Sayfa 172/325 İlkİlk ... 72122162170171172173174182222272 ... SonSon
Arama sonucu : 2594 madde; 1,369 - 1,376 arası.

Konu: ISMEN - İş Yatırım Menkul Değerler

1. Ben mesela sadece İş yatırım Ortaklığını hesapladım. Çünkü bist de işlem görüyor..30.06.2023 bilanço döneminde değeri ile (Sadece İSMEN nin sahip olduğu %28.93 kısım için) 30.09.2023 arası değer artışı 335 milyon tl..İş yatırım ortaklığı Cuma günü 11.66 TL den kapandı..Oysa 30.06.2023 de 4.36 TL den kapanmıştı..İş girişim Sermayesi Yat ort. danda 300 milyon tl bilinen değer artışı var..Diğer lerini bilemiyorum..

2.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    O rakam bu çeyrekte olmayacak derken sadece 6 aylık ve yıllık bilanço dönemlerindemi değerleniyor?
    Senede en az bir kez yeniden değerleme yapılıyor, bazen iki kez de olabilir. İkinci kez olacaksa bu 4. çeyrekte olacak.

Elbette 9 aylık karın içinde bu rakam olacak. Çeyreklik bazda yorum yaptım, kafalar karışmasın

3.  Alıntı Originally Posted by alikkkk Yazıyı Oku
    2022/12 toplam hacim 2,9m kasada 5m para ile 4.3m kar. Bu çeyrekte 2,5m kasada 4,5m para ile yüzde 80 lerde kredili işlem ve artan volatilite nin getirisi ile beklentimi yukarıda tutuyorum. İnşallah alt iştiraklerden de güzel katkı alır önümüze beklentime paralel getiri sunar.
    Ben beklentilerimi şekillendirirken en alt sınırdan yapıyorum bunu. Yıllardır bu şekilde yaparım hesaplarımı. İnşallah çok daha fazlası olur da ben yanılayım, hiç sorun değil, çok mutlu olurum

4. Genelde ismen net karı komisyon karı x4 civarı geliyor bu çeyrekte barış yilmaz hocam 904 milyon bist viop karı hesaplanmış genelde tutturur buna iş portfoyden alınacak portföy yönetim kesintisi eklenecek 1.2 milyar civarı komisyon karı gelecektir ancak x4 gelirmi bu çeyrekte bilmiyorum ,yaklaşık 1.5 - 2 milyar civarı alım satım ve kredili işlem geliri bekliyorum diğer gelirler vs eklenecek yaklaşık 700 milyon gider düşülecek ben de müzikal beye katılıyorum 2.5 -3 milyar arası net kar rakamı bekliyorum ,yeniden değerlemede bir sınır bulunmuyor her çeyrek yapabilirler ve bu arada tahtaci ile anlaşıldiysa 5 milyarda gelebilir net kar aksi takdirde 2.5 -3 civarı beklentim

SM-A047F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Kar rakamı aşağı yukarı bellide beklentiyi çok yüksek tutmamakta fayda var.. Yüksek beklenti oluşturulup sonra kar düşük gelirse sanki şirket zarar etmiş gibi insanlarda bir algı yaratıyor buda hisseyi negatif etkiliyor.. Buna Ereğli de çok şahit olduk.. En mantıklısı 2.5 -3 milyar arası bir net kar beklentisi...Bende tahminimi revize ettim..

6. Her halükarda beklentiyi düşük tutsakta 4 çeyrek işlem hacimleri bu şekilde devam eder kredili işlemler aynı hızla devam ederse ve 4 çeyrekte yeniden değerleme yapılırsa yıllık minimum 12 -14 milyar arası bir kar rakamına ulaşılacak ,yüzde 20 dagitsalar 1.5 -2 TL arası minimum temettü dağıtılacak gibi görünüyor buda bolunmemis fiyatla bizi 6-8 TL gibi bir temettuye ulaştırıyor, geçen yıl 1.9 TL dagitmisti temettudeki artış her türlü enflasyonu katlamis olacak muazzam bence
     Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Kar rakamı aşağı yukarı bellide beklentiyi çok yüksek tutmamakta fayda var.. Yüksek beklenti oluşturulup sonra kar düşük gelirse sanki şirket zarar etmiş gibi insanlarda bir algı yaratıyor buda hisseyi negatif etkiliyor.. Buna Ereğli de çok şahit olduk.. En mantıklısı 2.5 -3 milyar arası bir net kar beklentisi...Bende tahminimi revize ettim..
    SM-A047F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Sıra ile...
    Sırası gelen gidiyor....
    Bu hafta zirveyi kırarsa daha sert hareketlere de gebe olabilir. Bakalım...

8. Sabah sabah bu hareketlere alışık değiliz

Sayfa 172/325 İlkİlk ... 72122162170171172173174182222272 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •