Sayfa 17/522 İlkİlk ... 715161718192767117517 ... SonSon
Arama sonucu : 4172 madde; 129 - 136 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1.  Alıntı Originally Posted by ercanbay Yazıyı Oku
    Merhaba,

"Belirsizlik bizim işimiz..."K.Z.

Değerli kardeşim, ben dönülmez bir yola girildiğini düşünüyorum. (Yine de KZ dikkat!)

Bedelli olsa, tadından yiyemeyecekti. (Sözün gelişi, daha iyi yiyecekti)

Bedelli bittikten sonra, yeniden değerlemeleri yine açıklayıp, daha fazla hisse ile, belki hisseleri göze batmadan daha çok fiyatlayacaktı. Ancak, bedelli olmayınca, ne yapacağım diye düşünürken, doğaçlama borsa ve dolardaki düşüşü değerlendirerek haberi pic etti.

"Pic etmek bizim işimiz..." KZ

En büyük beklenti gerçekleştiği halde, haber hiç olunca, hisseleri düşükten almaya devam...

Sonrasını göreceğiz, bekliyoruz.

Bu kadar yatırımcı düşmanı, yatırımcısına saygısız bir insan daha dünyaya gelmemiştir.

Eninde sonunda hisseye balinalar girecek yolu yok.

İyi bir haftasonu diliyorum.

Saygılarımla,
    Buna bir dava açalım mı yatırımcıyı madur etti şahsi borçlarından dolayı şirketi zarara uğrattı diye .

Bu adamın neresi doğruki verdiği haberler hiç anlaşılır değil. Şimdi yurt içinde ve yurt dışında değerleme yapacak Herkesin aklı gidik 26 27 den millete giydirdi Gene bir takım isimler kağıdı aldı Çabuk çabuk borsaya kote ettirdiler çabuk çabuk sattılar fırıldaklıklar fırıldaklıklar hiç bir sanayici iş adamına böyle bir şey yakışır mı şu yapılan hareketlere bak yazıktır bakıyorum gülüyorum Telegram sayfasında küfürün bini bir para .İnsan kendini bu hallere düşürür mü.

Ama bu adamda bu alışkanlık mı yoksa tesadüf mü Yok canım bundan olmaz kesinlikle öyle bir şeye ihtimal vermiyorum yanlış hatırlamıyorsam 2007 senesinde de kankası Mehmet kutmanla bir ortaklık görüşmesine başlamıştı hisse çatır çatır yukarılara gitti 2.70 leri test etmişti o zaman hisse başı üç tl fiyat belirledik demişti işte anlaşma sağlayamadık demişti. Belkide operasyonu tamamladıktan sonra bir haber gönder olsun bitsin. 45 milyon dolar piyasa değerine ulaşmıştı sonrası malum yıllarca beklettiler Buda bir para kazanma yöntemi olsa gerek hatta 50 kuruşları gördü 5 sene sonra 2012 dolar bazında 7 milyon dolara kadar geriledi piyasa değeri şirketin. O dönemler Şirketin zor günleriydi o şartlarda bunlar oldu

Şimdi de Savunma Sanayi ile bir anlaşma yapıyorum bebeğim dedi vodafonela tarımsal anlaşma yaptım dedi fabrikaya geri alıyorum dedi bebeklerim benim (yatırımcı) Oyunu biraz büyütelim dedi biraz da kağıt sataymaya devam alın canlarım benim dedi. Asıl bomba geliyor dedi sermaye arttırma var tavanıda 400 milyon yaptım yok %500 bedelsiz %900 bedelli Yok yatırım teşvik belgesiydi kılıflar pardon burası kalıplar olacaktı çok güzel
    Adam giydire giydire 22 ye kadar indirdi oradan dediki coştuk gidiyoruz haydi pazar Değişikliği bir miktar yukarı yapsa da oradan da giydire giydire yapıştırdı oradan dediki Hayden ana pazara Orayıda 25 26 27 den kitleyebildiği kadar Kitletti artık kim yapıyorsa bu işlemleri He bir de değerlemeler var değil mi ya 2 milyar 3 milyar birde 5,6 milyar diyenlerde var yani onların da hakkını yememek lazım Orada birisi geldi zaten basmane Çukurunu ballandıryor Şimdi bu iş organize Çete midir bunlar nedir bunu ben çözemedim ya

Neler yapabiliriz diye düşünüyorum düşünelim şikayetlerin dışında yapabileceğimiz çok şey olabilir

Sayın Ercan bey dikkat edersen haberleri hep kullandıktan sonra hiç ediyor
    ENİNDE SONUNDA .

2. Bir de şöyle bir basın açıklaması vardı bir söyle işte espri yapıyordu abi vefadan bahsediyordu ben de bir espri yapayım kul hakkı Yiyen adam Müslüman olur mu bence olur tövbe kapısı açık

Vefa küme düştü ondan” diye esprili cevap veriyor ve devam ediyor “Kayınpederim, ağabeyi ve oğlu Vefa’da başkanlık yaptılar ama küme düşmekten kurtaramadılar. Vefa ve vefalılık çok önemli. Vefa müslümanlığın özelliklerinden birisi. Kuranı Kerim’i açtığın zaman vefanın ne kadar önemli olduğunu görürsün. Allah’a inanan adam vefasız olur mu? Kul hakkını yiyen adamdan Müslüman mı olur?”

3. Eplas ın aylık mumları ve yukarıdan aşağıda CCI, MACD ve STOCK RSI indikatörlerini görüyoruz. 2019 Mayıs ta başlayan çıkış trendi 2021 Mart ayında gördüğü tepe ile sona eriyor. O günden bu yana da düzeltme yapıyor. Bu indikatörlere göre hissenin teknik olarak, çıkışa başlaması için en az 5 ayı var, süreç duruma göre uzar veya kısalır. Dipte gelen her haberin hiç edildiğini gördük, aynı haberler mayıs-haziran gibi gelse çok daha farklı bir süreç yaşardık. Hissede bu döngü sürekli yaşanmış, geçmişte mumlar kısa gibi görülse de detaylı bakıldığında 3-5 katı yaptığı zamanlar var. Yine yaşanacak ama ne kadar bekleriz onu da süreçte göreceğiz.

Kemal aşağı Kemal yukarı, bunları hiç anlamayacağım. 2019 Mayıs da 4 tL olan hisseyi iki yılda 50 tl yapan başka birisimiydi. bir yıldır hissede bekleyenlerin yakınmasına birşey diyemem de eski yatırımcıların yakınması hiç samimi gelmiyor.

Ben 7 aydır hissedeyim. Hisse düşerken niye aldın derseniz, bedelli bedelsiz da karton da olduğu gib bir atak yapar sandım, olmadı. Kemal zorlu ya da kızmam, bana gel hissemi al 5 kat yapacağım demedi sonuçta, alan benim riske giren benim. Ancak kendime kızarım, artık kararlarımın sorumluluğunu alacak yaştayım

4.  Alıntı Originally Posted by turguty Yazıyı Oku

Eplas ın aylık mumları ve yukarıdan aşağıda CCI, MACD ve STOCK RSI indikatörlerini görüyoruz. 2019 Mayıs ta başlayan çıkış trendi 2021 Mart ayında gördüğü tepe ile sona eriyor. O günden bu yana da düzeltme yapıyor. Bu indikatörlere göre hissenin teknik olarak, çıkışa başlaması için en az 5 ayı var, süreç duruma göre uzar veya kısalır. Dipte gelen her haberin hiç edildiğini gördük, aynı haberler mayıs-haziran gibi gelse çok daha farklı bir süreç yaşardık. Hissede bu döngü sürekli yaşanmış, geçmişte mumlar kısa gibi görülse de detaylı bakıldığında 3-5 katı yaptığı zamanlar var. Yine yaşanacak ama ne kadar bekleriz onu da süreçte göreceğiz.

Kemal aşağı Kemal yukarı, bunları hiç anlamayacağım. 2019 Mayıs da 4 tL olan hisseyi iki yılda 50 tl yapan başka birisimiydi. bir yıldır hissede bekleyenlerin yakınmasına birşey diyemem de eski yatırımcıların yakınması hiç samimi gelmiyor.

Ben 7 aydır hissedeyim. Hisse düşerken niye aldın derseniz, bedelli bedelsiz da karton da olduğu gib bir atak yapar sandım, olmadı. Kemal zorlu ya da kızmam, bana gel hissemi al 5 kat yapacağım demedi sonuçta, alan benim riske giren benim. Ancak kendime kızarım, artık kararlarımın sorumluluğunu alacak yaştayım
    Sana bir şey anlatmıyoruz samimiyet kurma çabamızda yok ama kendi hatalarını anlamış olman sevindirici bizim mesajlarımız ulaşacağı yere ulaşır sen rahat ol

Şimdi 2019 u 4 TL mevzusunu boşver

2007 de 2.7 den alana bak dolar 1.20 tl iki dolardan fazla tam olarak 2.3 $ dolar bazında ortaklık görüşmelerinde ise biçilen fiyat 3 tl yani 2.5 $ sene 2007

2018 de 9.1 TL’den alana bak dolar 3.5 tl fiyat gene 2.6 $

Son vurgun da ise fiyat 50 tl yaptı diyorsun ya 7 $ denk geliyor

Şimdiki fiyatı 1.6 dolar

Tiyatroyu izliyoruz sen istediğini düşün

5. 2013 yılından bu yana bist100 ün dolar olarak ederinin grafiği. Yuvarlak hesap 480 dolarden 152 dolara düşmüş. Öyle bir yazılıyor ki sanki Türkiye de bir tek Eplas dolar karşısında değer kaybetmiş.

6.  Alıntı Originally Posted by turguty Yazıyı Oku

2013 yılından bu yana bist100 ün dolar olarak ederinin grafiği. Yuvarlak hesap 480 dolarden 152 dolara düşmüş. Öyle bir yazılıyor ki sanki Türkiye de bir tek Eplas dolar karşısında değer kaybetmiş.
    Merhaba,

Değerli kardeşim yazdıkça batıyorsun. Grafik falan diyorsun da, aç grafikleri bak bakalım 10-15 senede 50 kat gitmeyen şirket mi kaldı.

Ayrıca, yakınmamız bu değerli şirketin, yalan dolan ve tamamen, halka açık değil, kapalı olarak yönetilmesi. Mülklerini, basmaneyi ve alt şirketlerini bilerek aldık.

Adam senelerdir çözüm üretmiyor. Bildiğin Gestapo.

Çıkmış "Samimi bulmuyorum..." falan.

Sana ne kardeşim?

Biz burada bu baskıları kurmasak, adamın umrunda mı sanıyorsun?

Şirketler, devletler gibidirler. Uzun yaşamak isterler. Patronun, çocuklarının hisse değerlenmiş, değerlenmemiş umrunda mı? Cebinde parası, yatı, katı, yazlığı vs. var mı? Şirketi 50 sene sonra değerlense ne olur ki? Torunları yerler.

Biz bu ahlak yoksunu adama, "Halka açık bir şirketsin, insanlar sana ortak oldu. Bilgilendir, kazanımları ortaklarında paylaş..." diyoruz.

Senelerin yatırımcılarına ayıp ediyorsun. Ne oldu? Sen de mi patron adamı oldun? Seni bir şey biliyor zannetmeye başlamıştım. Ayrıca, o mumdur, grafiktir onlara da kafa yorma. Bu hissede çalışmaz. Defalarca ispatlandı bu.

Dilediğini yazabilirsin, özgür platform. Ama 15 senedir bekleyen insanların sinirlerini hoplatma, gerek yok. Ben de 14 e girdim.

Kaç lotun var bilmiyorum ama, benim öncekiler hariç, eplas'ta 39.00 maliyetli 8500 lotum var. Bu gavura güvenerek aldım. Nihayet bir şeyler yapmaya başladı diye.

İyi bir pazar diliyorum.

Saygılarımla,

7. Merhaba Sayın yatırımcılar, sizleri neden samimi bulmadığımı yazayım. Kim patron adamı kim değil anlayalım.

Ben bu hisseye çok yatırım yaptım, şu an çok zarardayım. Sinirlendiğim zamanlar çok oluyor ve sinirlendiğimde forumdan uzak kalmaya çalışıyorum. Yazdığım veya yazmadığım şeyler bu yatırımımı korumaya yöneliktir. Patron veya tahtacı tarafında manipülasyon gördüğüm yerde SPK ya şikayetimi yazıyorum. Burada da yatırımcılar tarafından manipülasyon yapıldığını düşünüyorsam (doğru veya yanlış), sadece yatırımımı korumak amacıyla müdehale etmeye çalışıyorum. Patron veya tahtacı benim zerre kadar umurumda değil, herkes gibi sizler gibi ben de cebimi düşünüyorum.

Hissemiz şu an teknik olarak dipte, bir yatırımcı yatırım yaptığı hisseyi kötülemez, diğer yatırımcılarda olumsuz algı oluşturacak, onları yatırım yapmaktan vazgeçirecek şeyler yazmaz. Forumların alıcılar üzerinde çok etkisi var. Bana göre hisseyi dipte iken kötüleyen, tepede iken öven patron-tahtacı adamıdır. Sürekli olumsuz şeylerin yazılmasının yatırımcı kaçırmaya yönelik olduğunu düşünüyorum. Bu forumda teknik veya temel boyutta gördüğüm olumlu durumları yazıyorum. Mevcut durumu ortaya koymaya çalışıyorum, dipteyiz diyorum, daha zamanı var diyorum, zengin bir şirketiz diyorum vs vs.

Burada sürekli patron yönetemiyor, patron şöyle kötü böyle kötü, bu adamla hisse iyi olmaz yazınca ne olacağını sanıyorsunuz bilmiyorum. Siz teknik ve temel e inanmıyorsunuz ben de buradan patrona selam yollama çabalarının sonuç getireceğine inanmıyorum. Bunlar ancak yatırımcı kaçırır, patrona bilerek veya bilmeyerek hizmet etmiş olursunuz. Elbette istediğinizi yazma özgürlüğünüz var, benim de var.

Burada temel sorun veya benim samimiyetsiz bulma nedenim, parasını hisse sayesinde 10 a 20 ye velki 50 ye katlayanların sürekli olumsuzluk pompalamalarıdır. Kazandıysan Allah bereket versin, daha fazlası için yeni yatırımcılara manüpülasyon yapmaya gerek var mı? Patron adamlalığı yapmaya gerek yok.

not: Teknik hisseyi çıkarmaz veya düşürmez, yatırımcı tekniğe bakıp alım-satım yapar, böylece hisse çıkar veya düşer. Çoğu yatırımcı hisse hareketlenince, yön yukarı dönünce gelir. Kısa vadeciler günlüğe bakar, uzun vadeciler aylığa bakar.
    Son düzenleme : turguty; 09-01-2022 saat: 12:42.

8. Bu da son yazımdı, forumu size bırakıyorum.

Sayfa 17/522 İlkİlk ... 715161718192767117517 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •