Onemli Gunler Banner
Sayfa 16/41 İlkİlk ... 6141516171826 ... SonSon
Arama sonucu : 325 madde; 121 - 128 arası.

Konu: Seçimden sonra borsa

Dolar 4.55' e geri çekildi.
    Çoğu kişinin görüşü doların euro karşısında yükselişe devam edeceği yönünde
    "bu fikre katılmıyorum"
    Düşündüğüm gibi olursa doların aşağı gelişini destekleyecek bir neden daha.

Kanal direncimiz ve fibonacci %50 düzeltme seviyesi direncimiz her ikisi de 97 800 civarındaki dirence işaret ediyor.
    Dediğim gibi bu dirençler 101 000 hareketine yolculukta sadece ara duraklar.

Listemdeki hisselerden
    dgate 6.06 %15
    indes 8.35 %5 yukarıda
    artık listeden çıkarıyorum..

tlman 10 lira altında yazmıştım 11.20 gördü artık liste dışı
    Yükselmeyecek demek değil elbette..

Listemdeki hisselerden ayen bugün de %8 yukarıda 4.15 daha yukarı olabilir belki ama artık liste dışı...
    3.30' dan beri dikkat çekiyoruz.

Üzeyr Doğan 12:20 Bloomberght yorumu.

3 milyar euro serbest bırakıldı AB ilişkileri açısından önemli
    Merkez bankasından beri tl pozitif
    Kabine beklentileri önemli
    Hükümetin önceliği cari açık enflasyon mücadelesi olacak beklentisi hakim
    Ohalin kaldırılması beklentisi var
    Bütün bunlar TL' nin pozitif fiyatlanmasını sağlar
    Yurt dışı önemli maalesef ticaret savaşları endişesi gelişmiş ülke borsalarında kayıp getiriyor, gelişen ülke paralarında da baskı yaratıyor , önümüzdeki hafta yeniden bu konu gündem olabilir.
    TL'nin güçlenmesine sınır getirebilir.

Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında cari açık azalabilir turizm gelirlerinin ve yavaşlamanın etkisi ile.
    Bu durum kura da olumlu yansıyabilir.
    Konjonktürün getirdiği bu avantajlar iyi kullanılırsa yıl sonuna daha rahat girebiliriz.

7. Usta harikasin...

Nexus 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sabah saatlerinde Bloomberght' de yorumculardan birisi salı günü enflasyon gelecek borsa olumsuz etkilenebilir demiş !
    %90' ı ile aynı fikirde olmadığım bu gibi bu yorumcu ile de da aynı fikirde değilim.
    Zaten biliyor piyasa, kur geçişkenliğinden ve baz etkisinden dolayı enflasyon %14' ü aşabilir.

Benim düşüncem : Şu anda yapılan fiyatlama enflasyonu , cari açığı faizleri düşürmek için nasıl bir politika uygulanacağına dair bir fiyatlama . Olumsuz bütün beklentiler zaten fiyatların içinde. Borsa her zaman bir adım sonrasını satın alır. Dün de dediğim gibi "kötü haberleri görmezden gelip önümüzdeki dönemde gerçekleşmesi olası olumlu durumlara odaklanacaklar, borsanın yükseleceğine inanmayanları inandırana kadar normal düzeltmeler eşliğinde borsayı yukarı çekecekler"

Sayfa 16/41 İlkİlk ... 6141516171826 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •