Sayfa 161/1015 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261661 ... SonSon
Arama sonucu : 8116 madde; 1,281 - 1,288 arası.

Konu: Viop LIX

Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Şimdi bazıları astronot diyor bazıları da uzay yolcusu. Hangisi doğru?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Astronot, kozmonot ya da uzay insanı, uzay çalışmalarına katılmak üzere eğitilen kişidir. İnsanlı uzay uçuşlarının seyrekliği nedeniyle eğitim gören uzay insanlarının bir kısmı yedek kadroda kalarak uzay görevi alamamıştır. Buna karşılık, uzay turistleri, gerekli eğitimi aldıkları için uzay insanı olarak adlandırılabili -wiki

astronot tanımı wikide aslında güncellenmesi lazım .. biraz değinmeye çalışmış ama yeterli olmamış.

bana kalırsa astronot diyebilmen için o insanın uzunca süredir bu işler için eğitilmesi. bazı fizik kimya ve matematik alanında ciddi bilgisi olan insanlardır.

yeri geldiğinde uzay aracını kullanabilmeli yeri geldiğinde bir sorun olduğunda iniş için gerekli koordinatları hesaplayabilmeli veya uzay aracında bir sıkıntı oluşursa bunu tamir edebilmeli.

zaten eski veya ilk astronotlar bu şekilde eğitilirdi.

illa türklerin yolladığı uzay yolcusu değil tüm o araçtakiler kısmet pilot hariç hepsi uzay yolcusu olarak tanımlanmalıdır.

yıldızlararası inerstaller filmini izleyenler ne demek istediğimi bilir.
    .....

VakıfBank 2023 yılını 25 milyar TL net kar ile tamamladı

3. Burada viop ta ne yaptigini anlayabildigim tek kişi bigshort tu. Açık seçik rakam verip long, short pozunu yazardı, kapadigini yazardı. Tamam batardı sonuçta ama netti.
     Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    Büyük oyuncu böyle olunuyor ilk 2 msj dün sabah diğer 3 msj bugun dün aşağı gelicek bugun açıldığı yere gelicek
    kutlarım seni analizlerinden yararlananlar adına
    msj yazmışın dün sen bırak vıop işini yazdığın gibi kafan karışıksa işin zor bu piyasada.
    bak ben beceremiyorum vıop yapmıyorum sende dene
    Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    Astronot, kozmonot ya da uzay insanı, uzay çalışmalarına katılmak üzere eğitilen kişidir. İnsanlı uzay uçuşlarının seyrekliği nedeniyle eğitim gören uzay insanlarının bir kısmı yedek kadroda kalarak uzay görevi alamamıştır. Buna karşılık, uzay turistleri, gerekli eğitimi aldıkları için uzay insanı olarak adlandırılabili -wiki

astronot tanımı wikide aslında güncellenmesi lazım .. biraz değinmeye çalışmış ama yeterli olmamış.

bana kalırsa astronot diyebilmen için o insanın uzunca süredir bu işler için eğitilmesi. bazı fizik kimya ve matematik alanında ciddi bilgisi olan insanlardır.

yeri geldiğinde uzay aracını kullanabilmeli yeri geldiğinde bir sorun olduğunda iniş için gerekli koordinatları hesaplayabilmeli veya uzay aracında bir sıkıntı oluşursa bunu tamir edebilmeli.

zaten eski veya ilk astronotlar bu şekilde eğitilirdi.

illa türklerin yolladığı uzay yolcusu değil tüm o araçtakiler kısmet pilot hariç hepsi uzay yolcusu olarak tanımlanmalıdır.

yıldızlararası inerstaller filmini izleyenler ne demek istediğimi bilir.
    Interstellar ı seyrettim.
    Bruce Willis Armageddon filminde de yolcu idi o zaman

Tek pozla Mercedes alan bigshort degilmiydi ya? Battı mı?

6. 31 31 gide gide dibini bulmuştu sanirsam
     Alıntı Originally Posted by ALPER Yazıyı Oku
    Tek pozla Mercedes alan bigshort degilmiydi ya? Battı mı?
    Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Interstellar ı seyrettim.
    Bruce Willis Armageddon filminde de yolcu idi o zaman
    dedim ya eski eskide kaldı. amaç uzaya çıkıp aya adım atmaksa yarın sende astronot olursun

ya yeni bir tanım gerekli. uzay yolcusu ile astronotu bir araya ekleyivermişler.

hatalı olan kısım astronotun tek başına açıklayıcı bir tanımının olmayışı

ama kendimce yapmış olduğum tanım benim açımdan makul.

sonuçta filmdekiler uzaya gerçekten çıkmıyor koca tinatik filmi bile küçük bir leğende çekilmiş

.....

Uluslararası Adalet Divanı, Ukrayna'nın başvurusu üzerine Kiev'in ülkenin doğusunda soykırım işleyip işlemediğini araştıracak
    Sen af yolunu tut, bağışla, uygun olanı emret, bilgisizlere aldırış etme.

Sayfa 161/1015 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261661 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •