Sayfa 163/930 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263663 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 1,297 - 1,304 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1. Biz eskiler 1000 adede 1 lot deriz.😁

Neyse..

Dediginizi denedim ya yukarıda yazdim.
    Ama 2017 Aralıkta.

Şimdi şu geldi aklıma.
    Bir yılı doldurma mevzusu yılbaşından yilbasinami baz alınıyor.
    Yoksa temettuden temettuyemi.
    Mantıklı olanı yılbaşında yılı doldurması lazım.

Yani sizin soylediginizi şimdi denersem yıl 2018 olduğuna göre 2017 mayısta aldığım hisseler 2018 mayisinda 1 yılı dolduruyor.
    Kafam karıştı şimdi.

HTC Desire 816 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Biz eskiler 1000 adede 1 lot deriz.��

Neyse..

Dediginizi denedim ya yukarıda yazdim.
    Ama 2017 Aralıkta.

Şimdi şu geldi aklıma.
    Bir yılı doldurma mevzusu yılbaşından yilbasinami baz alınıyor.
    Yoksa temettuden temettuyemi.
    Mantıklı olanı yılbaşında yılı doldurması lazım.

Yani sizin soylediginizi şimdi denersem yıl 2018 olduğuna göre 2017 mayısta aldığım hisseler 2018 mayisinda 1 yılı dolduruyor.
    Kafam karıştı şimdi.

Denememişsiniz bence.Belki o otomatik bir ibaredir otomatik ekleniyordur.Bence ilk olarak 10 liralık satın yarın.Bir onu deneyelim .Daha evvel eurobonda bu deneyimim oldu, araştırdığımda kesinlikle ilk alınan eurobond ilk satıldı kabul ediliyor vergi açısından.Bunda da mantıken öyle olması lazım.

Evet dediğiniz mantıkta doğru olabilir gerçi.Yıldan kasıt farklı olabilir.Yani 2017 de alınan 2018 de satıldı mı ay hesabından bağımsız 1 yıl dolmadı kabul edilebilir,temettüden temettüye veya yılbaşından yılbaşına olabilir.Neticede vergi işi bu maliye evelallah sineğin yağını çıkarır.)))))))Ama ilk alınan ilk satılır o konuda emin sayılırım.

4.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Denememişsiniz bence.Belki o otomatik bir ibaredir otomatik ekleniyordur.Bence ilk olarak 10 liralık satın yarın.Bir onu deneyelim .Daha evvel eurobonda bu deneyimim oldu, araştırdığımda kesinlikle ilk alınan eurobond ilk satıldı kabul ediliyor vergi açısından.Bunda da mantıken öyle olması lazım.
    Şimdi ben şöyle tesbit ediyorum.
    Hisseyi satışa koyarken satilip satilmamasi önemli değil.
    Yani satışa koyarken emri onaylamadan Komisyonu Vs kesinti varsa gösteren son pencerede zaten gelir vergisi kesilip kesilmiyecegini gösteriyor, ben oradan takip ediyorum kesinti varmı yokmu diye.
    Yoksa satildiktan sonra bakmıyorum vergi kesmislermi diye.Zaten satildiktan sonrada baksan görüyorsun.
    Demek istediğim emir oluştururken bile kesinti yapılacaksa gösteriyor.

5.  Alıntı Originally Posted by ihsanokur Yazıyı Oku
    Ben al-sat yaparak para kazanamıyorum. Bir yerde işi batırıyorum. ISYAT dışı hisselerde de vadem çoğunlukla birkaç yıl. Hissede oturarak kazanmayı tercih ediyorum. Mesela ASELS'de 5 küsür TL maliyetim var. Ama benzer vadede aldığım TTRAK'ta 61 TL maliyet ile patinaj yapıyorum. Senede 1-3 hisseden çıktığım oluyor. Para elime geçince başka hisselere giderim. Toplam 10-20 hisse arasında kalırım. Borsa için ayırdığım parada %95 üzeri maldayımdır.

Sayın HAKEM,
    #1246'da belirttiğim gibi birinci yöntemi tercih ediyorum.
    - Hisseyi al
    - Temettü al
    - Temettü ile tekrar hisse al
    - Seneyi bekle

Haklısınız, ikinci yöntemde bile yatırımcılar hisse artırmaya çalışıyor. Ancak Sayın kalvin gibi yatırımcılar sıkılıp başka hisselere geçebilirler. Veya paraya ihtiyacı olan satıp çıkabilir. Bu şekilde çıkış olabilir.

Hissenin her şeye rağmen temettü haricinde az da olsa değer kazandığına dikkat çekmek isterim. Bu durum sanırım çoğu yatırımcının hisseyi biriktirmesi ile ilgili.
    4 ocak 2013 ISYAT 0.51 TL
    3 ocak 2014 ISYAT 0.51 TL
    2 ocak 2015 ISYAT 0.67 TL
    4 ocak 2016 ISYAT 0.70 TL
    3 ocak 2017 ISYAT 0.85 TL
    2 ocak 2018 ISYAT 0.96 TL
    Bu küçük gibi görünen artışlar da enflasyonun birkaç puan daha üstüne çıkmamızı sağlıyor. ISYAT'ın stabil bir getirisi var. Risk oldukça düşük.

Bu hisse için yönetimin daha cevval olmasını isterdim. Temettünün de %10 civarında tutulup sermayenin düzenli olarak büyütülmeye çalışılmasını tercih ederdim. Ama elimizde olan bu.
    merhaba ihsan bey benim yapmış olduğum davranış şekli sıkılmadan kaynaklanmıyor kâğıdın grafik çizgilerine göre hareket ediyorum yani dönücegi noktayı bulup bir aşağı yada bir yukarı kademeden kâğıdı masaya çaktıktan sonra yapılan karla aşağı çizgiye geldiğinde tüm parayla tekrar alım yapmaktır.genelde grafikçiler bu şekil oyun kurarlar.kagıt biriktirmek konusuna gelince sene içersinde benim yaptığım gibi bir oyun tarzı ile daha çok kâğıt biriktirilmiş olunuyor temettüye kadar.heee alım kademeniz bir veya 2 kuruş artıyor buda hiç önemli değil grafik üzerinde gidip gelen bir kâğıtta yapılan kar için. burda önemli olan kâğıdın hep bu grafik üzerinde harek etmesidir aşağı önemli değil beklersin çıkar ama yukarı bir saparsa geçmiş olsun birdaha aldığın kademeden alım zor olur .bol kazançlar

6. Allah hepimize bol kazançlar nasip etsin.

1 TL gördük.

7. Kritik kritik denilen ve aşılırsa acayip agresif yükselişler görülecek denilen seviye geçildi. Hadi bakalım şu teknik varsayımların, olmasını ummakla beraber, ne olacağını görme vakti geldi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. sert hareketler görülebilir .büyük yatırımcı temettüyü almadan temettü parası kadar karı yada fazlasını cebe koymak için yukarı hamle yapıp istediği fiyatı aldıktan sonra temettünün verileceği kademeye kadar geri çekilme yaşanabilir sonrada verdiği temettü miktarı kadar da geri çekileceği için alttan alma fırsatı yakalayabilirim düşüncesi ile satıp güzel bir kar yakalıya bilir diye düşünüyorum. benim düşündüğüm tarzda gibi düşünüyorlarsa tabii.y.t.d.

Sayfa 163/930 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263663 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •