Sayfa 165/529 İlkİlk ... 65115155163164165166167175215265 ... SonSon
Arama sonucu : 4227 madde; 1,313 - 1,320 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1.  Alıntı Originally Posted by yatayseyir Yazıyı Oku
    Hocam 2021 12 aylik ve 2022 3 aylikta mazhara borc gostermesi normal....tahsisli 2. Çeyrek içerisinde yapilip mahsuplasildigindan 2. Çeyrek ve sonrasinda bu borç gorunmeyecek....

Esas sıkıntı video da çukurun değerlemesinin yapildiğini beyan ediyor..
    Ama kap atmiyor...

Hatta kiyas yapiyor videoda..

Çukur karsiliginda teklif edilen yerlerin degerlemesi cukukurun degerlemesinden düşük diyor...

Kap a su sekilde bildirmesi gerekmiyor mu??

Maliki okdugumuz falanca tasinmaz icin izmir bşb surada sukadar metre kare su emsalde arsa takasi onerdi..
    Fakat bagimsiz degerleme kuruluslarinin raporuna gore maliki bulundugumuz falanca tasinmazin degeri teklif ediken yerden daha degerli oldugundan bu teklif kabul edilmemiştir..

Konuya ilişkin degerleme rapotlari ektedir..

Olmasi gereken bu degil mi
    Bilanço gider kısmında gösterilen bir kaleme dair rakam ne ise o ayrilmistir kardan düşülür anlamına gelmez mi?

Atıyorum gelir 100m, gider kısmı da 130m ise şirket 30 m zarar yazar

Benim anlayanadigim yada anlatamadigim nokta şu, bu firma Mazhar a borcu gider olarak bilançoda göstermiş, yani bunun parası ayrılmış ( sayfa 31 e denk gelen kısımdaki yer ) , sonra tahsisli yapmış, ordan şirkete para gelecek, yıl sonu bilançosunda 120m Mazhar borcu ve 18m faiz görünmese ( madem mahsuplasilacak ) yıl sonu dönem karı -40m değilde 100m kar yazmayacakmiydi?

Ben mi yanlis biliyorum veya anlatamadım, hem Mazhar a borç olarak gider goster hemde mahsuplasacaz olayı de, ikiside olunca bu sefer diyorum ki tahsisli ile mahsuplasilacaksa bilançoda Mazhar gideri ney

Ayrıca mail attım sordum adamlar 2. Çeyrek de tahsisli parası görünmeyecek demedi ki, emisyon pirimi olarak görünecektir dedi?
    Okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

2. Değerli ortagim...122m mzhole borcu var..fabrika binasi satin alimi sirasinda mzhol eplasa borç vermisti...
    Tahsisli işleminin tamamlandigi tarihe kadar o borç orada yazar...
    Zaten tahsislinin amaci o borç ve faiziyle mahsuplaşmak..
    122 ana para 18 de faizi 140 m toplam borc...

Mzhol de gecen hafta eplastan 140 m ye 7 m kusur lotu tahsisli ile alarak eplasin kendine olan borcunu sildi..

Sonuç olarak işlem 2022 nisan ayinda tamamlandigindan borc 2. Çeyrekte kapatilmiş görünecek ..

Hatta kapatildigi tarihe kadar da faiz yazmaya devam edecek...
    Ilk ceyrek bilancoda da bu borc ve ekstra 3 aylik faizi gorunecek yani..

Ama 6 aylik bilancoda mzhol borcu gorunmeyecek cunku tahsisli ile mahsuplasmis oluyorlar...

Esas sorulmasi gereken 58 m kisa vadeli karsilik neye ayrilmis..
    2022 19 ocakta biten mahkemede eplasa dusen borca karsilik 2021 yilinda nasil karsilik ayiriyor..
    Mahkeme sonucu belli olmadan..

3. Ahmet Mergen hoca EKOTÜRK TV de teknik analiz
    bölümün de bugün eplası da değerlendirdi.
    Ahmet hocaya göre 17 stop
    28 e giderse de şaşırmam dedi.
    Son düzenleme : ss.kose; 05-05-2022 saat: 15:40.

4. https://youtu.be/etGScZ0mD0E
    Ahmet mergen nin programı. 44-45. Dakikalar

M2007J3SY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Son kötü bilanço da gelsin. Bi rahatlasın. Ölümüne devam kanka

6.  Alıntı Originally Posted by zor Yazıyı Oku
    Pınar grubu yeniden değerleme yaptı.
    Pnsut özellikle, özkaynakları neredeyse 2 ye katlandı. Bedelsiz verme potansiyeli %4000 lere çıktı.
    Pd/dd oranı 0,90 lardan 0,45 e düştü. (Gıda sektör ortalaması 2 üzerinde)
    Son çeyrek net kar artışı favök artışı satışlardaki artış gayet iyi. FK 7 lerde (Gıda sektör ortalaması 15 üzerinde)
    Üzerine %10 gibi bir temettü de açıkladı. (Bu oranla temettü veren firmalar içinde ilk 5 e giriyor)
    Ama gel gör ki bu ortamda bile sınırlı primle işlem görüyorlar.
    Piyasa isteğini güzel fiyatlıyor, Spekler istediğine veriyor çoşkuyu...
    Piyasa gerekeni yapıyor...er yada geç...
    Bu yorumu yaptığımda 17 TL falandı temettüsü üzerinde.
    Şu an 28 TL ve temettü düşülmüş haliyle...

Eplas ile bağlarımı tahsisli haberi ile giderken 20 TL den kopardım, lanet olsun boşuna giden 1 yılıma...
    Borsada dersler bitmiyor ne kadar tecrübeli olsanda...
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

7. önce süzmüşler , sonra cam kırığı ile sıyırmışlar...... ( yoğurt ve oklava misli... )

8. Kötü gelecek bilançonun ayak seslerine benziyor...kemal zorlu allah seni bildiği gibi cezalandısın
    Bazen koca ordular bile inancın,cesaretin ve bilgeliğin önünde eğilirler....biz!biat etmeyenler...

Sayfa 165/529 İlkİlk ... 65115155163164165166167175215265 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •