Sayfa 16/1006 İlkİlk ... 614151617182666116516 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 121 - 128 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku
    vakıfta özel bankacılık için tirişka bir kurum 1.5 milyon üstüne eft tanımı yok
    şube çıkışlarda kafasına göre 100-200 kesiyormuş
    resmen adamlar kafalarına göre tabirin kullanabiliyor
    Vakıf kaç verdi tufan peki .

14.50 veriyor

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. ıcbc 75 bin 14.75 bağlandı(2.temdit) 35 gün.

3.  Alıntı Originally Posted by rugankundura Yazıyı Oku
    TL faizlerin mutlaka bir şekilde yükselmesi gerekiyor...aksi takdirde bu kur seviyesinde iflaslar görülmeye başlar diye düşünüyorum...TCMB parayı çok kısıyor...yakında nefessizlikten ölenler olabilir...Tek çare bence faiz arttırımı...bakın rusya bunu yaptı brezilya yatpı önden bir sıkıntı çekti ama sonra rahatladı...yanlış mı düşünüyorum sizce ?
    hocam sen bildiğin intihal yapmışsın ). sabah yazdıklarımı aynen alıp yazmışsın, ilginç olmuş tabi. oldukça amatör

4. Burgan bugün dönüşüm vardı 14.50 üstüne çıkmadı fazla da ısrarcı olmadım gıcık MT yüzünden.
    Fiba 14.25 verdi 14.50 Kiraz hesap..Vakıfbanka taşıdım miktar 250k biraz altı vade 90 gün oran 14.90.
    Küçük bankalardan alamadığım oranı Vakıftan aldım temditlerde sorun yaşamasam uzun süre çalışırım Vakıfla.

5. http://www.vakifbank.com.tr/Default.aspx?pageID=826

2 tane bono var. mevduat karşılığı iyi gibi.ama vadeler uzun

6. Başlık altında faiz artırımının çözüm olacağını belirtenler, örnek olarak Rusya'yı gösteriyorlar. Ulaşılan başarı açısından Rusya doğru örnek ama Türkiye ile karşılaştırılması yanlış.

2014 yılında hem Batı yaptırımları hem de petrol fiyatlarındaki düşüş Rusya'yı köşeye sıkıştırdı. Batının yaptırımlarına rağmen Rusya Türkiye kadar hamaset yapmadı, yalnızca önlemlerini aldı. Hem kurların artışına göz yumdu böylece döviz rezevlerinin erimesine müsaade etmedi, hem de faizleri yükseltti. Bu iki parametredeki yükselmeya ek olarak bütçe dengesinden ödün verilmemesi Rusya'yı bugün düzlüğe çıkarmıştır.

Rusya bu dönem içinde dış borçlarını 200 milyar dolar azaltmayı başardı, bu süreç içinde rezev kayıplarını da 50 milyar dolarında tutmayı başardı. Şu anda Rusya Merkez Bankası 455 milyar dolarlık bir rezerve sahip. Rusya bütün bunları yaparken enflasyonu da % 3'lere düşürmeyi başardı. Ancak buna rağmen % 7 düzeyindeki faizlerle % 4 oranında reel faiz vermeye devam ediyor. Petrol fiyatlarının 70 dolarlara dayanmasına rağmen Ruslar faiz tarafını ciddiye almaya devam ediyorlar, faizi siyasi irade ile düşürme çabası içinde değiller, bu da kurların 55-60 ruble arasında stabilize olmasını sağladı.

Rusya ile karşılaştırdığımız Türkiye ise bu süre içerisinde bütün göstergeleri kötüleştirmeye devam etti, ediyor. Rezevlerimiz eriyor, enflasyon, dış borçlar, cari açık, bütçe açığı, kurlar, faizler hepsi artmaya devam ediyor. Faiz ya da kurla ilgili hükümet politikalarının bu gidişatı radikal olarak değiştirmesi mümkün değil, böylesi adımlar eğer hükümetin yapmaya niyeti varsa, gerekli reformların yapılması için yalnızca zaman yaratabilir.

Ama şunu iyi bilyoruz ki mevcut iktidarın bu reformları yapması mümkün değil, çünkü bu reformlar 2001 yılında Ecevit Hükümeti'nin yaptığı intihar reformlarının tekrarı olacaktır. Aslında durum 2001 yılından da kötüdür, çünkü hem dış borçlar çok daha büyüktür, hem satacak devlet varlıkları kalmamıştır hem de o dönem de toplum bu kadar kendi içinde ayrışmamıştı.

Faiz ve kurlarla ilgili öngörüm ise ikisinin de kolkola artmaya devam edeceği yönündedir. Yani her seferinde son dakikaya kadar faiz artışı yapmamak için direnilecek ama sonunda artışı yapacaklar, sonra enflasyon artmaya devam edecek, bu reel faizi olması gereken seviyenin altına çekecek, bir sonraki faiz artışı için direnilecek, bu kurları rayından çıkaracak, sonunda gecikmeli de olsa faizler yine artacak, bu kısır döngü sonunu hiçbirimizin öngöremediği noktaya kadar devam edecek.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

7. Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Burgan bugün dönüşüm vardı 14.50 üstüne çıkmadı fazla da ısrarcı olmadım gıcık MT yüzünden.
    Fiba 14.25 verdi 14.50 Kiraz hesap..Vakıfbanka taşıdım miktar 250k biraz altı vade 90 gün oran 14.90.
    Küçük bankalardan alamadığım oranı Vakıftan aldım temditlerde sorun yaşamasam uzun süre çalışırım Vakıfla.
    Vakıf 14.25 deyip 14.50 a çıktı temdit

Miktar sizinkine çok yakın .

Tutturduğuna göre demek ki hiçbir türlü telefon mail ulaşamıyorsun mt sine bankanın oda büyük sıkıntı oluyor

8.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Vakıf 14.25 deyip 14.50 a çıktı temdit

Miktar sizinkine çok yakın .

Tutturduğuna göre demek ki hiçbir türlü telefon mail ulaşamıyorsun mt sine bankanın oda büyük sıkıntı oluyor

Hangi banka olursa Temditlerde yeni girişe göre oranı daha düşük tutuyorlar.Burganda 14.50 üstüne çıkmadı Ama aynı burgan yeni müşteriye 14.90-15 veriyor.

Sayfa 16/1006 İlkİlk ... 614151617182666116516 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •