Sayfa 163/193 İlkİlk ... 63113153161162163164165173 ... SonSon
Arama sonucu : 1538 madde; 1,297 - 1,304 arası.

Konu: Orta Vadeli İnciler

1.  Alıntı Originally Posted by legolas Yazıyı Oku
    benimde birsuredir takip listemde olan ancak birturlu alim yapamadigim bir kagit

son 3 bilancosu cok iyi gelmis, prim potansiyeli bulunduruyor. sanki soyle bir 2 'lere gelse rahatlasa, cok iyi bir alim firsati olurdu sanirim orta vade icin.

Sayin YALIN Hocam ve Sayin Legolas,

Tesekkurler yorumlar icin, normalde uzerinde %50 cok net prim potansiyeli goruyorum kagidin, ozellikle 2018.Q1 bilancosu ile sekillenecektir diye dusunuyorum.

Bir de Enerjisa icin goruslerinizi alabilir miyim? Su anki fiyatlar cok uygun duruyor, sirketin karliligina ve satislarindaki performansa gore, sizin kadar anlamadigim icin emin olamadim, ama 7'li fiyatlar cok uygun gorunuyor cidden.

Zamaniniz oldugunda bir de Enerjisa hakkinda yorum yaparsaniz cok sevirim

Alıntı Originally Posted by legolas Yazıyı Oku
    benimde birsuredir takip listemde olan ancak birturlu alim yapamadigim bir kagit

son 3 bilancosu cok iyi gelmis, prim potansiyeli bulunduruyor. sanki soyle bir 2 'lere gelse rahatlasa, cok iyi bir alim firsati olurdu sanirim orta vade icin.

soyle bir eklenti yapayim, Citi Subat basindan beri satici ve kagidi baskiliyor gibi. 1.5 milyon lot satmis, elinde sadece 170k gibi birsey kalmis, sanirim herseyi satip cikicak tahtadan. Citi'den sonra tahta rahatlayabilir.

Dose'de ki mallar ise sabit gibi, pek bir hareket goremedim, o cephede bir problem yok

IS yatirim mallarini artiriyor, sirketi detayli bilmiyorum, belkide patronun mallaridir, incelemek lazim.

http://dengemusavirlik.com/2018-dusu...-kredileri.htm

Teşvik ve hibe yardımları için güzel bir sayfa.

Temel analizciler faydalanır, bilgi paylaşımı olur diye linki buraya kopyaladım.
    Teşvik primlerinin olması endeksin olası kötü durumunda hisseyi destekler güçlü tutar anlamına gelmesin.

Dikkatli yatırımlar, bol şans.

bakalim bizim duldul (TKFEN) ne durumdaymis (bir hatamiz olursa af ola);

satislar ve karlilik: 2015/12 den beri istikrarli bir sekilde yillandirilmis satislar artiyor, ve bununla birlikte net kar ve asil faaliyet kar'i da artiyor. Sadece 2016/09 da bir tokezlenme var, onunda sebebi Katar projesi icin ayrilan $20m. Bir ihtimal bu paranin bir kisminin bilancoya kar olarak girmesi mumkun.

hisse fiyati ve karlilik: karlilik artikca bu hisse fiyatina yansidi tabii ki. Endeksi tam 2'ye katlamis gozukuyor 2014 den beri.
    2014/03 de 1 olarak kabul edersek, 2017/12 de endeks 1.66, tkfen ise 3.21 olmus.

giderler: sirketin iyi yonetildigi goruluyor. net finansman gider yuzdesi eksilerde. esas faaliyet gider yuzdesi 7'den 5'e dusmus durumda. Sadece net satis maliyeti yuzdesi 86 larda. onceki yillarda 90 uzerinde imis. Anca 86 lara cekebilmisler. Biraz daha asagi, 80-70 bandina kadar cekebilseler, cok ciddi kar patlamasi yaratabilirler.

kar marjlari: ozsermaye karliligi cok iyi gidiyor, birazda net kar marji hafif bir egim ile artiyor gibi gibi. digerleri sabit. yalniz favok biraz tehlikeli duruyor. bunun icinde esas faaliyet kar yuzdesini duzeltmek gerekiyor.

satislar ve piyasa degeri: goruldugu gibi 2016/03 'e kadar gercekten cok ucuza, kelepir fiyata islem gormus. piyasa degeri yerlerde surunuyor. ancak ondan sonra ciddi bir toparlanma yapmis. ve ederine gelmis mi acaba?

f/k ve pd/dd: (grafikte ki kucuk veri eksikligini bosverin) su anda fk 8.4 ve pd/dd 2.2 seviyelerinde. ozsermaye karliligi %29 idi. bakkal hesabi yaparsak pd/dd 2.9 olmali diyebiliriz. demekki biraz daha yolu var

dupont analizi: Holding sektor ortalamalarina gore gayet iyiyiz.

doviz net pozisyonu: kasamizda net doviz var yahu!

duran varliklar: yahu finansal yatirim yapacaginiza elinizdeki parayi kendi isinize yatirin, yeni is kollari yaratin. hicbirsey yapamiyorsaniz gidin Hektas'i satin alin maddi duran varliklar nerdeyse son 2 senedir yatay!

birde teknigine bakalim. 18.86 tarihi zirvesinden sonra dinlenmeye gecti. fibo abi 17.21, 40 gunluk ao 17.08, ben ise 17.00 'lere kadar bir dinlenme yapabilecegini dusunuyorum. Eger bir terslik olmaz ise buradan tekrar yukselise baslayacagini, 18.86 kirilimi ile birlikte fibo hedefi olan 20.90 'a cikacagini dusunuyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396

6. Teşekkürler Yalın hocam

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Sn. Yalın basarili analizlerinizi ilgi ile takip etmekteyim, fırsat bulursanız bilanço rasyolari oldukça pozitife dönen ve bu rakamlarla ilgi ceken Demisaş 'ın analizini tecrübeli bir analizci olarak yapabilir misiniz? İlginize şimdiden teşekkür ederim,saygilarimla.

8. Sayin Yalin Hocam,

Sizi hem twitterda hem burada takip ediyorum,paylasimlariniz icin cok tesekkürler.Size birsey sormak istiyorum: 2 ay kadar önce SASA yi incelemis ve iyi buldugunuzu yazmistiniz. Hala SASA hakkinda ayni fikirde misiniz? Zaamn ayirip cevaplarsaniz,mutlu edersiniz. Iyi calismalar,

Sayfa 163/193 İlkİlk ... 63113153161162163164165173 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •