Sayfa 159/354 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259 ... SonSon
Arama sonucu : 2825 madde; 1,265 - 1,272 arası.

Konu: TRGYO - Torunlar GYO A.Ş.

1. Osmanlı resmen tüy dikti. Herzaman yaptığı gibi. Bugün ki maliyeti nedir acaba. Evin yaramaz çocuğu...

hep_yek

2. Bugün de 38 milyonu aşkın lot işlemle yine gıdım gitmeden aynı yerden kapattı...
    Hani bunca hacimle 5-10 kademe gitse göze batmaz, ama son 1 aylık işlemleri hangi kurum incelerse incelesin olmaz böyle şey der, demesi lazım.

6 Eylül 2019 da yüksek hacimler başlamış, hisse fiyatı 1.84, geçen zaman içerisnde yüzmilyonlarca lot işlem hacmi ve hisse yine 1.84 kapattı.

Takdiri kurumlara, piyasa yapıcılarına bırakıyorum, sizce normal mi bu işlemler, henüz incelemediler galiba.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

3. https://i.postimg.cc/Y26gydd0/201910012018202143.png

https://i.postimg.cc/W4qqm8D2/201910022017163867.png

Osmanlı nın 1 günde artan lot miktarını doğru mu görüyorum?

Ümitsizlik diyarına gitme, umutlar var. Karanlığa kapılma, güneşler var.

[Mevlana]
    Ümitsizlik diyarına gitme, ümitler var.. Karanlığa meyletme, güneşler var… [Mevlana]

4. Gerçekte çok sığ ve hacimsiz bir hissedir, özel günler (bilanço haber vs.) dışında gerçek anlamda günlük işlem hacmi en fazla 500 bin TL civarında bir hisse iken son birkaç aydır tarihi yüksek işlem hacimleri oluyor. Bunlar karşılıklı yapılan fiktif işlemler ancak burada amaç ne anlamış değilim bist100'e girmesini sağlayıp hisseyi vitrine çıkarmak olabilir belki ancak bal yapmayan arı gibi, vites boşta arabanın gazına bas dur biraz daha devam ederse motoru yakacaklar. Her gün boş boş milyonlarca TL işlem, anlaşılan komisyon falan ödemiyorlar.

5.  Alıntı Originally Posted by gva74 Yazıyı Oku
    Potansiyeli nedir ?

Varsayalim ki stoklardaki varliklar arsalar dahil, tum borclari oduyor,2023 sonu hedefledikleri durum, ilave pasabahce otel kira gelirlerine ilave oluyor.. Yeni proje yok yeni borclanma yok … GYO lar proje uretme zorunlulugu var sanki neyse..
    Sirketin gelirlerinin tumu kiralama faaliytlerinden ve giderlerde bu portfoy yapisindan olusuyor..

Yaklasik 100 m usd vergi oncesi safi kar anlamina gelir .. 2018 vuk zarar oldugundan yedek akceler pas gecilmis, bu yil da boyle olabilir, 2023 sonuna kadar 1.tertip limiti dolacaktir, sirketten ilave bir %100 sermaye bedelsiz artis gelmesi olasidir.. Bu durumda tum safi kar 1 ve 2 temettu olarak verilenilir, kanunni yedekler ayrildiktan sonra.. Bu ssenaryo da yillik 87.7 m usd temettu odemesi karsiligi 2 mia lot bir sermaye olusuyor, 0.044 cent hisse basi odeme. maximum 1.1 usd hisse hedefi, net aktif degeri defter degeri vs onemsiz

hissenin 32 cent den islem gordugunu belirtelim.. Yani beklerim trade etmem, faiz geliri onemli degil arsa aldim attim diyen yatirimci icin ideal.. tum stabil bir ekonomik ortamda .. Kiralar odenir, kira ve maliyet artis orani enflasyon yada tl nin degeri ile dogru orantili artar, stoklar 2023 e kadar tum borclari da kapar rahatca diyorsaniz..

herkese iyi seanslar
    Yorumu okumaya başlar başlamaz bu GVA dedim! Yanılmamışım. Sizinle aynı yerde yollarımızın kesişmiş olmasından dolayı sevindim. Selamlar...

6.  Alıntı Originally Posted by erdgass Yazıyı Oku
    Gerçekte çok sığ ve hacimsiz bir hissedir, özel günler (bilanço haber vs.) dışında gerçek anlamda günlük işlem hacmi en fazla 500 bin TL civarında bir hisse iken son birkaç aydır tarihi yüksek işlem hacimleri oluyor. Bunlar karşılıklı yapılan fiktif işlemler ancak burada amaç ne anlamış değilim bist100'e girmesini sağlayıp hisseyi vitrine çıkarmak olabilir belki ancak bal yapmayan arı gibi, vites boşta arabanın gazına bas dur biraz daha devam ederse motoru yakacaklar. Her gün boş boş milyonlarca TL işlem, anlaşılan komisyon falan ödemiyorlar.
    Bu hisse senelerdir böyle, bende bir arkadaşın tavsiyesi ile girmiştim, süründürür...inşallah toparlanır...

7. Sngyo son 4 ayda 3 katı çıktı, 0.30 kuruştan 0.91 kuruş oldu, bu da 2.50'den 1.80 lere. Kısacası gyoların en lanetlisi bu torun çıktı.
    Şirketin elinde bunca bitmiş proje varken neden hiç reklam yapmazlar, ihtiyaç mı duymuyorlar, yoksa daha yüksekten satmak için mi acele etmiyorlar.

Bugün film kaldığı yerden devam mı yoksa tamam mı, birgün de mola verin hisse az bir gitsin.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

8. Kademe derinliği atabilecek akadaş var mı?
    Gerçi hacim ayaklar altın da ama..
    Endeks ..,,...,,... seni spek...
    Paylaşımlarım kesinlikle YATIRIM TAVSİYESİ veya yönlendirme değildir.

Sayfa 159/354 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •