Onemli Gunler Banner
Sayfa 163/1006 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263663 ... SonSon
Arama sonucu : 8043 madde; 1,297 - 1,304 arası.

Konu: Vob 24

1. Dün BBHT de sürekli yorum yapan prof. Aslı hanım ın "dolar bazında ucuzlayınca borsayı alıyorlar diye görüşler var" dediğin de "ben bu görüşer katılmıyorum TVF alıyordur." diyerek BBHT yi dumura uğrattı.
    Gerçekten dün ve bugün kü alışların kaynağının TVF olduğunu düşünüyorum. Kaç gündür paralel hareket eden USD/ ENDEKS korelasyonuna aykırı alımlar oldu. Ta ki bugün reis konuşuncaya kadar.

Bu iki günlük hareket TVF nin piyasadan çıkmadan önce piyasayı yükseltmesi de olabilir... Onlar da çekilirse ...

Ben dolar da bekliyorum hala. Ancak maliyetin az üstüne geldi..

Alıntı Originally Posted by Drej Yazıyı Oku
    Size de teşekkürler ve başarılar
    bol şanslar..
    “İyi kararlar tecrübe sayesinde alınır. Tecrübe ise, kötü kararlar sayesinde kazanılır.” Will Rogers

3.  Alıntı Originally Posted by keremalkm Yazıyı Oku
    15 yıl iktidarda olana sormalı?
    NEDEN yapamıyorlar? %2 %3 faiz??
    ikdidara geldiklerinde faiz kaçtı onu yazsana?

4.  Alıntı Originally Posted by keremalkm Yazıyı Oku
    İş adamı söyledi en önemli şey ölçek ekonomisi.

Ölçek ekonomisi zoraki olmaz kayırmacılık kalkmalı ve rekabet daha sert olmalı başarılı olanlar güçlenip zayıflar ayıklanmalı.

Bir sürü boya fabrikası var, kim AR-GE yapacak da dünyada söz sahibi olacak.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Alıntı Originally Posted by keremalkm Yazıyı Oku
    .

Aramızda ilkokul öğretmeni var mı ?

Ilkokul öğretmenleriniz öğrenciye matematiği ve türkçeyi hızlı okumayı ve okuduğunu anlamayı öğretemiyor.

Kesintili eğitim döneminde ilkokuldan sonra anadolu lisesi sınavları dolayısıyla ilkokul öğretmenleri arasında sen 5 çocuk kazandirdın ben 8 çocuk gibi bir gizli rekabet vardı.
    Şimdi çocuğa hiç bir şey öğretmesen sana hesap soran bir sistem yok.

Bu şekilde yetişen nesiller katma değeri yüksek ürünler ortaya koyamaz.
    Eeeee... koymasa koymasın... ne olmuş yani... ?

Cari açığın , döviz ihtiyacın hep zirve yapar.
    Döviz bulmak icin faizi yuksek tutar durursun.
    Sen de faizi %2-3 seviyesine indiremezsin.

Biraz uzun yoldan çözüm oldu ama, işin kökenini/inşaatın temelini algılamadan doğru sonucu yakalamak zordur diye öğrenmiştim.
    Haksız mıyım ?

.
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

ön belli bugün, shortlayan kazanır.

ytd...

Alıntı Originally Posted by Caho Yazıyı Oku
    ön belli bugün, shortlayan kazanır.

ytd...
    acele etme artiya geçsin once...sonra sortla bak bakalim nelero oluyor
    yatirim tavsiyesi değildir... sadece tekniksel olarak paylasimdir,hayal urunudur diyebiliriz..hayelsiz yasanmiyor Allahim hayellerimizi ve umitlerimiz kaybettirmesin....amin....

8.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    .

Aramızda ilkokul öğretmeni var mı ?

Ilkokul öğretmenleriniz öğrenciye matematiği ve türkçeyi hızlı okumayı ve okuduğunu anlamayı öğretemiyor.

Kesintili eğitim döneminde ilkokuldan sonra anadolu lisesi sınavları dolayısıyla ilkokul öğretmenleri arasında sen 5 çocuk kazandirdın ben 8 çocuk gibi bir gizli rekabet vardı.
    Şimdi çocuğa hiç bir şey öğretmesen sana hesap soran bir sistem yok.

Bu şekilde yetişen nesiller katma değeri yüksek ürünler ortaya koyamaz.
    Eeeee... koymasa koymasın... ne olmuş yani... ?

Cari açığın , döviz ihtiyacın hep zirve yapar.
    Döviz bulmak icin faizi yuksek tutar durursun.
    Sen de faizi %2-3 seviyesine indiremezsin.

Biraz uzun yoldan çözüm oldu ama, işin kökenini/inşaatın temelini algılamadan doğru sonucu yakalamak zordur diye öğrenmiştim.
    Haksız mıyım ?

.
    Eğitimmi kaldı arkadaşım,ordan burdan mezun olup denklikle atanan,ülkesine ,çevresine duyarsız teoğ,lys nasıl oldu nasıl hesaplanır onu bile bilmiyorlar,teoğa girecek çoçuğun uyduruk sebeplerle notunu düşürüyorlar,anlatıyorsun hocam sen bu çocuğun notunu düşürdün ama fetullahın okullarında 100 veriyorlar 1 puan diliminde 5000 çocuk var benim çocuğumu 10000 kişi geriye attın,o beni ilgilendirmez ben adalete bakarım gibi güncelden kopuk cevaplar veriyorlar. fetullah öyle bir darbe vurduki eğitime kaç senede toplanır bakalım.

Sayfa 163/1006 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263663 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •