Sayfa 172/469 İlkİlk ... 72122162170171172173174182222272 ... SonSon
Arama sonucu : 3746 madde; 1,369 - 1,376 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

a.k.p. partisi ve "gelmiş geçmiş en başarılı ekonomi yönetimi" asla yan yana gelmeyecek iki kavramdır..

ülke iki yıldır ekonomik krizde..

aşırı borçlu..

ve yıllardır milli geliri artmıyor.. hatta geriliyor..

cumhuriyet ortalamasını aşamadı a.k.p partisi büyüme oranlarında.. üstelik tek başına iktidar olmalarına ve sürekli dile getirdikleri sözde istikrar ortamına rağmen..

tam anlamıyla fiyasko.. geçen seneki tanzim satış çadırları zaten ne kadar berbat yönettiklerinin tipik bir göstergesi..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

ayrıca çıkan adamı bile tekrar ilk fırsatta sisteme sokuyorlar.. şimdi kalıcı olarak sokacaklar 2020 sonrasında (tamamlayıcı emeklilik tasarısı)..

iyi olsaydı zorunlu olmazdı.. paraya ihtiyaçları var..

kamu ve sanayinin ucuza fonlanması amaçlanıyor..

onların ucuza fonlanması demek bireylerin parasının erimesi demektir.. zaten insanlar hem fakir oldukları hem de sistemden memnun olmadıkları için sistemden çıkıyorlar..11 milyon kişi çıkmış..bu insanlar medyadaki maksatlı propagandanın yalan olduğunu çok iyi tesbit etmiş durumdalar.. bizzat deneyimlediler ve çıktılar..

ama şimdi onları tekrar sisteme (kümes) sokmak isteyecekler.. paraya ihtiyaçları var..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

3. Ülke 2 yıldır krizde evet ama bu ülke içeride ve dışarda terör ve siyasi darbe vb. bir çok olay yaşadı, hala daha uluslararası alanda su kendi ülke menfaatlerini korumak için büyük bir savaş veriyor, başta abd ve avrupa tarafından hem siyasi hem ekonomikl hatta ypg terö örgütüne silahlı destek dahil askeri büyük bir baskı uygulanıyor, böyle bir durumda diri kalmak bile çok büyük başarıdır, neyse polemiğe girmeden ben söyleyeceklerimi söyledim, herkes istediği gibi düşünecektir, sorun değil, herkes kendi araştırmasını yapar ve öyle karar verir neticede...
    Başarı yolun sonu değil, yolun kendisidir... Başarı bir yolculuktur ve hiç bir zaman bitmez, asıl başarı yolda kalabilmektir...

büyük panik yaptılar 11 milyon kişi sistemden çıkınca.. zaten çoğu gönüllü girmemişti insanların..ilk fırsatta çıktılar..

zaten olayın bu yönüde oldukça trajik.. istemeyen adamı zorla sisteme sokup boşu boşuna vakitlerini çalıyorsun..

her açıdan kötü ve ucuz bir taktik..

ayrıca durmadan yeni değişiklikler getiriliyor.. ilk çıktığındaki sadeliğinden eser kalmadı sistemde..yamalı bohça gibi..

5.  Alıntı Originally Posted by mohikan054 Yazıyı Oku
    Hükümeti beğenmeyebilirsiniz ama BES te toplanan paraları Devlet yönetmiyor ki, özel sektör yatırım uzmanları aracılığı ile yönetiyor, Devlet de %25 gibi bence harika bir destek ile teşvik ediyor, Bes sisteminde ödeme limitleri çok küçük bence çoğu çalışan rahatlıkla Bes primlerini yatırabilir, hiç bir kimse Bese 100 tl yatırdığı takdirde ailesini geçindiremeyecek diye bir şey yok, zenginlik paylaşıldıkça azalmaz tam tersine artar, Borsanın şirketlerin değerlenmesi toplumada olumlu yansır yeni yatırımlar yeni istihdam yaratır, yeni kurulan bir fabrika çevresindeki arazileri altın yapar, bu sebeple Bes ne olursa olsun hem bireysel olarak hemde toplumsal olarak ülkeye katkı sağlayacaktır, ama zorla bes sistemine girmeyi zorunlu yapmalarını tabiki istemem öyle bir şey de yok zaten... ayrıca akparti yönetimi gelmiş geçmiş en başarılı ekonomi yönetimini gerçekleştirmiştir, 10 yıllarca süren büyüme oranları bunu göstermektedr, birde akpartiden önceki ekonomileride bildiğimizden kıyaslama yapmak kolay oluyor... ama bu demek değil ki ben her yaptıklarını tasvip ediyorum.. tam tersine yüksek faizle borçlaranak büyümeye bende karşıyım karın çoğu faize gidiyor, maliyet artıyor, fiyatlar şişiyor, enflasyon artıyor, çalışan eziliyor, ama bu genede eski dönemlerden bin kat daha iyi bir refah düzeyine sahip olduğumuz gerçeğini değiştirmez...
    olm bana sormadan beni özel bir şirkete müşteri yapıyorlar anladın mı? devlet vergi,fon koyar kimseye sormaz ama özel şirkete zorla köle etmek nedir be. bu BES'te gönüllü kalanın ben akıl sağlığından şüphe ederim. en yakın zamanda bakırköy veya manisa akıl hastanelerine bir görünsün.eminim topluma zararlı olacağını düşünüp orada tutarlar.

6. akıl hastanelerinde BES bölümleri açılsın ve BESlenenler orada tedavi edilsin. bunlar topluma zararlı şahıslardır. daha parasına sahip çıkamayan adam topluma nasıl yararlı olacak?

7. Bes güzel bir şeydir herşeyin başlama noktasıdır. Finansal okuryazarlık seviyeni artırır. Okudukça bilgi sahibi oldukça farklı yatırım kanallarına yönelirsin.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Devlet Tasarruf yaptırıp sana gelecegin için para biriktir diyor...kendi basına bıraksa bunu ..yapabilirmisin...kesınlıkle hayır..özgür iradeyle olacak işdegil...öyle paraya Hakim olmak hikaye..3 gün sonra yer içer harcarsın uzun vade bu...öyle varını yoğunu yatır demiyor..Allah'ın çezası ve belası olan sıgara parası kezılse ne olur.. senın paran unut..ne kadar çok kafayı takıp aglıyor zırlıyorsunuz ..mücadele edıp çıkın sistemden..bir sürü çalısıp iptal eden var..kötülemenin saldırmanın size ne faydası var ki...sürekli adrenalınlı bır organızma..Nasıl bir yaşam tarzı bu...gercekte bana göre k.bakmayın acılen antıdepresan tedavısıne başlanmalı dıye dusunuyorum..yazık...

Sayfa 172/469 İlkİlk ... 72122162170171172173174182222272 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •