Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 177/1014 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277677 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 1,409 - 1,416 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. https://aydoscountry.com/

şu projeyle ilgili neler söylersiniz acillll

1+1 evi alacak karşılığı 300,000 liraya alıcam...

2.  Alıntı Originally Posted by thunder Yazıyı Oku
    https://aydoscountry.com/

lokasyonu çok iyi bence, otoyol bağlantılarına yakın ve arkası orman.. ormanın hemen dibinde oturmak güzel bi şey.. 1+1 dedikleri 75 m2 brüt anladığım kadarıyla, net alanı 50 m2 falandır diye tahmin ediyorum.. çatı teraslılar güzel görünüyor, 300 bin fırsat fiyat denemez ama kazık da değil.. fair value denebilir

3.  Alıntı Originally Posted by thunder Yazıyı Oku

Kayışdağında bile münferit bina 1+1 daireler 200-250
    Bence alacağınızı kurtarma amaçlı ise alınır.

Alıntı Originally Posted by thunder Yazıyı Oku

300 bin tl alacaklı nasıl olunur acaba ? fabrikatörmüsünüz ?

forumdaşın dediği gibi amaç parayı kurtarmaksa alınır +1

normalde bana kalırsa 1+1 çöp değerinde evlerdir ofis değeri yoksa.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

5. Emlak piyasasını 20 yıldır takip ederim. İlk defa son bir yıldır, bu koşullarda ve fiyat seviyesinde yatırımın mantıksız olduğunu düşünüyorum . Bugün nabız yoklayayım diye sahaya çıktım. İstanbul Anadolu yakası bir iki semt gezdim. Ne alım ne satım ne inşaat hiç yavaşlama yok. Yangından mal kaçırırcasına bir iştahla inşaat ve yatırım sürüyor! Konuşulan nakit rakamlar, ve bu rakamlara sahip insan profili anlatılacak, inanılacak gibi değil. Hiçbir mantıklı açıklama yapamam ama gördüğüm kadarı ile rant zinciri müthiş bir nakit akışı ile işliyor. Merkez semtlerde bir doygunluk var evet ama şehrin çeperleri çok hareketli. Bu kadarını beklemiyordum. Sanırım tüm ülke nüfusu İstanbula taşınmaya çalışıyor. Saadet zinciri gibi çalışıyor sistem, son girenler öncekileri besliyor. Kaz***** gören koşa koşa geliyor. Fiyatları bu iştah yukarıda tutuyor. Varoş diyeceğiniz semtlerde, o semtin kültürüne sahip, nispeten eğitimsiz, işsiz güçsüz adamlarda bu rant zinciri dolayısı ile trilyonlarca para var. Hemde çoğunda. Belediyelerde hem oy hem ranttan pay beklentisi ile imarı artırdıkça arttırıyor. Biz idealistler bu sistemde sadece boşluk dolduran dekor gibiyiz. Sanki sistemin meşruiyetini sağlıyoruz. Universite okumalar, kurumsal çalışmalar, kazanılan para ile perakende alışveriş ve sosyal harcamalar ile modern ülke görüntüsü veren figüranlar.

Çok güzel özetlemişsiniz.

Siz kendinize seçenek yaratamıyorsunuz rant dediğiniz şey bir sistemdir ve bir normdur ve insanlara dayatılır bu ;) size sadece seçenek sunar. o yada bu.... siz seçenek yaratamazsınız.

Ve insanlar bunun farkında değildir siz sadece seçmek zorundasınız başka bir seçenek yoktur çünkü . mecbur almak durumundasınız. taaaki sistem resetlenene kadar bunu anlamak çok zordur.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

7. Ben resete yakınız diye düşünüyordum ama sanırım daha çook var. Millet on numara motive. Savaş çıksa düşmanı hafriyat kamyonuyla kovalar inşaatını aksatmaz.

8. ISYAT son 10 yilda cikmis en gercekci secenek bence.

O 300.000'e 1+1 almaya calisan arkadas ya ISYAT'i bilmiyor ya da Matematik.

Bu paraya 365.000 ISYAT alinir, son 10 yilda en dusuk verdigi %12.5'u baz alsak, yilda 45.000 ayda 3.750 TL. para kazanir.

Ya 1+1 den ne kazanir ?

Her yil degeri 45.000 net artarmi ?

Sayfa 177/1014 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277677 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •