Onemli Gunler Banner

Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 175/1002 İlkİlk ... 75125165173174175176177185225275675 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,393 - 1,400 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

İnnovia-Yeşil İnşaat Tuzla Bilgilendirme Eksikliği
    6 sene önce Köktaş İnşaat firması olarak başlayan 20.05.2012 tarihinde satın aldığım Tuzla -İçmeler de bulunan devremülk projesi şu an Yeşil Gyo firmasının uhdesinde olup hala bitmemiştir. Proje 2013 senesinde Yeşil inşaata devir olmuştur. Tuzla içmelerde bulunan ve Yeşil Gyo firması tarafından yapımı hala devam eden projenin akıbeti konusunda bilgi alamıyoruz. Bugün yarın bitecek derken 7 yıl geçti. Daha ne kadar insanlar yanıltma bu ülkede. Karşımızda hiçbir yetkili bulamıyoruz.
    https://www.sikayetvar.com/innovia-y...irme-eksikligi

Yetkili filan bulamazsınız yetkili diye başınıza getirdiğiniz kişiler ancak kendilerine , çevrelerine ve sizi soyan YEŞİL gibi beton babalarına hizmet eder anlayın artık bunu, titreyin kendinize gelin ve hesap sorun ağlamayın.

2. Hala ev fiyatları artıyor diyorlar oluyorum gülmekten bir şeyin artması için talep gelmesi lazim alım isteği artmalı peki öylemi talep fazlası var insanların alım gücü yok insanlar zor geçiniyor talep fazlası var da ondan mı hujunet iki de bir müteahhitleri kutarma adına faizleri düşürmeye çalışıyor kayserideyim Suat altın konkordato ilan etti yapılacak seyker belli atsa payı yüzde 30 a cekikecek kafes gibi evler yaoilmayacak kar marjları azaltılacak emlakçı dan ev alınmayacak

GM 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım tamamen kendi düşüncelerimdir kimseye al tut sat yat gibi tavsiyeler değildir...

Nef İnşaat* Sancaktepe Hiç Bitmeyen İnşaat Keyfi
    Nef Sancaktepe projesi 2018 Aralık teslim demesine rağmen teslim hala gerçekleşmemiştir. Hatta 9 ay cezasız geciktirme haklarını sonuna kadar kullanıp, gecikme ceza kirasını ödemeyi de lütuf etmemiştir. Nef mi güldürmeyin, hiç bitmeyen inşaat yapmış. Teşekkürler Nef
    https://www.sikayetvar.com/nef-insaa...n-insaat-keyfi

Nef İnşaat Reserve Yalıkavak Geciken Teslimat
    Nef reserve Yalıkavak için geciken teslimlerle alakalı muhatap bulamıyorum. Firmayı aradığımda müşteri temsilcileri sözlü bilgiler geçiyor ancak bence bir geçerliliği ve yaptırımı yok. Başında çıkan proje durduruldu iddialarına da kurumdan sağlıklı bir bilgi alamıyorum.
    https://www.sikayetvar.com/nef-insaa...ciken-teslimat

Normal bir ülke olsak bizim paramızla bizi yönetenlere hesap sorsak bu NEf gibi ahlaksız firmaların çoktan iflasları istenmiş sahipleride dolandırıcılıktan yıllarca hapislerde sürünüyor olurdu. Ama sağ olsun beton beyinler ne yapıyor ! Bunca sikayet varken hala NEF gibi firmaların projelerine para yatırıp sonrada AĞLIYOR YETKSİZ yetkililerden medet umuyor.

4. hala betona para gömen kaldı mı yahu,varsa vallahi tebrik ediyorum.bu enayilik herkese nasip olmaz.

Yahu yukarıda paylaştım , herifin Garanti bankasına ödenmemiş 94 bin TL borcu var ama utanmadan sıkılmadan krediyle betona para gömmüş elimden alırlar mı diye dötü üç bucuk atıyor. Hayır betonu oturmak ,kendi yaşamak için almış olsa belki empati yapacağız ama uyanık yatırım amaçlı almış kiraya vermiş. Acınacak tarafları yok ya neyse beter olmadan yeter olmaz...

Bakmayın siz konut kredi faizlerinin 0,99 kadar düştüğüne. Ülke olarak okur yazarlık oranı , finansal okurluk oranı oldukça düşük maalesef ! Kritik dönemlerden geçiyoruz . Konut kredisi çekmek için en az 3 yıl daha bekleyin derim . Hangi kredi olursa olsun , halkın alım gücü düşük olduktan sonra kredi faiz oranları düşse ne olur. Diğer sebebi ise millet olan parasını da harcamıyor. Çünkü önünü göremiyor . Korkuyor para harcamaktan , borca girmekten .

Kusura bakmayın ama böyle kritik bir zamanda özellikle konut kredisi çekmek ahmaklıktır. Tasarruf edin , israftan uzak durun , gereksiz harcamalardan kaçının , gösteriş budalası olmayın . Şu an bu yazıyı 750 TL ' lik android telefon ile yazıyorum . 3 yıldan beri bu telefonu kullanıyorum . İSRAF en büyük düşmanınız olsun şu hayatta ! Kimseden fayda yok ! Sonuçta herkes geçim derdinde ...

Yatırım olarak da sadece ALTIN alın diyorum . Gelecek 3 - 5 sene boyunca ucuz pahalı demeden altın alın . Sağlıcakla kalın.

Her gün kapanan şirket , işsiz kalan yüzler haberi varken, TUİK in tüm çabalarına ! rağmen GERÇEK hayat pahallığı milletin anasını inletirken beton beyinler hala beton derdinde ya kendileri bilir acıyan onlardan olsun. Siz betona para yatırın ki A ke pe ve yandaş betoncuları rahat yaşamlarını sizin sırtınızdan sürdürmeye devam etsin Ağaoğlu 4. ortancasını yatağa atsın.

8.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Alana hayırlı olsun ama ,

Kredi kartı borcundan dolayı ipotekli evim satılabilirmi
    merhaba size bir sorum olacak zahmet olmazsa cevaplarsanız sevinirim iş bankasından konut kredisi çektim ödüyorum ama garanti bankasına kredi ve kredi kartından dolayı borcum var ve icralık oldum ve ödeyemiyorum evime geldiler gittiler geldikleri ev babama ait ben orada oturuyorum ama kredi ile aldığım evde kiracı var ve bugün kiracılı olan evime kıymet takdiri yapıldı garanti bankası bu evi satabilirmi iş bankası buna izin verirmi garanti borcum 94 bin iş bankası konut kredi borcum kapanması 150 bin evimin yaklaşık değeri 230 bin çok kötüyüm cevaplarsanız sevinirim saygılar.
    https://www.tebernuskirecci.com.tr/k...bilirmi/169786

Ama boyundan büyük işlere girişip sonra ağlamak sızlamak yok.
    Tebernüş'ün verdiği cevabı es geçmişsiniz.

Tebernüş "Merhaba. İkinci dereceden alacaklı olduğu için sattırsa bile eline bir şey geçmez. Banka sizi rahatsız etmek için bu yola gidiyor. " diye cevap vermiş.

Halbuki Garanti Bankası'nın tek yapacağı alacağından dolayı haciz kararı almak ve bunu İş bankası ipoteğinin arkasına koymak. Betoncunun İş Bankası'na borcunu sıfırladığını varsayalım. İpotek kalkacak Garanti Bankası'na haczi birinci sıraya çıkacağından, evi satışa çıkarıp alacağını tahsil eder.

Adamın şu andaki toplam borcu 244 bin tl evin değeri ise 230 bin tl. İflas halinde ama beton kafanın bunu anlayacak dört işlem yapma kapasitesi yok.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Sayfa 175/1002 İlkİlk ... 75125165173174175176177185225275675 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •