Sayfa 162/777 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212262662 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 1,289 - 1,296 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1. petrol zengini arapların abd karşısındaki durumları ne ise, bu komünist görünümlü ultra kapitalist çin in durumu da aynısıdır.

abd ye rusya dışında posta koyabilecek herhangi bir ülke veya güç şu zamanda yok. rusya da sadece askeri alan ile sınırlı...abd ye rağmen iş çevirmeye kalkanların hesabı hızlı görülür. bunun en son örneği Fransız total in patronunun başına gelenlerdi. adamın uçağı rusya dönüşünde düştü. kazada kurtulan olmadı. sonrasında petrolü usd 30 a kadar çektiler. ruslara diz çöktürme operasyonu. rusya nın muazzam kaynakları ve soğuk savaş geleneği olmasa çoktan beyaz bayrağı çekmişti. dediğim gibi rusya nın postası da bir yere kadar...

2.  Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    ab yi bilmem ama çin hiç bir şey yapamaz. çünkü çin in bugününü var eden abd ve onun kurduğu küresel ticaret sistemidir.
    cohn nun istifa nedeninin de bu hesaplaşmanın kanlı olmasını istemeyişi olduğunu düşünüyorum. Vergi tasarılarının fikir babası. ama ben böyle uygulansın istememiştim ki.... diyerekten bastı istifayı diye düşünüyorum.Klasik sam amca filmlerindeki gibi icat edilen makine sarı kafalı kötü adamların eline geçer.
    Gelişmekte olanları yüksek enflasyon la döv, onlarda ellerindeki rezerv ve jöleli yabancı taktiği fonlarla versinler coşkuyu ki tam sarı kafanın istediği gibi, çünkü mermi biter kaynak yok nolur sustayla bile iş biter.
    Çin ve ab ye ise ilave tedbir.
    oyunu oyunla bozarım diyor.
    Bu havalarda çok dışarı çıkmamak lazım.
    parite yer değiştirir diye düşünüyorum

3.  Alıntı Originally Posted by eskilerdenwallace Yazıyı Oku
    cohn nun istifa nedeninin de bu hesaplaşmanın kanlı olmasını istemeyişi olduğunu düşünüyorum. Vergi tasarılarının fikir babası. ama ben böyle uygulansın istememiştim ki.... diyerekten bastı istifayı diye düşünüyorum.Klasik sam amca filmlerindeki gibi icat edilen makine sarı kafalı kötü adamların eline geçer.
    Gelişmekte olanları yüksek enflasyon la döv, onlarda ellerindeki rezerv ve jöleli yabancı taktiği fonlarla versinler coşkuyu ki tam sarı kafanın istediği gibi, çünkü mermi biter kaynak yok nolur sustayla bile iş biter.
    Çin ve ab ye ise ilave tedbir.
    oyunu oyunla bozarım diyor.
    Bu havalarda çok dışarı çıkmamak lazım.
    parite yer değiştirir diye düşünüyorum
    http://www.bloomberght.com/haberler/...tu-indiriliyor

bak ne demiş
    gece operasyonu demiş
    sende gece iken adamlarda mesai saati... ))))
    İşte düşünce farkımız
    gece ile gündüz gibi

4.  Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    ab yi bilmem ama çin hiç bir şey yapamaz. çünkü çin in bugününü var eden abd ve onun kurduğu küresel ticaret sistemidir.
    bunlarda ab nin abd mallarına getireceği vergiler. şaka gibi...

fıstık ezmesi, kot pantolon, motosiklet, nevresim, ruj, çelik gaz tankı, haddelenmiş çelik, boru, tüp, ızgara, lavabo, vantilatör,

merdiven, yat, barbunya, pirinç, viski, yaban mersini, portakal suyu, tütün, puro gibi çeşitli ürünlere %25 vergi koyması

planlanıyor.

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    ECB QE'yi sonlandıracakmış!!..

Tutun bakalım Euro'yu tutabileceğiniz kadar..

AB'nin son enflasyon rakamı 1.3 olarak açıklandı..

Şimdi AB'de enflasyonun yükseliyor(2 lere) gibi bir hali var mı?..

Avrupa uçup kaçıyordu..şimdi devam eder etmez bilemem ama büyüme ve enflasyon boynunu aşağı eğmeye başladı..patinaj yapıyor, daha fazla gidemem diyor..
    Ne oldu, gözlere sokulan Almanya'ya, aşağıda..

Ocakta böyle, birde şu ticaret anlaşmazlıkları biraz daha genişlesin..o zaman bir daha bakalım..

Ha haaaa , 13 ay sonra ilk kez ÇİN rezervleri Şubat ayında 27 milyar dolar azalış göstermiş..2016 yılındaki yaklaşık 1 trilyon dolarlık rezerv kaybından sonra 2017'de rezervler toparlanmıştı..tabiki ÇİN'in döviz çıkışını önleyici tedbirlerini de bir kenara yazmak lazım ancak 2017 yılını globalde daha çok dolar şortlama yılı olarak almakta fayda var..

İşler biraz daha ciddileşsin; faiz artırımı, QT, korumacılık vb.. bakalım önce kimlerden para kaçmaya başlayacak..

NOT: Trump'ın aluminyum ve çelik vergisi açıklaması Mart ayı başında yapıldı..
    AUD/JPY paritesi..Avustralya doları bir emtia üreticisi olarak ÇİN ile olan ticareti açısından bir global büyüme göstergesi, JPY ise dünyanın en büyük kreditörünün mevcut salakça düzen yüzünden parasının güvenli liman olmasının bir göstergesi sayılabilir..

Şu an bu parite 82,75..

Yazısını bulamadım ama yazının grafiğinde verdiğim bu parite gösterildiği gibi 83,67 idi..bence izlenmeye değer bir gösterge..

7. Pariteye ne oldu ??? Takip edemedim bugün..

8. çin bu dünyanın başına bela,ABD geç olmadan hortumlarını kesiyor. şimdi güney asya ülkeri favori, abd güdümlü japonya önderliğinde yeni üretim alanları açılıyor. çin yavaş yavaş boşaltılacak, batısından başlayarak iç karışıklıklar çıkarılacak. kimse bilmiyor ama çin bize ABD den daha düşman,tarihsel düşmanlıklar var. şu an vize bile vermiyorlar.

Sayfa 162/777 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212262662 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •