Sayfa 171/584 İlkİlk ... 71121161169170171172173181221271 ... SonSon
Arama sonucu : 4672 madde; 1,361 - 1,368 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by Foncu Yazıyı Oku
    Altın alanlar savaş'a dua etsin. Bu reel faiz ortamında bu sebeple yükseldi. Kimbilirdi ki savaş çıkacağını. Şansına kazandılar. Burası pik nokta 2500 dolar diyenler hayal görüyor.

2. Bakış açınız çok yanlış. Size göre bir ürün kazandırmadığı sürece o ürün çöptür. Ama siz çöp tenekesi derken birileri toplayacak ve ons 4klarda sizler bu teneke çok iyi kazandırıyor 3 yıl öncesine göre ona göre buna göre derken kafanıza boşaltacak o adam. Bu tüm finans piyasalarında geçerli. Ne yazık ki sabit getirili bir tek eurobondlar var gördüğüm üzere onlara da karşısınız. Twitterdaki her yatırım çeşidine karşı fenomenlerdensiniz heralde. Tlde terste kalmadınız inşallah...

3. NVIDIA hisselerinin çökeceğini öngörüyorlar. Haklılık payı yüksek.

Investors beware: 'Magnificent Seven' are starting to resemble 'Nifty 50' stocks that got crushed in the 1970s market crash.

https://www.tradingview.com/news/DJN...31202002506:0/

4.  Alıntı Originally Posted by makulyatirimci Yazıyı Oku
    Bakış açınız çok yanlış. Size göre bir ürün kazandırmadığı sürece o ürün çöptür. Ama siz çöp tenekesi derken birileri toplayacak ve ons 4klarda sizler bu teneke çok iyi kazandırıyor 3 yıl öncesine göre ona göre buna göre derken kafanıza boşaltacak o adam. Bu tüm finans piyasalarında geçerli. Ne yazık ki sabit getirili bir tek eurobondlar var gördüğüm üzere onlara da karşısınız. Twitterdaki her yatırım çeşidine karşı fenomenlerdensiniz heralde. Tlde terste kalmadınız inşallah...
    Altın grafiğine baktınız mı hiç? Altın bir emtiadır yatırım aracı değildir. Al sat yapana kimse bir şey diyemez.Şu an tamamen spek yürüyor. Eurobondu nereden çıkardınız?

5. Wow. Yatırım aracı olup olmadığını grafiğine bakıp anlayabiliyorsun demek. O zaman bütün devletlere söyleyelim de satsınlar şu parlak tenekeleri. Sadece türkiye rezervi 600ton şuanki değerle 1,2 trilyon lira. Kusura bakmayın devlet bizim vergilerimizden 1,2 trilyonu yatırım aracı olmayan altına bağlamışlar 🤔 sarı seviyorlar herhal

6.  Alıntı Originally Posted by makulyatirimci Yazıyı Oku
    Wow. Yatırım aracı olup olmadığını grafiğine bakıp anlayabiliyorsun demek. O zaman bütün devletlere söyleyelim de satsınlar şu parlak tenekeleri. Sadece türkiye rezervi 600ton şuanki değerle 1,2 trilyon lira. Kusura bakmayın devlet bizim vergilerimizden 1,2 trilyonu yatırım aracı olmayan altına bağlamışlar �� sarı seviyorlar herhal
    kanada altın üretiminde dünya dördüncüsü lakin merkez bankasındaki altın stoğu zero, evet 1 gr. bile yok..!!

https://dollarcollapse.com/jeftovic-...al-gold-gaffe/

7.  Alıntı Originally Posted by makulyatirimci Yazıyı Oku
    Wow. Yatırım aracı olup olmadığını grafiğine bakıp anlayabiliyorsun demek. O zaman bütün devletlere söyleyelim de satsınlar şu parlak tenekeleri. Sadece türkiye rezervi 600ton şuanki değerle 1,2 trilyon lira. Kusura bakmayın devlet bizim vergilerimizden 1,2 trilyonu yatırım aracı olmayan altına bağlamışlar �� sarı seviyorlar herhal
    Evet merkez bankaları altın kakmalı yapıp çalışanlarına dağıtacaklar. Hiç satmayacaklar

8. yaklaşık 10-12 senedir tuttuğum altın fonlarımı bu %40 muhabbeti çıkınca 3 gün önce tırsıp sattım. yeniden yerine koyma amaçlı. bu kadar uzun süredir tuttuğum için de %10 dan kol gibi yaklaşık "150.000 tl" stopaj kesildi. ama mecbur hissettim çünkü %40 a çıkarsa stopajı 600.000 tl olacaktı.

şimdi haklı olarak "ulen gerz.. bunca zaman stopaj %0 a indiğinde niye sallayıp yerine koymadın" diyenler olacaktır. evet. benim salaklığım. öyle yıllardır kenarda durduğundan, atalet vs.." neyse bu günah çıkartmadan sonra geleyim fikir alma amaçlı soruma..

ben sattığımın ertesi gün gevşedi altın. heh dedim kedi olalı bir fare tuttun (yersen). ama valörden dolayı, haftasonunu kaybetmeyeyim haftaya bakarız deyip ppf te kaldım. derken cuma coştu mq nun altını. güzel eksiye geçirdi gramaj hesabında.

şimdi.. öyle ya da böyle gireceğim tekrar fona ama.. acaba diyorum.. altın tarihi zirvesini geçti ama gümüş hala gerisinde. bu durumda eldeki tl'nin yarısını ya da tümünü gümüş fonuna gömüp kardan zararı geri almayı mı denesem, yoksa altında geri çekilmeyi mi kovalasam.. karar veremedim..

ne dersiniz?

Sayfa 171/584 İlkİlk ... 71121161169170171172173181221271 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •