Sayfa 16/182 İlkİlk ... 614151617182666116 ... SonSon
Arama sonucu : 1456 madde; 121 - 128 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

1. 5 yıllık CDS 792
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    5 yıllık CDS 792
    ekim kasım gibi tekrar 900 leri yoklar mıyız acaba?

şahsi fikrim şapkadan tavşan falanla olmaz, ayı çıkarırlarsa bi ihtimal yoklamayız.

3.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    ekim kasım gibi tekrar 900 leri yoklar mıyız acaba?

şahsi fikrim şapkadan tavşan falanla olmaz, ayı çıkarırlarsa bi ihtimal yoklamayız.
    800 üzerine çok hızlı attı. 640'tan 800'e tırmanışın eğimi ve zamanı , 900'den 640'a düşüşün eğimi ve zamanından çok daha sert oldu. Hareketin çoğu son 2 günde gerçekleşti. Normal koşullarda CDS için bu denli hızlı hareketlere pek şahit olmadım.

900'den 640'a iniş dikkatli incelenmesi gereken bir hareket. Bu hareketi kimler hangi işlemleri ile tetikledi. Bunu hakikaten görmek isterdim.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4. TCMB nin yeni düzenlemesiyle beraber Merkez Bankasınca açıklanacak referans oranının 1,8 katı üzerinde bir faizle ticari kredi açan bankalara açtıkları kredi tutarlarının %90’ına tekabül eden tutarda DİBS bulundurma zorunluluğu getirildi

Dibs işine pek çomak sokmamak lazım.neme lazım global abileri kızdırabilirsin,sonra cız olabilir.
    ( Global abiler ,pek sevmez tahvil faizinin suni aşağı inmesini)

5. Anlamadığım vergilendirme hangi kura göre yapılıyor şu an geçmiyor ama yarın geçti ben kupon ödemelerimi temmuz ve ocakta almıştım atıyorum hangi kura göre geçecek 70 bin yıl sonuna 30-40 olursa dolar geçer hangi kura bağlı bu vergilendirme

6.  Alıntı Originally Posted by HRS Yazıyı Oku
    Anlamadığım vergilendirme hangi kura göre yapılıyor şu an geçmiyor ama yarın geçti ben kupon ödemelerimi temmuz ve ocakta almıştım atıyorum hangi kura göre geçecek 70 bin yıl sonuna 30-40 olursa dolar geçer hangi kura bağlı bu vergilendirme
    usd faiz veya anapara kazançların, hesaba geçtiği günlerdeki mb kuruyla çarpılarak çıkan toplam tl 70 bin i geçmemeli.

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    800 üzerine çok hızlı attı. 640'tan 800'e tırmanışın eğimi ve zamanı , 900'den 640'a düşüşün eğimi ve zamanından çok daha sert oldu. Hareketin çoğu son 2 günde gerçekleşti. Normal koşullarda CDS için bu denli hızlı hareketlere pek şahit olmadım.

900'den 640'a iniş dikkatli incelenmesi gereken bir hareket. Bu hareketi kimler hangi işlemleri ile tetikledi. Bunu hakikaten görmek isterdim.
    900'den 640'a düşüşün nedeni neydi ben onu da anlamadım, bizimkiler CDS ye müdahale edemiyor diye biliyordum, bir yolunu mu buldular acaba diyordum.

Sayfa 16/182 İlkİlk ... 614151617182666116 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •