Sayfa 154/248 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204 ... SonSon
Arama sonucu : 1981 madde; 1,225 - 1,232 arası.

Konu: ODAS - Odaş Elektrik

1.  Alıntı Originally Posted by ases Yazıyı Oku

böyle bir haber var gerçekse büyük sıkıntı
    bu haber 3 aydır dolaşıyor ortalıkta. genel kurulda sorduk yalanladılar. bu haber gerçekse o zaman hisse 7 lere gelir

2.  Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    bu haber 3 aydır dolaşıyor ortalıkta. genel kurulda sorduk yalanladılar. bu haber gerçekse o zaman hisse 7 lere gelir
    Selamlar genel kurul tutanağına bu soru ve yalanması dahil edilmemiş. Size direnç göstermek adına yazmıyorum fakat durumdan %100 emin misin pazartesi yatırımcı ilişkilerine ilgili soru ve cevabın neden genel kurul tutanağına dahil edilmediğini soralım?

Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    3 aydir dolasiyor.. dediniz.
    Affinıza sıgınarak sormak isterim, daha önce bir yayında veya bu topikte mi? Yoksa kulaktan kulağa mı dolaşıyordu haber?
    Saygılarımla

4.  Alıntı Originally Posted by SİWEGA Yazıyı Oku
    Syn 2020 abimiz daha iyi açıklar ama 2. ve 3. çeyrekte auf hemen hemen aynı iken çeyreklik favök artısı 500 milyon tl olmus özbekistan katkısı artarak devam etmiş demek ki
    Tam aksine 2.çeyrek başlarken ikili anlaşmalar ile satış başlamış ve ODAŞ finansal raporlarında hasılat bölümüne ilişkin dipnot açıklamasında 1.çeyrekte ikili anlaşma ile yaptığı satış rakamını açıkça yazarken 2. ve 3. çeyrekte bu satış rakamını yazmamaya başlamış dipnot formatını değiştirmiş.

5.  Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    Bu yanlış bilgi. Ptf’ler hala 3. çeyreğin üzerinde ve ikili anlaşma ile satış olsa çeyreklik 1.5 milyar civarı Favök gelir. Ayrıca Auf’tan satsa bile dolardaki muhtemel artışla 2022 Favök yakalanabilir çünkü bu sene ekstradan Özbekistan etkisi de var. (Şu anda Odas’ın satış fiyatı hem auf düzenlemesi ile hem de seçim öncesi düşük tutulan dolar kuru ile baskılanıyor. Odas maliyeti büyük oranda TL olan ama satışı dolara bağlı olan ihracatçı şirket gibi düşünülebilir. Seçim sonrası ihracatçı şirketler tekrardan gözde olabilir.) Geçen sene asıl kar patlaması 3. ve 4. çeyrekte geldi. Bu sene auf’tan satışlarla geçen seneye göre daha stabil ama favök anlamında geçen seneye benzer bir sene olabilir. Ayrıca mevcut fiyatın Ekim zirvesinin altında olması gibi bir absürt durum da var. Yani 4. çeyrek bilançoyu bırak 3. çeyrek bilanço bile fiyatlanmadı. Bunları yazarken elimde Odas var diye yazmıyorum çünkü elimde yok. Astor arzına girmek için sattım. Dönüp alır mıyım onu da bilmiyorum çünkü önceden beri temel olarak daha çok beğendiğim ama tahtasına güvenmediğim için yüklenemediğim Ayen’in tahtasından Odas’ın tahtasının da pek farkı olmadığı ortaya çıktı. Bu tahtada son dönemde yaşananlar ya toplu akıl tutulmasının ya da açık bir manipülasyonun sonucudur.
    4.çeyrek PTF ortalaması 3.çeyreğin üzerinde hatta 2023 1.çeyrekte 2022 3.çeyreğin üzerinde gerçekleşecektir. PTF tavanı 4200 TL ithal kömürcüler bile çok ciddi kar yazıyor diye 1 Ekim itibariyle AUF tavanını düşürdüler PTF tavanının 4800 TL'den 4200 TL'ye düştüğü bir noktada yerli kömürcüler için belirlenen AUF rakamının 2050 TL'den çok yüksek yerlere çıkaracaklarını zannetmem. Ama şuna katılırım. USD kuru farklı yerlere giderse mecbur PTF tavanını yükselteceklerdir. Bu durumda AUF rakamları yukarı yönlü yeniden belirlenecektir. Bu sene evet ekstra Özbekistan etkisi olacaktır. Ama bahsedildiği gibi çeyreklik 350-400 milyon FAVÖK olacağını tahmin etmiyorum. Çünkü aynı bölgedeki AKSEN 740 MW santrali ile Mart 2022'de tamamen faaliyete geçmiş beklediği FAVÖK rakamı belliyken ODAŞ'ın 174 MW santral ile o kadar FAVÖK üretebileceğini tahmin etmiyorum. YTD.

6.  Alıntı Originally Posted by ases Yazıyı Oku

böyle bir haber var gerçekse büyük sıkıntı
    İkili anlaşmalarla ilgili dünden beri anlatmaya çalıştığım bu çünkü CANTE'nin açıkladığı FAVÖK ve kar rakamı belli. YTD.

7. Haberde savunmaları alınacak denilirken şu kadar miktar iade edicek şeklinde ifade yer alıyor.Bu bir soruşturma ise tamamlanmadan, sanki hüküm kesin verilmiş gibi ifade neden kullanılmış anlayamadım. Hissenin uzun bir süredir anlaşılmaz düşüşü bu yüzdenmidir acaba. Bazıları haberi önceden almış sanırım.

8.  Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    özbekistanın son çeyrekteki katkısı 450 milyon. bakın son çeyrekte diyorum. ilk çeyrekte de bu civarda olur. millet ilk çeyreğe odaklanmış.ne varsa ilk çeyrekte. santral devreye alınalı 6 ay olmuş. katkısı 900 milyon
    ODAŞ evet kap gönderdi santralle ilgili devreye alındı vs diye ama mali tablolarında hala yapılmakta olan yatırımlar bölümünde raporlamaya devam ediyor. ODAŞ yatırımcı ilişkilerine bununla ilgili daha önce mailde yazdım Özbekistan santralinin katkısı nedir diye ama cevap yazan olmadı. YTD.

Sayfa 154/248 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •