Sayfa 158/214 İlkİlk ... 58108148156157158159160168208 ... SonSon
Arama sonucu : 1712 madde; 1,257 - 1,264 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1. [QUOTE=DRİZM;1610434]
     Alıntı Originally Posted by peneskertli Yazıyı Oku

yapacağınız şey BİST TÜM den (TAŞ-TOPRAK +FİNANS/BANKA/LEASİNG/FACTORİNG/HOLDİNG) ENDEKSLERİNDEKİ HİSSELERİ ÇIKARMAK VE kalanları TV ne göre sıralayarak ilk 5 tanesinden PARASAL OLARAK EŞİT MİKTARLARDA ALMAK ve HER 3 AYDA BİR BU İŞLEMİ TEKRARLAMAK...

Bu sistemin getirisi, bugün baktığımda, %60.350'ye ulaşmış.... Başlayıp başlamamak tamamen sizin kararınız olmalı....

Bol kazançlar dilerim.
    amacımız tv yüksek hhisseleri seçmek ise neden bunları çıkarıyoruz ki. belki bunların içinde daha yüksek temettü veren vardır.
    bununla ilgili geçmişte denedinizmi acaba
    twitter/borsasihirbazi

2. GEÇTİĞİMİZ SAYFALARDA REPAİNT KONUSU OLDUKÇA AYRINTILI OLARAK TARTIŞILDI. Lütfen o yazıları okumaya zaman ayırınız.

Programda son yapılan değişikliklerle durum nasıl bilmiyorum, AMA REPAİNT HER ZAMAN OLACAKTIR ; program herşeyi doğru yapsa bile hissesini aldığınız şirket bilanço yayınlandıktan SONRA sizin bilmediğiniz bir düzeltme gönderirse ve bu TVni etkilerse bu hisse portföyünüzde olmasına rağmen program o hissenin verilerini kullanmayacaktır. Gelen bilançolarda sonradan düzeltme yapılması her zaman olabilir, bu nedenle bile portföylerde hisse değişimleri mümkündür. Program bunu hiç bir zaman düzeltemez.

Yukarıdaki örnekte kendi TV içeren formülümle % 600 getiri elde ettiğimi yazmıştım, bu dönemde farzedelim ki program repaint yaptı ve testlerde %800 getiri çıktı. Benim alım-satım sırasında tam istenen fiyatlardan işlem yapamadığımı da düşünürseniz %15-20 bir hata payıyla verileri kabul etmek mantıklıdır. Nitekim benim uygulamam ve tecrübem bu yönde.... Bu durumda bile formülün getirisi % 40.000 civarındadır : 400 KAT GETİRİ..... Şahsen bana yeter...

Yine de repaint olayı sizi düşündürüyorsa 1213 nolu iletideki formüle bakabilir ya da daha da güzeli queenstocksta kendi testlerinizi yaparak kendi formülünüzü her zaman oluşturabilirsiniz.

3. hisseleri alma ve satma dönemleri 3 6 9 12. ayda değilde 1 4 7 10. aylarda alınsa getiride değişme oluyormu.
    twitter/borsasihirbazi

4. [QUOTE=peneskertli;1610897]
     Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku

amacımız tv yüksek hhisseleri seçmek ise neden bunları çıkarıyoruz ki. belki bunların içinde daha yüksek temettü veren vardır.
    bununla ilgili geçmişte denedinizmi acaba

Ben finansal hizmet sektörlerini faiz hassasiyeti olabilecek yatırımcılar için çıkarmıştım, çimentoları çıkarma fikri topiğe yazanlardan geldi. Testleri tabii ki yapıldı hatta siz de queenstocks programıyla aynı testleri yapabilirsiniz.

Çimentolarda bir performans kaybı olduğu konusunda çoğunluk hemfikir... Ama siz kendi formülünüzde istediğiniz sektörleri dahil edebilirsiniz.

5.  Alıntı Originally Posted by peneskertli Yazıyı Oku
    hisseleri alma ve satma dönemleri 3 6 9 12. ayda değilde 1 4 7 10. aylarda alınsa getiride değişme oluyormu.
    Eğer o aylarda %100 vb. süper getiriler olmadıkça UZUN VADEDE ortalamalar çok fazla etkilenmez. Asıl etkileyen faktör başladığınız tarihtir ; örneğin 2007 zirvesinde sistemi başlatsaydınız 2009 ortalarına kadar getiri yüzü göremezdiniz ama 2008 krizinin dibinde başlasaydınız getiriniz daha iyi olurdu (bununla ilgili bir çalışma yapmıştım).

2000 yılı zirvesinde programa başlayanlar tam 5 yıl getiri görememişler mesela...(sonrasında formülleri onları 2014 de 138 kat getiriyle ödüllendirmiş).

sn drizm, öncelikle ilginize teşekkür ederim. önceki repaint konusunu okumuştum.
    bu yöntem ne kadarlık bir portföye izin verir? çok yüklü alımlarda tahta sahibi yukarı götürmeyecektir. bir hisse için 50bin, 5 hisse için 250bin uygun gibi gözüküyor, ne dersiniz.

7. Bu sistemi aslında çocukları için aylık ufak tasarruflar yapabilenler için yazmıştım. Çocuğuna iphoneX alacağına bu parayla bu şekilde yatırım yapsa ve sonrasında hiç ekleme yapmasa bile nasıl sonuçlar alabileceklerini göstermek istedim. HEM DE HİÇ BORSA BİLMELERİNE GEREK OLMADAN...

Tutar yükseldikçe 2 şey yapabilirsiniz :

1- Hisse adedini 10 yaparsınız, yine de sığ hisseler problem yaratacaktır.

2- derin hisselerde uygularsınız örn. BİST 100, 50 vb. Formülü BİST 100 de uygularsanız aynı dönemde 100 kat getiri elde edecektiniz. Bu yöntem çok daha uygulanabilirdir.

Ayrıca portföy büyüdükçe hisse adedini arttırarak, 3 aylık periyodu uzatarak çeşitli varyasyonlar da yapmak mümkün...

8. arkadaşlar bir konuda yardıma ihtiyacım var yardımcı olunursa sevinirim...

halka açık bir şirketin.. 2015 vede 2014 yılı bilançolarına ulaşmak istiyorum.. kapta 1 yıla dönük veriler mevcut... ben mi bulamadım başka sitede mi yayınlanıyor... bilgisi olan vardım ederse sevinirim... mesela arena şirketi diyelim..

Sayfa 158/214 İlkİlk ... 58108148156157158159160168208 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •