Sayfa 162/325 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212262 ... SonSon
Arama sonucu : 2599 madde; 1,289 - 1,296 arası.

Konu: AKGRT - Aksigorta A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,127
     Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Garanti yatırım 244 m temettü dağıtımı bekliyor. Allah bereket versin. Çok ucuzuz.
    Açılımını yaparsak...
    Akgrt.sermayesi : 306.000.000
    Gar.yat.temm.tahmini..: 244.000.000

244.000 / 306.000 = 797._tl. ( Her bin lot hisse karşılığı)

Demekki mart/2021.de yuvarlak 800.tl. ve katları temettüler bizleri bekliyor. Sadece sabır.

2. Garanti nokta atışa devam mı bakalım, temettü dağıtacagi dönemdeki temettü verimliliği yüzde 7 beklentimi koruyorum, 80 kuruş net temettü dagitsa 11 lira Mart 2021 hedefimle yola devam inşallah.

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sadece Türkçe yazma belki yabancı
    Eveet, hmm gerçek yabancı )

Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Thank you very much for sold your stock 7.80 price. I will sell back dont worry.
    Tebrikler.. Şimdilik yani..
    Mr. and Mrs. Brown went to the seaside for their honeymoon.

Alıntı Originally Posted by omerby Yazıyı Oku
    Açılımını yaparsak...
    Akgrt.sermayesi : 306.000.000
    Gar.yat.temm.tahmini..: 244.000.000

244.000 / 306.000 = 797._tl. ( Her bin lot hisse karşılığı)

Demekki mart/2021.de yuvarlak 800.tl. ve katları temettüler bizleri bekliyor. Sadece sabır.
    Stopajda var hocam

5. Sn. RLC44,

Stopaj ödememek için, temettüden bir gün önce satıp ertesi gün temettü kadar düşmüş fiyattan geri almak mantıklı bir strateji olur mu?

Bir de, temettüde yıllık belli bir rakamın üzerinde temmettü alındığında vergi dairesine beyanname verip bir de oraya vergi ödeniyor sanırım? Bu rakam nedir biliyor musunuz?

Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Stopajda var hocam

Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Sn. RLC44,

Stopaj ödememek için, temettüden bir gün önce satıp ertesi gün temettü kadar düşmüş fiyattan geri almak mantıklı bir strateji olur mu?

Bir de, temettüde yıllık belli bir rakamın üzerinde temmettü alındığında vergi dairesine beyanname verip bir de oraya vergi ödeniyor sanırım? Bu rakam nedir biliyor musunuz?
    Kesinlikle manrıklı bir olay değil hocam. Bunu çok araştırdım, yüksek temettü alan kşiler vergi vermemek için bir gün önce satmışlar ve genel itibariyle bu işlemleri hep zararla sonuçlanmış. O yüzden bu işlemi bırakmışlar. Çünkü sabah t.e. lerde öyle bir açıyorki genelde stopajı hisse direk alıyor. Ben yapmıcam.
    Temettü vergiye extra ne kadar girer araştırnıştım ama unuttum galiba geçen sene 70 bin civarı idi hatıladığım ki her sene güncelleniyor bu sene atıyorum 70 binse 75 80 bin arasu çıkar.

7.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Kesinlikle manrıklı bir olay değil hocam. Bunu çok araştırdım, yüksek temettü alan kşiler vergi vermemek için bir gün önce satmışlar ve genel itibariyle bu işlemleri hep zararla sonuçlanmış. O yüzden bu işlemi bırakmışlar. Çünkü sabah t.e. lerde öyle bir açıyorki genelde stopajı hisse direk alıyor. Ben yapmıcam.
    Temettü vergiye extra ne kadar girer araştırnıştım ama unuttum galiba geçen sene 70 bin civarı idi hatıladığım ki her sene güncelleniyor bu sene atıyorum 70 binse 75 80 bin arasu çıkar.
    Teşekkürler hocam

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,127
     Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Sn. RLC44,

2019.yılına göre yıllık temettü glirleri 80.000.tl.sını aşan kişiler..
    Aldıkları temettülerden kesilen vergilerden dolayı vergi iadesine hak kazanırlar. Bunun için....

--Önce yıllık temettü gelirinin 80.000.tl.sını aşması gerekir.
    --Sonra ertesi yıl Mart ayında ilgili vergi dairesine beyanname verilir. Ekinde de hangi hisse senetlerinden ne kadar
    temettü geliri elde edildiğinin belgelenmesi gerekir. Çünkü vergi dairesi ben aldıgım vergiden iade edecegim. Ödediğin vergiyi
    belgele der. Dolayısıyla aracı kurumdan alınacak belgeye temettünün brüt ve net rakamlarının yazdırılması gerekir.
    Olmazsa vergi dairesi o şirketlere yazı yazıp durumu sorar ancak net cevap geldiği gibi sadece ödenen temettü bildirildiği gibi
    hiç cevap verilmemesi halinde işleminiz öylece kalıyor. Düşünün faraza 5 ayrı hisseden temettü aldınız. Yazı yazıldı ancak birisi
    cevap vermedi veya net temettüyü yazdı.İadenizi dogru cevap alınana kadar alamazsınız.

-80.000.tl.yı aşan gelirin yarısı vergi iadesine tabi tutulur. Yani 40.000.Tl.üzerinden vergi iadesi alınır.
    -Bunun da karşılığı Damga vergisi kesildikten sonra alınacak iade 4800.tl.civarıdır.

https://www.privia.com.tr/ContentMan...ehberi2019.pdf

Birkaç yıl önce temettüden 1 gün önce satıp sonrasında geri almak kişiyi kazandırıyordu ancak son iki yıldır temettü ödenen
    şirketlere bakıldıgında bir/kaç günde hisse fiatının temettü öncesi fiatını geri aldıkları görülmektedir. Hiç primlenmeyenler de
    elbette var. Orası biraz da borsanın o günkü ortamına baglı...Karar hisse sahibinin.../ytd..

Sayfa 162/325 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212262 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •