğiniz kadar kolay atlatırız.

2.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Sayın bjkay dolar 4.80 hedefimi öylesine söylenmiş bir rakam diye düşünmeyin .
    Bu forumda dolar 6.5 lerde iken düşecek diye yazdım.Hedef 5.50 sonra 5 civarı diye yaZdım kayıtlarda duruyordur .
    Teknik analiz ve birazda temel analiz bilgisi olarak bu civarı bekleyen tek bwn değilim başka forumlardada paylaşım yapıyorum görüyorum.
    Yani 4.80 hedefi hiçde uzak değil .
    Biz 7 leri gören dolardan sonra psikolojik olarak 5 leri az görüyoruz ancak 3.70 lerde idi Mart ayında ..

4.80 gelmesi için Fırat'ın doğusu meselesinin sorun yaşanmadan halledilmesi lazım. Abd Çin ticaret savaşının tatlıya bağlanması şart. Katılaşmış gıda enflasyonu ve seçimlerden sonraki beklentiler düzelmeden o seviyeler gelmeyebilir.

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

3.  Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    4.80 gelmesi için Fırat'ın doğusu meselesinin sorun yaşanmadan halledilmesi lazım. Abd Çin ticaret savaşının tatlıya bağlanması şart. Katılaşmış gıda enflasyonu ve seçimlerden sonraki beklentiler düzelmeden o seviyeler gelmeyebilir.

Abd ve Çin meselesinde Trump bana göre haklı ve istediğini alacak gibi duruyor .Çin ne kadar ekonomik okarak büyük desekde Abd onların en büyük pazarı ..Kaybetmemek için razı olacaklar .
    Gıda fiyatları ,zamlar vs ..Bu ülkede 3 gün konuşulur unutulur başka şeyler gündem olur ve alışır insanlar .Berkay ve Arda daha çok yer tutar basında ..
    Bence ilerdeki en büyük sorun Rusya ve Abd arasındaki soğuk savas yavas yavas ısınmaya başlıyor gibi ..Eski 2 kutuplu dünya düzeni ,aşırı silanlanma ..3.dünya savasının bir füzelik işi var

Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Düşen petrol fiyatı
    Fedin faiz hamlesi
    Trumpın faiz artışına karşı oluşu
    Abd nin Suriyeden çekilme planı

Ben bu iktidar kadar sanslı bir iktidar görmedim .
    İddia ediyorum bu krizde teğet gececek .Borsa hava civadan yükselmez.Yabancılar sudan ucuz dediğimiz borsaya milyar dolar gömdü .

Seçim sonucu beklenilenin aksi çıkarsa yukardaki işler terse döner .

Bence secim sonucu ne olursa olsun IMF siz bir cikis zor.

Diyelim secim sonuclari iktidari memnun etmedi. O zaman dolar yukselecek ve iktidar diyecek bakin oyumuz dustu, istikrar bozuldu ve yatirimcilar kaciyor vs

Diyelim ki secim sonuclari harika. O zaman ilk is faizleri indir, cunku enflasyon dusuyor, onumuzde ki 4 yil secim yok. Mecbur kredi faizlerinin dusmesi, is yapilmasi, insaat yapilmasi, proje yapilmasi lazim. Yoksa demezler mi biz seni sectik ama hicbir sey degismedi, para kazanamiyoruz diye

Suriye meselesinde ise Turkiye kandirilmis olacak, istedigini alamayacak, saf disi birakilacak. 2 secenek onune konulacak

1 > Ya "kardesim esad" i yeniden aktiv et
    2 > Ya da Suriye de istedigini alamaycaksin

---------------

Trump ise zaman kazanmaya calisiyor. 1.5 yil sonra ABD de secimler var. Simdi piyasalari yukari cikarip marj kazanacak, sonra piyasalar dusecek ve secimlere yakin tekrar yukseltecek. 1.5 yil boyunca bu sekilde surduremez.

--------------

FED in almis oldugu bu karar kisa vadede ise yarar sadece, ABD den veriler iyi geldikce baski artar uzerinde. Istemese de faiz artirimina gitmek zorunda kalabilir, yoksa ne bagimsizligi kalir, ne de iletisimi.

--------------

Eger bu dediklerim olursa kendimi Nostradamus ilan edecegim

5.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Abd ve Çin meselesinde Trump bana göre haklı ve istediğini alacak gibi duruyor .Çin ne kadar ekonomik okarak büyük desekde Abd onların en büyük pazarı ..Kaybetmemek için razı olacaklar .
    Gıda fiyatları ,zamlar vs ..Bu ülkede 3 gün konuşulur unutulur başka şeyler gündem olur ve alışır insanlar .Berkay ve Arda daha çok yer tutar basında ..
    Bence ilerdeki en büyük sorun Rusya ve Abd arasındaki soğuk savas yavas yavas ısınmaya başlıyor gibi ..Eski 2 kutuplu dünya düzeni ,aşırı silanlanma ..3.dünya savasının bir füzelik işi var

Abd Rusya meselesinin bir parçası da Suriye. Fırat'ın doğusuna Abd ye rağmen girme durumunda fiyatlamaları kestiremiyorum bile.

Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

6.  Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    inşallah bu sefer dediğiniz kadar kolay atlatırız.
    Yabancı dolar satıyorsa vardır bildiği ,borsaya girip hisse alıyorsa yine öyle ..Trend is my friend .Trend şu anda mevduat yani tl ..
    Bu değişene kadar trendi çok zorlamaya gerek yok.
    Umarım iyi olur hersey ,bu ne ilk kriz ne de son olacak ..

7.  Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Abd Rusya meselesinin bir parçası da Suriye. Fırat'ın doğusuna Abd ye rağmen girme durumunda fiyatlamaları kestiremiyorum bile.

Ankarada yasamanın tek avantajı bazı şeyler kulaktan kulağa çok dolaşır ,bazısı doğru bazısı yanlış .
    Çok yakın zamanda ciddi bir şekilde ordumuz içeri girecek .Piyasaları mutlaka etkileyecek ama ne kadar etkiler bende kestiremiyorum şu an için .

8.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Ankarada yasamanın tek avantajı bazı şeyler kulaktan kulağa çok dolaşır ,bazısı doğru bazısı yanlış .
    Çok yakın zamanda ciddi bir şekilde ordumuz içeri girecek .Piyasaları mutlaka etkileyecek ama ne kadar etkiler bende kestiremiyorum şu an için .

secimde oy kazanmak için mi giricekler ?

Sayfa 154/999 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254654 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •