Sayfa 168/257 İlkİlk ... 68118158166167168169170178218 ... SonSon
Arama sonucu : 2054 madde; 1,337 - 1,344 arası.

Konu: ORGE - Orge Enerji Elektrik

1. SPK yazdık, şirkete yazdık; hepsi kapı duvar. Endekse paralel giden hisseye ne oldu. Kapısında icra memurları mı bekliyor. Gerçi beklese 5 kat giderdi en az. Tahtası pislik kendi pislik şirket.

Mi A2 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

2. Benden bu kadar, psikolojim daha önemli. Kalanlara bol kazançlar. Ben bişey kazanamadim inşallah benden alan kazanır.
    Borsada alıcılar da kazanır satıcılar da, açgözlüler kaybeder.

3. Eşek gibi çıkaracaksınız. İt gibi gelip alacaksınız. Pandemide vermedim şimdi hiç vermem. Ben zarar edersen sizde edin. İt soyları.

Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

4. Endeks 2000 bile olsa bunda hayat yok. Yalancı çobanlar.

Duhul
    Mar 2020
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    632
    08/01/2021itibariyle;

Adı.............................ORGE
    Fiyatı; ........................7,57TL
    Öz Sermaye: ..............219.581.922TL
    Piyasa Değeri: ............378.500.000TL
    Öz Sermaye Karlılığı:....22,68%
    F/k:............................f/k: 7,60
    pd/dd: .......................1,72
    Son 4ç Karı: ...............49.806.708TL

Şirket her açıdan ucuz görünüyor,
    Ancak yapı taahhüt işleri piyasası çarpanları genelde düşük kalıyor galiba
    Bir nevi Gyo lar gibi düşük f/k ve pd/dd değerlerinde takılıyor.
    Bu tip iş alımı üzerine kar üreten şirketlerin piyasa fiyatından ziyade iyi bir temettü vermesi lazım bana göre.
    Yoksa bu çarpanlarla uzun vade yatırım mümkün olmaz.
    Şirket 2019 ve 2020 yılını temettüsüz geçmiş,
    Şirket 3ç faaliyet raporunda ağırlıklı olarak elektrik taahhüt işlerinin konut yatırımlarından oluştuğunu yazmış
    tabi konut/inşaat sektörü hala toparlanamadı.
    ancak bu şirket artık otel, avm, ticari karma projeler ve kamu altyapı üstyapı projelerinden hatırı sayılır iş alabilmektedir.
    Ama buna rağmen piyasa değerine bir türlü yansıtamıyor.
    Şirketin yatırımcılarını koruması için şahsi önerim;
    en azından piyasa değerini artıramadığı yıllarda yüksek temettü vermeli
    piyasa değerinin yükseldiği yıllarda ise temettü vermese de pek sorun olmaz.
    Gerçi son 2 yıl da 2019 da %60, 2020 de %82 olmak üzere toplam %132 kazandırmış,
    tabi son iki yıl borsa genel olarak çok iyiydi.
    bu kazançlar olduktan sonra temettü vermese de olur, ancak
    tabi borsanın dip yaptığı dönemlerde kar var ise mutlaka temettü vermesi gerekir,
    yoksa uzun vade yatırımcılar için hoş bir durum olmaz.
    Son düzenleme : AhiOsman54; 08-01-2021 saat: 20:46.

6. Hisseler genel olarak temel rasyolara göre yükselmiyor. Bu hisse kendi sektörüne göre bile iskontolu. Benim tahminim 3 yılda 3 kat Özkaynak. Büyük altyapı yatırımlarindan payını alacaktır. Bu yıl yüksek ihtimal bedelsizi olur. Herşey temel olarak hisseden yana aslında. Yükselen endekste fiyatların olağan duruma göre daha yüksek olması beklenir. Bu hissenin fiyatı normal endeks koşullarında olabilecek bir fiyattır. Büyüme gerçekleşirse 15 fk dan aşağa düşmemesi lazım. Patronda farkında, dönem oyunların nedeni bu. İBB'nin metro için aldığı 480 milyon dolara bile tepki vermedi. Varın düşünün durumu.
    Yalanla dolanla kurumsallara malı kitlediler. Eğer kendileri alıp haberle millete cakmadilarsa oda ayrı hikaye. Şimdi mal kendilerinde olmayınca kimseye ekmek yedirmiyorlar. Haberle trade edip milleti çarpıyorlar. TV lere çıkıp millete masal okuyorlar. 2018 beri takip ederim nefes aldirmadilar millete. Allah topunun belasını versin bir yılımı pic ettiler.

7. https://www.yatirimkredi.com/orge-yabanci-takas-orani
    Takas görüntüsü de bundan berbat. Tasfiye halindeki bir şirketten farkı yok.
    Fonlar ve kurumsallar bile bu kadar yalana dayanamış anlaşılan. Malı basan gidiyor. Patron bile kendi masallarına inanmıyor. Tavşana kaç tazıya tut diyor. Bu cumartesi günü de Allah topunuzun belasını versin. Düştüğü için değil yalan yanlış beklentiler oluşturup özgür irademi sakatlayıp yatırım kararlarını etkilediginiz için. SPKyı da ayrıca kutlamak lazım bunları cesaretlendirip azgınlaşmaları sağladıkları için. Adam canlı yayında hisseyi manipüle etti; utanmasa birde madalya takacaklar. Yazıklar olsun böyle sisteme. Sistem kimi koruyor belli. Sistem her zaman becerikli manipulatorlerin yanında.

Duhul
    Mar 2020
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    632
    En son 2017 de temettü vermiş, 2018 de %150 bedelsiz vermiş
    2019 ve 2020 boş geçti, bir hesaplama yaptım,
    2017 de verdiği temettü net dağıtma oranı %46,24 civarında
    2019 karı 45.307.745TL ve muhtemel 2020 karı 45 milyon TL
    2019-2020 karından temettü verirse aynı dağıtma oranında(%46,24) hisse başı temettü 0,8382TL oluyor,
    bu fiyatlardan %10 temettü verimi olur.
    2018 yılı karı da duruyor tabi onu eklemedim. bilançoda yedekler toplamı 3ç itibariyle 169 milyon,
    yani isterse böyle bir temettü rahatlıkla verebilir.
    Bu arada şirketin kar dağıtım politikası yok. kafasına göre takılıyor.

Sayfa 168/257 İlkİlk ... 68118158166167168169170178218 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •