Sayfa 163/1000 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263663 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 1,297 - 1,304 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. vay anasını.. başlık izlenmede faiz başlığını geçmiş.

2. benim gibi çömezler adına, katkılarından dolayı özellikle sn epicurist ve sn kirk7'ye bol teşekkür.

3.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    benim gibi çömezler adına, katkılarından dolayı özellikle sn epicurist ve sn kirk7'ye bol teşekkür.
    Kendi adıma estağfurullah, ben de hep yeni şeyler öğreniyorum. Sevgiler.
    Saygılar.

4.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    benim gibi çömezler adına, katkılarından dolayı özellikle sn epicurist ve sn kirk7'ye bol teşekkür.
    Estağfurullah hep beraber bir şeyler öğreniyoruz..
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

5. 8 bin dolarım var sizce en mantıklısı hangisini almak ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
     Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    vay anasını.. başlık izlenmede faiz başlığını geçmiş.

finansal okuryazarlığın artması gurur verici
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    Hocam beni unuttun.

8. İbrahim Kahveci’nin sivilsayfalar röportajından :
    "Yüksek gelirden artan oranını yeniden daha etkin hale getireceğiz, diyor. Türkiye’de şöyle bir şey var: Son 10-15 yıl içinde vergi dilimleri enflasyon oranının bile altında artırılıyor. Örneğin; 10 yıl önce 10 bin lira olan yüzde 15’lik vergi dilimi, aradan süre geçmesine ve enflasyonun yüzde 100 olmasına karşın, 20 bin lira olması lazımken 16-17 bin liraya çıkabiliyor. Bu ne demek? Örtülü vergi artışı. Çalışandan alınan vergi yüzde 21’lerden yüzde 22,5’lara çıktı. Yani yaklaşık 2 puan örtülü vergi artışı oldu, vergi dilimleri enflasyonun gerisinde artırılarak. Bırakın enflasyonu, vergi dilimleri üzerine bir de refah payı eklenerek artırılması gerekiyordu. Bugün Türkiye’de ilk yüzde 15’lik vergi dilimi 18 bin lira. Bu brüt gelire ulaştığınızda yüzde 20’ye geçiyorsunuz. Oysa asgari ücretli bile bugün, 9. ayda yüzde 20’lik vergi dilimine geçiyor. Bu çok adil olmayan, gerçekten çalışanın üzerinde haksızlığa sebep olan bir vergi sistemi. Sakın asgari ücretin biraz üzerinde maaş alma, diyor sistem. Alıyorsan senden çok daha vergi keserim. Bakan Albayrak diyor ki, artan oranda vergi sistemini üst gelir grubunda daha etkin hale getireceğiz. En alt vergi dilimine bakıyoruz, 2007’den 2019’u baz alıyorum. Enflasyon yüzde 185, vergi dilimi artışı yüzde 140. Enflasyonun çok daha gerisinde. Ama onun üzerinde yüzdelik vergi dilimindeki artış yüzde 110. Enflasyonun yarısına yakın. "

Sayfa 163/1000 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263663 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •