Sayfa 164/637 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214264 ... SonSon
Arama sonucu : 5093 madde; 1,305 - 1,312 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. API yi kendi sentezliyorsa hammadde maliyeti yok gibi bir şeydir.

2.  Alıntı Originally Posted by cenkbjk Yazıyı Oku
    API yi kendi sentezliyorsa hammadde maliyeti yok gibi bir şeydir.
    İlk çeyrekte 274 milyon lira olan ilk madde ve malzeme gideri nedir?

Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Şimdi dolar neden yükseliyor Mahfi eğilmez cevabını vermiş

Deva için operasyonun ortasına gelindi ben bugün biraz aldım burdan altı 29 TL

Yani döndüm dolaştım bir balya para kazandım ve alttan kağıdı geri aldım godot gelmeyecek bunu biliyorum hedefimi bekliyorum
    9 6 dan beri bir ay geçti adam utanmadi 27 leri gösterdi 30 ort ile beklemedeyiz yine 1000 lotumuz var satış yerine geliyor

Yarın burası geçilmeli gecilmezse utanmadan w yapmaya kalkar esas beklentim 35 ler orası geçilmeden cacık olmaz

5.  Alıntı Originally Posted by cenkbjk Yazıyı Oku
    Sayın cautionary son zamlar dan sonra yıl sonu ciro beklentiniz nedir?
    Detaylı çalışmadım, sektör verileri geldikçe güncelleme yaparım. Şu an için %80-90 arası ciro artışı bekliyorum diyebilirim. Özellikle geçen yıl son çeyrek çok iyiydi. Baz atkisi nedeniyle son çeyrek kutu artışı pek olmayabilir.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6. ciro ve kar tahmini yapacak ortaklar için bilgiler:

1-Piyasada Temmuz satışlarının bir kısmı eski fiyattan oldu. Bu oran kimi firmalarda 8/31den (8 gün eski fiyat) daha yüksek oranda oldu.. Bayramdan önce kimi firmalar bayram ve bayram sonrası (15 temmuz tatil öncesi)2 günlük ihtiyacı da tamamladılar.

2-zammın taban seviyesi %25tir. Tavanı ise bunun üzerine %20 ektir (daha önce belirttiğim konu). etki bileşik olarak hesaplanacaktır. Bu ek zamma konu ürünler Deva gibi eski firmalarda çoktur. Eski Deva"nın da bu kategori (fiyat korulmalı ürünler) ürünleri çok satanlarda dahi (3 markaya baktım ve izledim) var. Dolayısıyla paçal zam etkisi %25ten fazladır. Firmadan bilgi almak uygun olur. Firma bilgi vermezse, çok satanlar listesinden web kaynaklı bilgilerden takip etmek mümkün.

3-zam öncesi fiyatla piyasaya verilmesi hiç karlı olmayan ürünler, %50ye ulaşan bu zamla artık karlı hale gelmiş olabilir ve bu ürünler tekrar piyasaya satışmaya başlayabilir. Bunun etkisini hemen Q3te görmeyiz. sipariş ve üretim termin süreleri (lead time) kısa olmuyor.

7. bkz devit 3; önceki fiyat ve zam zonrası fiyat:

https://www.ilacrehberi.com/ilac-fiy...8699525590435/

şirket mutlaka paçal etkiyi hesaplamıştır..

8.  Alıntı Originally Posted by Maslak1 Yazıyı Oku
    bkz devit 3; önceki fiyat ve zam zonrası fiyat:

https://www.ilacrehberi.com/ilac-fiy...8699525590435/

şirket mutlaka paçal etkiyi hesaplamıştır..
    Sene başına göre bu ilaçta %100 ü aşmış oldu artış. Bu durumda ciro artışında yıllık artışın %100 ü aşma ihtimali oluştu.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 164/637 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214264 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •