Sayfa 173/193 İlkİlk ... 73123163171172173174175183 ... SonSon
Arama sonucu : 1538 madde; 1,377 - 1,384 arası.

Konu: Orta Vadeli İnciler

1. Limanı yok , denize çok uzak.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2. Bütün o grafiklere, karşılaştırmalara, net kar, faaliyet karı rakamlarına hiçbir itirazım yok. Ellerinize sağlık.
    Ancak söyleyemeden geçemeyeceğim beni şaşırtan şey, efk'da ve ciroda düzelme tespitini
    yaptıktan sonra iki yıldır fiyatının değişmemiş olmasına dikkat çekmiş olmanız.

Temel analizde ilk baktığımız şey fiyat yerine, değer değil miydi?

Sözlerimi dikkatli seçmeye çalıştım lütfen alınmayınız.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by Shiva Yazıyı Oku
    Bütün o grafiklere, karşılaştırmalara, net kar, faaliyet karı rakamlarına hiçbir itirazım yok. Ellerinize sağlık.
    Ancak söyleyemeden geçemeyeceğim beni şaşırtan şey, efk'da ve ciroda düzelme tespitini

Sözlerimi dikkatli seçmeye çalıştım lütfen alınmayınız.
    Aşkolsun, neden alınayım

Değer den kastınız piyasa değeri sanırım. Fiyatı oluşturan da piyasa değeridir zaten, aynı şey yani.
    Borsa, korku değil eğlenceli bir gerilimdir. https://twitter.com/azizserin75

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Limanı yok , denize çok uzak.
    Haklısınız, denize uzak. Ama çimento üretip satmanın ilk şartlarından biri denize yakın olması, liman sahibi olması değildirki

5.  Alıntı Originally Posted by YALIN Yazıyı Oku
    Aşkolsun, neden alınayım

Değer den kastınız piyasa değeri sanırım. Fiyatı oluşturan da piyasa değeridir zaten, aynı şey yani.
    Araya girmiş olacağım ama anladığım kadarıyla kasıt piyasa değeri değil.

Value vs Price karşılaştırmasındaki değer.

Detaylı incelemeniz için teşekkürler.

6. İhracat şansı ?

Bknz mardin.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by razi Yazıyı Oku
    Emek verilip elde edilen bilgiler aydınlatıcı lakin malumunuz tahta sahibinin uzun zamandır baskısı kap haberleri yatırımcıları kopardı öyleki birçok kişi zararla çıktı şirket büyür v.s. yatırımcı kazanamayacağı yere neden yatırım yapsın görüşümdür y.t.d
    Teşekkürler katkınıız için.

Anlıyorum kaygınızı ve açıkçası benim de böyle bir kaygım var ama diğer yandan da uzun rakamların gerçekliği var

8.  Alıntı Originally Posted by Shiva Yazıyı Oku
    Bütün o grafiklere, karşılaştırmalara, net kar, faaliyet karı rakamlarına hiçbir itirazım yok. Ellerinize sağlık.

Bende bu konuda birkaç kelime yazacaktım. Sn. Yalın ile benim fikirlerimin örtüşmediği nokta burası. Daha önce de yazmıştım Sn.Yalın geçmişte oluşan fiyat ve karlılık rakamları ile mevcut fiyat ve karlılık rakamlarını karşılaştırarak yorum yapıyor. Geçmişte oluşan değer bir sebeple yükselmiş olabilir bu da mevcut değerin düşük gözükmesine sebep olabilir.

Ben ise mevcut mali tablolara bakarak şirket o değeri eder mi diye yorum yapmaya çalışıyorum.

Afyon çimento özelinde gidersek net kar rakamı finansal gider ve arsa satışından dolayı yanıltıcı olacağı için Sn. Yalın'ın yaptığı gibi EFK üzerinden gidersek yıllık 29 milyon EFK elde eden şirket 750 milyon tl eder mi? Seneye 40 milyon EFK elde etse eder mi? 50-60 milyon EFK elde etse eder mi? Borsada şu andaki şirket değerlemelerine göre etmez. Ben bundan dolayı bu şirkete yatırım yapmam.

Mesela şu an çok vaktim yok ama çimento şirketlerinin EFK'sının kaç katından işlem gördüğüne bakarsak daha net bir sonuç ortaya çıkar.

Sayfa 173/193 İlkİlk ... 73123163171172173174175183 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •