Sayfa 167/963 İlkİlk ... 67117157165166167168169177217267667 ... SonSon
Arama sonucu : 7704 madde; 1,329 - 1,336 arası.

Konu: IPEKE - İpek Doğal Enerji

1. yıllardır gelmeyen bilançoların 2015 yılı bilançosu gelmiş..
    şeytanın gör dediği yerleri arkadaşlar özetlemiş..
    benimde bunların dışında dikkatimi çeken yerler..

kasada 1.2 milyar tl parası var bu vadeli hesaplarda.. bunun 770 milyon tl si döviz cinsi 450 milyonu tl cinsi.. 2015 yılından bu yana döviz ortalama %50 yükseldi... altın ise %60 yükseldi.. faizde kattın mı kasadaki para bile şuan itibariyle 1.7 milyar yapar. piyasa değerinden fazla.. tabi veriler doğru ise...

94 milyon kara var lakin bölümlemeye göre raporlara baktığımızda koza altından gelen 323 milyon karı... basın yayın, taşımacılık, gıda ve turizim den gelen zararlar azaltıyor.. en büyük pay 94 milyon zararla basın yayın.. burada 50 milyon genel yönetim gideri.. büyük ihtimal patronun aldığı yüksek ücrettir artık patron yok kayyum var... bu kalemlerde çok değişecek yeni bilançolarda..

bu yıl kozal vergi dairesine 700 milyon kar gönderdi.. 134 milyon vergi beyan etti...

pazartesi piyasa nasıl tepki verecek.. benimde merak ettiğim konu... bağımsız denetim şirketi bilanço için çekimser kalmış ama sorunların çözümü için adımlar başlamış... bilançonun gelmesini olumlu buldum kısaca

2. "faaliyet reporundan alıntıdır"

5. BAĞIŞLAR ve MEDYA İLE İLGİLİ DAVALAR VE HUKUKSAL SÜREÇ
    Sermaye Piyasası Kurulu karar organının 09/12/2016 tarih ve 34/1236 sayılı kararında FETÖ/
    PDY ile iltisaklı olduğu için kapatılan İpek Üniversitesi ve Vakfına 2007-2015 yılları arasında bağışlar
    yoluyla aktarılan tutarlar nedeniyle halka açık Koza Grubu şirketlerinin yasal faizler dahil
    292.577.312,84 TL zarara uğratıldığı hususu tespit edilmiştir. Keza aynı Kurulun 34/1235 sayılı
    kararı ile FETÖ/PDY ile iltisaklı olduğu için kapatılan İpek Medya Grubu Kuruluşlarına 2007-
    2015 yılları arasında fon aktarılması yoluyla aktarılan tutarlar nedeniyle halka açık Koza Grubu
    şirketlerinin yasal faizler dahil 762.359.124 TL zarara uğratıldığı hususu tespit edilmiştir.
    Tespit olunan bu zararların ilgililerinden tahsili için yasal süreçlerin başlatılması gereği Şirket’e
    tebliğ edilmiş, ayrıca ilgililer hakkında SPK tarafından Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda
    bulunulmasına da karar verilmiştir.
    Bu karar kapsamında; Şirket tarafından ilgililer aleyhinde ticaret mahkemelerinde tazminat davaları
    açılmıştır.
    Şirket’e kayyım atanmasına neden olan olaylar çerçevesinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı
    tarafından iddianame tanzim edilmiş olup iddianamenin kabulüyle birlikte Ankara 24. Ağır Ceza
    Mahkemesinde yargılama henüz devam etmektedir. İddianamede yukarıda açıklanan bağış
    ve fon aktarımı eylemleri terörizmin finansmanı suçu çerçevesinde değerlendirilmekte olup,
    suçta kullanıldığı değerlendirilen Şirket’in hisselerinin müsaderesi talep olunmaktadır.
    Gerek hukuk davasına gerek ceza yargılamasına konu olan faaliyetler işbu raporun kapsadığı
    2015 dönemi şirket faaliyetlerini kapsamakta olduğundan sonradan meydana gelen gelişmeler
    kapsamında faaliyet raporuna derç olunmuştur.
    Yapılan bağışların ve medya kuruluşlarına fon aktarımının terörizmin finansmanı suçunu teşkil
    edip etmediği, Şirket’in terörizmin finansmanında kullanılıp kullanılmadığı, dolayısıyla şirket
    hisselerinin müsaderesinin gerekip gerekmediği konusunda yargılama henüz sürmekte olduğundan
    ve maddi hakikat ancak kesinleşmiş yargı kararı ile ortaya çıkacağından dolayı şirket
    yönetim kurulu yerine atanan kayyım heyeti tarafından TTK 401 inci maddesinin dördüncü
    fıkrası kapsamında 2015 mali yılı ve öncesinde yapılan bağış ve medya kuruluşlarına fon aktarı-
    mı dahil tüm iş ve işlemler ile ilgili olarak “Yönetim Teyit Mektubu “verilmemiştir.
    Yukarıda belirtilen nedenle, bağımsız denetçi tarafından ise Yönetim Teyit Mektubu verilmemesi
    hususu, Görüş Bildirmekten Kaçınma'nın dayanakları arasına alınmıştır.

3. Uzun süredir yazmıyorum buraya bu kağıdı çok uzun süredir alır satarım (FT2 ile Üstadın kapıştığı günlerden bu yana) hep en büyük sav bu şirketin içi boş gelir elde ediyorsa bağlı bulunduğu ortaklıklardan elde ediyor falan filandı. Dün açıklanan bilanço ile yılda en azından 37 bin varil petrol ürettiğini iki sahada petrol çıkardığını ve şirketin hala aktif olarak faaliyet gösterdiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Şuan itibari ile ipek hakkında ileri geri konuşan herkes benim gözümde hasettir veya kağıdı biraz daha düşse de alsam diye fırsat kollarken arkasından el sallayacağını farkına varanlardır. şirketin son sürat içi boşaltıldığı çuval çuval evrakın şirket bahçesinde yakıldığı haberlerini okuyarak bugüne kadar geldik; Buna rağmen 2015 yılında 94 milyon kar etmiş bir firmanın üzerinde ki asalakları atmasının akabinde çok iyi kar ettiğini varsaymak herhalde yanlış olmaz. bundan sonra tünelin sonunda ışık görüldüğüne göre sabırla kafamızda belirlediğimiz değerden malımızı satmak için bekleyeceğiz.

4. Sayın kardeşim avukat samimiyetine güvenerek sormak istiyorum hedef fiyatınız nedir bu merrt beş yıldır elimde sekamlar

5.  Alıntı Originally Posted by usot Yazıyı Oku
    Sayın kardeşim avukat samimiyetine güvenerek sormak istiyorum hedef fiyatınız nedir bu merrt beş yıldır elimde sekamlar
    Rakam vermek yanlış olur lakin şirket şuanki değerinin 3/1 değerde fiyatlanıyor. 2016.2017 ve 2018 bilançolarından sonra muhtemelen hak ettiği değerin %20 altında veya üzerinde fiyatlanacağını düşünüyorum 2 ay içinde.

6.  Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    yıllardır gelmeyen bilançoların 2015 yılı bilançosu gelmiş..
    şeytanın gör dediği yerleri arkadaşlar özetlemiş..
    benimde bunların dışında dikkatimi çeken yerler..

kasada 1.2 milyar tl parası var bu vadeli hesaplarda.. bunun 770 milyon tl si döviz cinsi 450 milyonu tl cinsi.. 2015 yılından bu yana döviz ortalama %50 yükseldi... altın ise %60 yükseldi.. faizde kattın mı kasadaki para bile şuan itibariyle 1.7 milyar yapar. piyasa değerinden fazla.. tabi veriler doğru ise...

94 milyon kara var lakin bölümlemeye göre raporlara baktığımızda koza altından gelen 323 milyon karı... basın yayın, taşımacılık, gıda ve turizim den gelen zararlar azaltıyor.. en büyük pay 94 milyon zararla basın yayın.. burada 50 milyon genel yönetim gideri.. büyük ihtimal patronun aldığı yüksek ücrettir artık patron yok kayyum var... bu kalemlerde çok değişecek yeni bilançolarda..

bu yıl kozal vergi dairesine 700 milyon kar gönderdi.. 134 milyon vergi beyan etti...

pazartesi piyasa nasıl tepki verecek.. benimde merak ettiğim konu... bağımsız denetim şirketi bilanço için çekimser kalmış ama sorunların çözümü için adımlar başlamış... bilançonun gelmesini olumlu buldum kısaca
    Bu rakamlarin asli kozalda olup,konsolidasyon mantigi geregi paylari oraninda ipeke ve kozaaua yansitilan kaydi degerlerdir

Bilginiz olsun

Ytd

Altın nokta 2015 bilançonun gelmesiydi..çok şükür geldi..
    Diger altın nokta fkk nickli şahsın %70 mal kaçırma var mesajları 3 hafli olup olmadığıydı..3 harfli olduğu ortaya çıktı..
    Bilançonun gelmesi ve kar gözükmesi kafadaki tüm soru işaretlerini bana göre giderdi..bundan sonra önümüz açık inşallah..sabreddik karşılığını alıcaz..sırası ile sıradaki bilançolar açıklanacak..sonra mahkeme son kararıni verecek devlete devrine ve en son da şirketin satış veya varlık fonuna devredilecekse süreci başlayacak..bu arada 142 ruhsat ve yeni başvurular süreçler işleyecek inşallah..sahipsizlik korkuları boşa çıktı..birileri gerçekten çalışıyormuş..bilançonun gelmesi sert yükseliş anlamına gelmiyor ama bizim fiyatlar zaten dipteydi..hayırlar olsun pazartesi inşallah

SM-J200F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by Analizsever Yazıyı Oku
    Bu rakamlarin asli kozalda olup,konsolidasyon mantigi geregi paylari oraninda ipeke ve kozaaua yansitilan kaydi degerlerdir

Bilginiz olsun

Ytd
    sn analiz sever.. yukarıdaki alıntı yaptığınız yazıda yazmışım zaten...ilave olarak %52 kozaa nın istiraki dolaylı yoldan da %23 kozal ın ... bilançonun dip notlarında yazıyor.. ayrıyetten bunu vurgulama gereği duymadım..

Sayfa 167/963 İlkİlk ... 67117157165166167168169177217267667 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •