Sayfa 154/1000 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254654 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 1,225 - 1,232 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,324
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    US900123CT57 USD 7.63 4/26/2029 98.000 98.375 7.91 7.85 Ba3/BB

Takip ettigim Eurobondun getirisi %8 e dayandi..

Syg,
    Ancak bankalardan bu fiyatlari alamiyoruz...
    Bir kuponu ic edecek kadar komisyon koyuyorlar uzerine..
    En guzel nereden nasil alinir daha cozemedim..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Syg,
    Bu söylediğiniz kadar ağır bir durum olmayabilir ortada.

Senedin bugün itibariyle birikmiş faizi 1,9$. Isbankasi kirli satış fiyatı 101,1$. Arada 0,8$ gibi bir fark var ama bunun tamamı bankanın cebine giriyor olmayabilir, şöyle ki internet sitesinde gördüğümüz fiyatlar nom 100k ya da 200k icin fiyatlar. Artı bu montanli işlem için bile bu fiyatta işlem gecmeyebilir. Diğer tarafta bankadan olan edilmiş kirli fiyat üzerinden 1k nominallik işlem yapabiliyoruz.

Ben açıkçası devlet tahvilleri için banka üzerinden işlem yapmayı daha mantıklı buluyorum kendi adıma..
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Syg,
    İş Yatırım en güzeli...İŞ yatırım yeşilköy

4.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    İş Yatırım en güzeli...İŞ yatırım yeşilköy
    Isyatirim musterisiyim, eurobond raporlarindaki fiyatların ne ifade ettiğini(işlem geçen fiyatlar mı, herhangi bir ana ait aracı kurum teklif fiyatları mı yoksa Bloomberg bid-ask fiyatı mı diye) hem doğrudan raporu hazırlayan ekibe hem de müşteri temsilcime sordum ancak yanıt alamadım..

Ya müşteri temsilcim beni sallamiyor, ya ekip müşteri temsilcimi sallamiyor ya da o ilan edilen fiyatların sabit bir anlamı yok..
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

5.  Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    Isyatirim musterisiyim, eurobond raporlarindaki fiyatların ne ifade ettiğini(işlem geçen fiyatlar mı, herhangi bir ana ait aracı kurum teklif fiyatları mı yoksa Bloomberg bid-ask fiyatı mı diye) hem doğrudan raporu hazırlayan ekibe hem de müşteri temsilcime sordum ancak yanıt alamadım..

Ya müşteri temsilcim beni sallamiyor, ya ekip müşteri temsilcimi sallamiyor ya da o ilan edilen fiyatların sabit bir anlamı yok..
    Her MT farklı bir şeyler söylüyor herhalde. Benim MT'de eurobondlar için minumum 200 K USD ile işlem yapmanız gerekiyor diyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,324
    Is yatirim'dan uluslararasi piyasalar diye bir rapor geliyor iki gunde bir.
    Orada bir liste var.
    Ama bu liste bir onceki gunku fiyatlar sanirim.
    O andaki piyasa ile alakasi yok.
    Yurtdisi mesela luksemburg borsasi ile filan yakindan uzaktan alakasi yok.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Her MT farklı bir şeyler söylüyor herhalde. Benim MT'de eurobondlar için minumum 200 K USD ile işlem yapmanız gerekiyor diyor.
    Yok canım işlem limitleri konusunda bir ihtilaf yok. Kurumsallarin tamamı ve hazine eurobondlarin büyük kısmı 200k nominal. Bazi (özellikle uzak vade) hazine eurobondlari 1k ve 2k nominalli.

Anlamadığım husus aynı güne ait farklı raporlarda bir kıymet icin kendi aralarında da farklılık gösteren fiyatlarin tam olarak neyi ifade ettiği..
    ---------------

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Is yatirim'dan uluslararasi piyasalar diye bir rapor geliyor iki gunde bir.
    Orada bir liste var.
    Ama bu liste bir onceki gunku fiyatlar sanirim.
    O andaki piyasa ile alakasi yok.
    Yurtdisi mesela luksemburg borsasi ile filan yakindan uzaktan alakasi yok.

Syg,
    Üç adet rapor var aynı eurobond kıymetlerine ait bir gün önceki fiyat bilgisi içeren: sgmk günlük bülten, uluslararsı rapor ve Türk şirketi eurotahvil fiyatlamalari adında.

Uçundeki ayni kıymete ait fiyat bilgileri arasında farklılıklar oluyor. Bunu geçtim, o fiyatlardan benim bir önceki gün alım yapamamış oldugum da oldu. Kim alıyor bu fiyatlardan bu eurobondlari dedim ben de açıkçası..
    ---------------

Sayfa 154/1000 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254654 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •