Sayfa 163/1006 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263663 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 1,297 - 1,304 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Altın karşıtı da güçlü bir lobi var.Bu lobi de diyor ki,altın yenmez içilmez,endüstride stratejik,mutlak şart olarak kullanılan bir maden değil,altını tutan insanların inançlarından başka birşey değildir diyor.Şayet bu lobiler dünyayı şekillendirmeye kalkar,buna karşılık dolar veya herhangi bir para birimini kutsarlarsa o zaman altının da durumu çok garanti olmaz.Bunları söyleyen Trump'ın karşısına çıkma ihtimali olan başkan adaylarından biri olduğuna göre,bu konu da tarafların,rekabetin,savaşın hususlarından biri demektir.
    doğrudur, altın yenmez içilmez. doğrudur, altın insanlar onun değerli olduğunu düşündükleri için değerlidir. ama bunlar para için de geçerlidir.

altını paradan farklı kılan şey, matbaalarda basılıp piyasaya sürülememesidir. eğer altın değersizse merkez bankaları altınları piyasaya sürsün, öyle değersiz şeyleri boşuna saklamasınlar...

ayrıca altının elektronik devrelerde de kullanım alanı vardır. yani sadece, ülkemizde ve gelişmemiş birçok ülkede cinsel ilişkiyi mümkün kılan ritüellerde kullanılmaz...

ayrıca altın bir element olduğundan fiyatından ucuza imali şimdi ve muhtemelen gelecekte imkansızdır. buna karşıt olarak mesela elmas, karbon atomlarının kristal şeklinde diziliminden ibaret olduğu için yüksek sıcaklık ve basınç kullanılarak doğal onlanların fiyatından çok daha ucuza üretilebilmektedir...

2.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    yanlış görmüyorsam garanti e-mevduatın üst sınırını 14.25'ten 14.75 e çıkarmış.

https://www.garanti.com.tr/tr/bireys...nt3=UID2cf61aa
    lira gibi güven vermeyen bir para birimini 366 gün tutmayı kabul edene bir defalık %14.75 veriyor evet...

dolara niye 250 bin üstü olsa bile en fazla 45 günlüğüne %3 veriyor acaba?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,157
     Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    evet takip ediyor musunuz? millet maaşı alıp dolara saldırdı, doları itelediler. şimdi borsayı şişirme zamanı. 109000'den 112000'e çıktı, uçacak...

yatırım tavsiyesi değildir
    Bu kadar kasmayin.
    Uzun vadede hepsi biribirine yakinsar, bist haric.
    Iyi kagidi yakalar ve uzun sure beklerseniz mali goturursunuz.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4. Benim gibi TLci dostlarıma oran vereyim tbank 32 gün 15.10 veriyor

5.  Alıntı Originally Posted by mavsaro Yazıyı Oku
    Benim gibi TLci dostlarıma oran vereyim tbank 32 gün 15.10 veriyor
    Çok iyi oran miktar nedir?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

6. 650 benim para aktifte duruyor geçmedim

7.  Alıntı Originally Posted by mavsaro Yazıyı Oku
    650 benim para aktifte duruyor geçmedim
    ne aldınız hocam faiz oranı olarak bir de vadeyi paylaşabilirseniz..

teşekkürler.

8.  Alıntı Originally Posted by Pythagoras Yazıyı Oku
    ne aldınız hocam faiz oranı olarak bir de vadeyi paylaşabilirseniz..

teşekkürler.
    Aktifde bildiğiniz günlük 16.04 den devam ediyor. tbank teklifini şu an düşünmedim 15.25-15.50 li oranlar bulursam geçeceğim.

Sayfa 163/1006 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263663 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •