Sayfa 170/1000 İlkİlk ... 70120160168169170171172180220270670 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 1,353 - 1,360 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XI

1. Yani oluşur, oluşmazsa biraz daha kaldırırlar/kalkmasını sağlarlar. Almansınız sizin ülkenizde tahviller ve faizler eksi ise ne yaparsınız, para akışkan...

Benim asıl merak ettiğim bu kadar para arzının olumlu etkilerini kullanırken olumsuz etkilerini değişik finansal enstrümanlar kullanarak kolayca boşa çıkarabilmeleri..Yıllardır tahviller düşüşteydi, her EWA kitabında bir grafiği vardır, nihayet sıfıra düştü, dönüş başlayacak, ama nasıl..Hiç şu andan sonra yaşanacaklar yaşanmadı, sene 1980 değil, devasa borç, devasa para arzı..

ABD Alman 10 Yıllıklar tarihi

2. Bakın size ilginç bir grafik daha göstereyim, USDTRY TÜFE Endeksi bazında/rasyosu, yani 'faizsiz' dolarda kalmak da kurtarmıyor, bulamadım hazırda hiç bir yerde tarihi dolar faiz datamız da olsa ki endeks şeklinde kümülatif hesaplanmış olmalı, bileşiğini hesaplayıp endeks türetmek devlet meselesi olur, o şekilde de bakardık.

Diğer ilginç görüntü, enflasyon bazında dolar tl nin DXY ile fraktal benzerliği...Ha bir de ABD enflasyonunu da yok saydık haa..

3. Benim anladığım..
    fazla borç/çok para var.. Faizi kaldırmanın yükünü sistem taşımayacak gibi..
    maliyeti türev araçlarla dışarı yıkalım.(EM)

Aylık baktım..
    yıl 4. çeyrek 2.75 hedefi nihai kur gibi kafamda bir şey çizdirdim
    20% olsa faiz 7.44 den 8.928 9 olsun +1 Tl de marj

4.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Yani dipten itibaren bir itki sayıldığında, ilk 1-2 no.lu dalgalar üçlü zorlanıyoruz, ama öyleyse %261.8 e kadar giden uzatan bir üçlüdür bu yapı, 4 geri çekilmesini expanding flat olarak yaptı %38 lerde 5 kısa kalacak, normalde 1 kadar olmalı ama 1 çok kısa ve diyagonal olacak, o A-B-C etiketi o...

Ya da dip aslında ikinci dip, öncesi önceki düşüş dalgasından arta kalan başarısız olmuş bir 5 nci dalganın diyagonalinin son 5 lisi..

Yani ikinci dipten sayarsak komple 1 yaptık, kısa bir 2 yaptık, yani uzatan 1 görünümü, dolayısıyla hedef 7.79..

Nasıl anlıyacağız farkını, şu son gelişen dalga %100 ünü aşarsa ilk dalganın ve sert yukarı giderse, uzatan 1 senaryosu doğru, şu anki dalga %100 den kısa kalır da yapı sağa doğru yükselen takoz, yani diyagonal görüntüsüne kavuşursa, ilk senaryo yani dipten itibaren itki saymak doğru, bu durumda derin bir 2 nci dalga veya B dalga düzeltmesi gelecek..

Anlatamadıysam, grafikle anlatayım, ewa bilmeyen için karışık gelebilir..
    Teşekkür ederim.

5.  Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    Benim anladığım..

Aylık baktım..
    Aynen, kriz çıkmazsa 'ölçekli düşünülürse' rakam o...tabi bir de 2008 sonrası aldıkları tedbirler 2020 de QT (Para yakma/azaltma) yapınca kontrol dışı gümledi, deneme/yanılmayla gidiyorlar biraz da, ya da hiç yaşanmamışı tecrübe ederek, hatırlayın 2020 de yıkılınca borsalar FED sınırsız dolar vaat etti, onu da etti yani başka atacak barut hakkı kalmadı. Belki başka bir şeyi daha tecrübe ederler, belki reel sektörleri, işsizlik ABD yi yangın yerine çevirir, adamlar boşuna toplumsal olaylara müdahaleyle ilgili yasa çıkarmamış, Capitol Baskını tiyatrosunu oynatmamış olsa gerek. Kısaca gelecek öngörülemez..

6.  Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    Benim anladığım..

Aylık baktım..

Yine 3 ay düzeltme. 2 ay dip. Roket. Şaşmaz.

7.  Alıntı Originally Posted by fan Yazıyı Oku
    Yine 3 ay düzeltme. 2 ay dip. Roket. Şaşmaz.
    aşağı bir tur daha dönerse güzel olur.. 3x 2x kafamda 15-18 olmazda olursa işte

faizle zor olacak yolculuk..
    7lerde +-0.2 ->+-2.8% marj
    10 larda min +-4% olur 10% lar gelir.
    herkes türevde/reelde duman olur.

Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Kısaca gelecek öngörülemez..
    Huylu huyundan vazgeçmez muhtemelen.
    cherry pick sebep/gerekçe yapmak istemiyorum..
    yaşanmamış major event ile başlar... daha büyüğüyle biter.
    herhalde nükleer görürüz bu sezon yakışır johnnylere..

8. arada 7.47 olmuş... aşağısı biraz zor gelir artık...

Sayfa 170/1000 İlkİlk ... 70120160168169170171172180220270670 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •