Onemli Gunler Banner
Sayfa 17/189 İlkİlk ... 715161718192767117 ... SonSon
Arama sonucu : 1510 madde; 129 - 136 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma

1. HFT/Algo amacı ile Colocation teklifi istedim biraz önce.
    geri dönüş aldığımda bilgileri sizinle paylaşacağım.
    gizlilik falan anlamam ben.bu amme hizmetini yapabilirim sizler için

önden şu bilgileri koyalım öncelikle;

Borsa İstanbulKolokasyon Hizmeti Detaylı bilgi için:
    http://www.borsaistanbul.com/data/ki...on-hizmeti.pdf

İş Ortakları için;
    http://www.borsaistanbul.com/urunler...n/is-ortaklari

Direk kendi almak isteyenler içinde bilgileri koyalım şuraya;
    Kolokasyon hizmet dokümantasyonunu (KolokasyonSözleşmesi, Hizmet Rehberi, Fiyat Listesi, Sipariş Formu)temin etmek ve piyasa verisi almak için lütfen Borsaİstanbul Pazarlama ve Satış Bölümü ile iletişime geçiniz.
    E-posta: [email protected]
    Web adresi: www.borsaistanbul.com/colocation
    Telefon: +90 212 298 23 76

Bonus:

Neden Kolokasyon?

• Piyasa Sistemlerine En Hızlı Erişim

Normal koşullar altında, Kolokasyon Hizmeti ile sağlanan toplam erişim gecikme süresi (yazılım + ağ gecikmesi);

Pay Piyasası için < 1 milisaniye
    VIOP için <1,2 milisaniye

• Eşitlik

Kolokasyon hizmetinden yararlanacak tüm müşterilerin kabinetleri ile piyasa sistemleri arasındaki kablo uzunlukları aynı olacak, bu sayede müşteriler arasında eşitlik sağlanacaktır.

• Maliyet Avantajı

Borsa İstanbul kolokasyon alanı alternatif bir erişim noktası olarak kullanılabilecektir. Bu durum mevcutta katlanılan veri merkezi işletim maliyetlerinden ve/veya bağlantı maliyetlerinden tasarruf sağlamak anlamına gelebilecektir.

• Operasyonel Risklerin Düşürülmesi

Kolokasyon Hizmeti, en yüksek güvenlik ve teknoloji altyapısına sahip Borsa İstanbul Birincil Veri Merkezi’nde (BVM) verilmektedir.

Kolokasyon servisini tercih eden kurumlar BVM’de tamamı yedekli olarak sağlanan teknik altyapı ile veri merkezi operasyonlarında yüksek verimliliği yakalayabilmektedir.

• HFT/Algo

Borsa İstanbul, kolokasyon hizmeti ile HFT/Algo işlemler için gerekli teknolojik altyapıyı sağlamış olacaktır.

• ITCH (Emir Baz) Piyasa Verisi

Girilen tüm emirlerin bilgisini içeren, ITCH formatında yayınlanan emir baz piyasa verisine erişim imkanı sadece kolokasyon hizmetinden yararlanan müşterilere verilecektir.
    Keçiyi yardan uçuran bir tutam ottur..

2. direk yanıt geldi mesai bitmeden yetiştik..

Öncelikle Borsa İstanbul’a gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
    Kolokasyon merkezi hakkında ayrıntılı bilgilere http://www.borsaistanbul.com/urunler...eri/kolokasyon linki üzerinden ulaşabilirsiniz. Bunun dışında sizinle fiyatların vs. bulunduğu dokumanları paylaşabilmemiz amacıyla ekteki gizlilik sözleşmesini imzalayıp Borsamız Pazarlama ve Satış Direktörlüğü dikkatine göndermeniz gerekmektedir.
    Söz konusu gizlilik sözleşmesi tarafımıza ulaştıktan sonra gerekli dokumantasyonu tarafınızla paylaşacağız.
    )
    Keçiyi yardan uçuran bir tutam ottur..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,676
    HFT yi bilemem ama
    riski olmayan getiriside az olan ARBİTRAJ işlemleri için ne düşünürsünüz?

1-2 haftadır anca tablo olarak yazdım işlem bölümlerini daha yazmadım.

1-2 haftadır anca tablo olarak yazdım işlem bölümü geçtiğimiz pazar günü yazıldı ama daha test etme fırsatım olmadı.

4. hisse senediyle futurelarına bakmamıştım, 3 gün kala farklar biraz tuhaf geldi
    ek maliyetleri ne mesela hesapladığınız
    hissede açığa satmanın ek maliyeti falan , yada future komisyonları da x30 kontratları gibi mi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,676
     Alıntı Originally Posted by kenten Yazıyı Oku
    hisse senediyle futurelarına bakmamıştım, 3 gün kala farklar biraz tuhaf geldi
    ek maliyetleri ne mesela hesapladığınız
    hissede açığa satmanın ek maliyeti falan , yada future komisyonları da x30 kontratları gibi mi
    Hisse açığa satış olarak sistemede yazmadım {hisse kiralama ile filan uğraşamam}

Hisse al -- Viopta sat olarak tasarladım {henüz çalıştırmadım} yeni vade başını bekliyorum.

bir basamak viop + 1 basamak spot için maliyet düşülse 0,02 üzerinde yapılabilecek her işlem
    900 tl ye 0,0x * 100 getiri demektir. {çok az ama risk yok}

1 aylık süre içinde Temettü vereceklere dikkat etmek lazım listede en baştaki hisse mesela Spot pahalı Vadelisi ucuz ? temettü farkı var.

6. hisse kiralama otomatik aracı kurum tarafında yapılmıyomuydu

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,676
     Alıntı Originally Posted by kenten Yazıyı Oku
    hisse kiralama otomatik aracı kurum tarafında yapılmıyomuydu
    otomatik olarak yapılmasına yapılıyorda
    bu yapılacak işlemde her 1 lot vadeli 0,01 krş 1 tl ye denk gelirken
    ilk gün işlem yapıp arkasına 28 gün hisse kiralamak pek akıl karı olmaz. :wink:

8.  Alıntı Originally Posted by Keçi Yazıyı Oku
    HFT zaten sürüden sıyrılmak için uygulanıyor..herkesin bu konuda ümitsiz olmasına sevindim
    son spk tebliğlerinden sonra forex ağırlıklı çalışan bazı aracı kurumlar kepengi indirdi.

http://www.dunya.com/finans/haberler...-haberi-349550

başkaları da bekleniyormuş. bunların içerisinde bist ve viop lisansı olanlarda olabilir.
    satılık kelepir aracı kurum arayarak başlıyorum olaya spk listesinden 88 kurumun telefonlarını topladım sekretere arattırıp randevu istiyorum hepsinden.
    satınalma olursa kurumun zaten ilkelde olsa bir yazılımı vardır, onu modifiye edip stratejimi uygularım. sonrada isteyenlere özel kiralık HFT altyapısı hizmeti vererek maliyetimi düşüreceğim.aynı zamanda bu hizmeti alanlara bu aracı kurumdan işlem yapmayı şart koşacağım. hem onlar kazandıkça bende kazanacağım hemde kendi HFT altyapımın maliyetini finanse edeceğim.

şaka lan şaka buraya kadar okudunuz mu hakketen
    akşam akşam beni güldürdün. Ama saçma değil. Hatta çok mantıklı, böyle bir işe girersen 5-10 binlik melek yatırımcı olabilirim. Yatırım firmalarının ilk amacı önce kendi müşterilerinden çalmak, pardon üstlerine düşen hakkı almak değilmi. Bende melek yatırımcı olmayı bu yüzden istiyorum. :P

ben size baktığımda sanki çok daha fazla paranız var, hisse senedi piyasası çok az kazandırıyorda bu piyasalarda cirit atıyorsunuz sanıyordum. Türkoğlunun mesajına bakınca " ule sizinde benden farkınız yokmuş" diyorum. 50-75 bin arası parayla oynuyorsanız. Ben eski forumda yine yazmıştım. türev piyasalarla niye uğraşıyorsunuz vallahi. Türev piyasalarda tek bir altın kural vardır benim bildiğim. Bomba en aptalın elinde patlar. Sonucu sıfıra dayalı oyun oynanılan. sizleri mala dayalı hisse senedi piyasasına dönmeye çağırıyorum. (He ehehehheeee) . Sonucu sıfıra dayalı oyunun olduğunu bilip oynayan adrenalin arıyordur.

Referanduma kadar piyasadan hiçbir cacık olmaz. Eski mesajda demiş arkadaş ben 10 yıldır böyle piyasa görmedim. Aynen katılıyorum.75 binlere düşerken ( yaprak kıpırdamıyor piyasada diye hayıflanırdım. Şimdi yaprak bile yok diyorum valla ) Ben 2 hafta tatile karar verdim. Malum şahısın karın ağrısı bitince, %60'ı arkasına takar, gayrimenkul sertifikası vs. le uyutur. ( muhteşem bir türev araç bu arada, millete evi değilde, evin değer kazanıp kazanmayacağı riskini satmak, abd den çalıntı, onların 10 yıl gerisinden geliyoruz ya, abd ye yetişmişiz. ) Piyasalara gaz gelir. Tatitili bitiririz. Bence güzel günler gelecek. 2 hafta daha sabredelim.

Sayfa 17/189 İlkİlk ... 715161718192767117 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •