Sayfa 166/434 İlkİlk ... 66116156164165166167168176216266 ... SonSon
Arama sonucu : 3465 madde; 1,321 - 1,328 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

1. YENİ RAKİP GELİYOR...

Türkiye’nin ilk termik santrali olmasının yanı sıra yerli taş kömürü ile çalışan ilk ve tek santrali olma özelliğini taşıyan Çatalağzı Termik Santrali’nin (“ÇATESâ€) Sermaye Piyasası Kurulu’na halka arz için yaptığı başvuru onaylandı. ÇATES’in halka arz sürecine liderlik edecek kurum İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (“İnfo Yatırımâ€) olarak belirlenirken; talep toplama 57,15 TL fiyatla gerçekleştirilecek. Şirketin 140.405.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin 24.795.000 TL artırılarak 165.200.000 TL'ye çıkarılması ile birlikte; 8.255.000 adet payın da ortak satışı yoluyla olmak üzere toplamda 33.050.000 adet pay halka arz edilecek. Halka açıklık oranı %20.01 olarak açıklanırken; halka arzda eşit dağıtım yönteminin uygulanacağı belirtildi.

İnfo Yatırım’ın liderliğinde kurulan konsorsiyuma yurt içinde 36 aracı kurum iştirak edecek. Halka arzdan elde edilecek gelir, ÇATES’in özkaynakları ile sermaye gücünün artırılması kapsamında finansal borçluluğun azaltılmasında kullanılacak. Türkiye’deki en zengin kömür rezervlerinin olduğu Zonguldak’ta bulunan ÇATES, düzenli temettü geliri sunmayı hedefliyor.

Sürdürülebilir gelir, temettüye dönüşecek
    Halka arz süreci ile ilgili değerlendirmede bulunan ÇATES Genel Müdürü Hamdi ALP, şirketin potansiyeline güvendiğini belirterek, şunları söyledi; “ÇATES Zonguldak’ta, ülkemizdeki taş kömürü rezervlerinin en zengin olduğu lokasyonda bulunuyor. Aynı zamanda; deniz kıyısındaki konumu ile ithal kömüre erişim avantajı ve bu sayedeki kaynak çeşitliliği potansiyeli ile de ülkemizin enerji haritasının sürekliliği adına kritik önem taşıyor. ÇATES’in bir baz yük santrali olarak hiçbir doğal koşuldan etkilenmeden, 7/24 elektrik üretimi yapabilme gücü ve düzenli gelir sağlayan yapısı ile yatırımcılarına önemli avantajlar sağlayacağına inanıyorum. Bu sürdürülebilir gelire, vereceğimiz düzenli temettü ile halkımızı ortak edeceğiz. Halka arz sayesinde, ürettiğimiz bu değeri yeni yatırımcılarımız ile paylaşacağımız için heyecanlı ve mutluyuz. Gerçekleştireceğimiz halka arz sonrasında yatırımcılarımızdan alacağımız güç ve güvenle; bugüne kadar ülkemize ve sektörümüze kattıklarımızı daha da ileriye taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.â€

2. İki amaçla halka açıldıklarını ifade eden Çan 2 Termik AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Burak Altay, "Bunlardan birisi sermayemizi güçlendirmek, borçluluğumuzu hızlı bir şekilde aşağı çekip temettü ödeyebilecek bir yapıya kavuşmak. İkincisi de; çok büyük bir yatırım yaptık; çok zor 4-5 sene geçirdik. Bu aşamaları geçtikten sonra bu yatırımları yatırımcı ile birleştirmenin çok doğru olduğunu düşündük. Bunu bir görev olarak görüyorum" diye konuştu. Altay, "Bizim borçluluğumuz diğerlerine göre daha düşük, devletin verdiği teşvikler avantajlı olduğu için bu yapıyı koruyup, temettüye odaklanan bir şirket olacağız" dedi.
    https://www.haberturk.com/can-2-term...046037-ekonomi
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

2.5 sene önceki haber....

--borsaya açık olmasa 3 milyar TL yi nasıl ödeyecekti acaba??...

https://halkarz.com/cates-elektrik-uretim-a-s/

cates 9 milyar piyasa değerinden halka arz edilecekmiş... eder mi?...bana göre etmez...bilanço dip notlarına baktım...

2 milyar 300 milyon TL borca 9 ayda 210 milyon faiz ödeyeceklermiş?...son 3 aydaki faiz bile bunu geçer.. doğru olabilmesi için %10 civarında bir faiz oranı olması lazım...
    üretimi düşük..

bu fiyatlar ile talep olur mu?

5. Ne hisseymis be haftanın 4 günü düşüyor. Zaten yıllık dibine en yakın hisselerden. Enflasyonun yüzde 100 olduğu yerde 30 TL den 19 TL ye düşmek de başarı. Kepazelik aslinda

6. Benim anlamadığım nokta şu.
    Hisse 4 yıl önce 0,56 usd gibi bir fiyattan 100-110 milyon euro borçla halka arz ediliyor.Aradan onca yıl geçiyor şu an borcu sıfır kasasında eylül sonu 180 milyon tl an itibariyle belki 300-350 milyon parası var ve şirket 0,64 usd den işlem görüyor.
    Arada 3,50 usdleri gördüğünü de unutmamak lazım.
    21.87 tl den 100 küsur milyon lot toptan satışlar pazarında patron mal alıyor ama güncel fiyat 18,60.
    Anlamak mümkün değil.
    Bir gayrimenkulüm var satıldığı an yüklü gireceğim bu kağıda.Ondan sonra da bakmam artık fiyata.
    Artık temettü ödemeye mi başlar yönetim hisse geri alımına mı bilmem,borç yok bu kadar parayı ne yapacaklar???

Yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Kandinsky Yazıyı Oku
    Benim anlamadığım nokta şu.
    Hisse 4 yıl önce 0,56 usd gibi bir fiyattan 100-110 milyon euro borçla halka arz ediliyor.Aradan onca yıl geçiyor şu an borcu sıfır kasasında eylül sonu 180 milyon tl an itibariyle belki 300-350 milyon parası var ve şirket 0,64 usd den işlem görüyor.
    Arada 3,50 usdleri gördüğünü de unutmamak lazım.
    21.87 tl den 100 küsur milyon lot toptan satışlar pazarında patron mal alıyor ama güncel fiyat 18,60.
    Anlamak mümkün değil.
    Bir gayrimenkulüm var satıldığı an yüklü gireceğim bu kağıda.Ondan sonra da bakmam artık fiyata.
    Artık temettü ödemeye mi başlar yönetim hisse geri alımına mı bilmem,borç yok bu kadar parayı ne yapacaklar???

Yatırım tavsiyesi değildir.

Neyi anlamadın. Sistem böyle çalışıyor. Şirket o kadar borcu ödemek için kredi çekse faizi ile birlikte ödemeye kalksa batar.Bulamadığı ve de yaratamadığı kaynağı bu sistemden yaratır.Amaç bu zaten.Hisselerini halka arz yapar adına nitelikli yatırımcı dedikleri kişilere ,ne kadar da nitelikli oldukları yaptıkları hareketlerden bellidir.Hisseye 5-10 kat prim yaptırırlar. Şirkette ellerindeki hisseleri bu yüksek fiyattan zengin olma hayali taşıyan küçük yatırımcıya satar. Sıfır faizli kaynakla borç kapatırlar.Yatırımcıda umut eder çıkçakta para kazanacak.Temettü alacak.
    Semer vurulacak eşek çok.
    GÜNÜN SONUNDA HEP KASA KAZANIYOR.

8.  Alıntı Originally Posted by HYPATAI Yazıyı Oku
    Neyi anlamadın. Sistem böyle çalışıyor. Şirket o kadar borcu ödemek için kredi çekse faizi ile birlikte ödemeye kalksa batar.Bulamadığı ve de yaratamadığı kaynağı bu sistemden yaratır.Amaç bu zaten.Hisselerini halka arz yapar adına nitelikli yatırımcı dedikleri kişilere ,ne kadar da nitelikli oldukları yaptıkları hareketlerden bellidir.Hisseye 5-10 kat prim yaptırırlar. Şirkette ellerindeki hisseleri bu yüksek fiyattan zengin olma hayali taşıyan küçük yatırımcıya satar. Sıfır faizli kaynakla borç kapatırlar.Yatırımcıda umut eder çıkçakta para kazanacak.Temettü alacak.
    Semer vurulacak eşek çok.
    GÜNÜN SONUNDA HEP KASA KAZANIYOR.
    Bir bityeniği mi var onu anlamadım.
    Bahsettiğiniz gibi 10-15 katı olsa fiyat millete iteleyecekler malı diyeceğim o yok çünkü usd bazındaki geçmiş belli.
    Fazla iyi herşey.
    Neyse herkese bol kazançlar dilerim

Yatırım tavsiyesi değildir yazdıklarım.

Sayfa 166/434 İlkİlk ... 66116156164165166167168176216266 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •