Sayfa 165/981 İlkİlk ... 65115155163164165166167175215265665 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 1,313 - 1,320 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

*erdoğan: Kur-faiz-enflasyon üçgeni içinde bunalanların hangi sıkıntıları çektiğini çok iyi biliyoruz

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

2. Dolarcı başkan gene konuşuyor ve doları tam back test yapacakken yukarı alıyor maşallah be.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

3.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Dolar yuzde 10 yukselse toplam mevduat/dth orani 60 i gececek.
    İşte o nedenle devalüasyon bu sefer devlet için çok daha tehlikeli.

Zira para arzını normale döndürmek için inanılmaz bir faiz artışı yapması ya da çok ciddi bir hiperenflasyona sebep olması gerekebilir.

O yüzden denklem bu sefer 2001 yılına göre bence tamamen farklı.

Devalüasyona izin vermek yerine öncesinde önden yüklemeli bir faiz artışı aslında çok daha düşük maliyetli bir çözüm ama bunu insanlara anlatabilmek kolay değil.

Hatta Hisse.net 'teki çoğu kişiyi dahi bu konuda ikna etmenin mümkün olduğunu düşünmüyorum.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

*erdoğan: Yakında ekonomimizin yeniden yükselişe geçmeye başladığını göreceğiz

*erdoğan: Faizleri düşürmeye, enflasyonu tek haneli rakamlara indirmeye çalışıyoruz, bunun da sinyalleri gelmeye başlamıştır

*erdoğan: şoklara geçtiğimiz yıldan itibaren şoklara karşı dirençli büyümeyi hedef alan bir program uyguluyoruz

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

5.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Böyle düşünmen çok doğal
    Çünkü sen sana gösterilen üzerinden fikir yürütüyorsun
    s400 ü alacaz diyenler senin kadar kafaya takmıyorlar bu konuları emin ol
    Mesela hala 40 sene sonrasında bile PKK ya BÜYÜK!! darbe vurabiliyoruz demi..
    Uzmanlık alanımdır fazla girme istersen.
    Gund madara oldu demesinler sonra.

*erdoğan: Haziran itibarıyla göstergeler olumlu durumu gösteriyor

*erdoğan: Merkez bankası döviz rezervimiz yeniden 100 milyar dolar seviyesine yaklaştı

*erdoğan: Dolar kuru bir süredir 6 tl'nin altında seyrediyor, borsa ibr ayda 86 binden 95 binin üzerine çıktı

7. Vallahi secim mecimde kalmadi. Baz etkisiyle, tuik etkisiyle tufenin dlp yapacagi zamanlar da geldi. Su yerli ve milli finans-ekonomi dehalari bir el atsin bakalim su islere artik.

8. Arjantin'de hane halkı en son 93% oranında dolarize olmuştu

Kaynak: "...with households already 93 per cent dollarised by the central bank's calculations.. " https://www.ft.com/content/635058a0-...7-60ee53e6681d

Sayfa 165/981 İlkİlk ... 65115155163164165166167175215265665 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •