Sayfa 177/256 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227 ... SonSon
Arama sonucu : 2042 madde; 1,409 - 1,416 arası.

Konu: ALFAS - Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş

1. Aynen katılıyorum sn tablet e ..gaza gelip atlamamak lazım.. Eğer almaya niyetliysek aşağı fiatlara kademeli olarak alış yazmak lazım.. Gün içinde endeksteki iniş çıkışlara göre mutlaka aşağı fiatlara gelebiliyor.. Bu arada Deniz Ytırım ın tek başına hareket ettiğini sanmıyorum.. Mallarını sattıktan sonra 250 bin lot daha tabana satış göndermesi sattığı malların aşağı fiatlardan alımını sağlamak için olabilir. Deniz Yatırım tahtanın dengesiz bir speki . BMaalesef speksiz hissedede likidite olmuyor.. Anacak deniz çok sert oynuyor bunun nedenide kağıtta likiditenin çok az olması..Tavan yaparak mal alabiliyor veya taban yaparak mal satabiliyor.. Şirketin biran önce bedelsiz sermaye artırımı yapması faydalı olur bence.. Tahminime göre 7-8 bedelsiz verebilir. Buda sermayenin 400 milyon tl çıkması demek. Bu durumda fiatda 40 tl li rakamlara gelecektir..

2. Deniz 2 günde toplam 580 bin lot malı boşalttı. 303 maliyeli aldığı malı 317 ortalama ile sattı.. Yaklaşık 7.5 milyon tl kar yazdı.. Helal olsun iş bilenin kılıç kuş*****n..Umarız başka malı kalmamıştır..

3.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Aynen katılıyorum sn tablet e ..gaza gelip atlamamak lazım.. Eğer almaya niyetliysek aşağı fiatlara kademeli olarak alış yazmak lazım.. Gün içinde endeksteki iniş çıkışlara göre mutlaka aşağı fiatlara gelebiliyor.. Bu arada Deniz Ytırım ın tek başına hareket ettiğini sanmıyorum.. Mallarını sattıktan sonra 250 bin lot daha tabana satış göndermesi sattığı malların aşağı fiatlardan alımını sağlamak için olabilir. Deniz Yatırım tahtanın dengesiz bir speki . BMaalesef speksiz hissedede likidite olmuyor.. Anacak deniz çok sert oynuyor bunun nedenide kağıtta likiditenin çok az olması..Tavan yaparak mal alabiliyor veya taban yaparak mal satabiliyor.. Şirketin biran önce bedelsiz sermaye artırımı yapması faydalı olur bence.. Tahminime göre 7-8 bedelsiz verebilir. Buda sermayenin 400 milyon tl çıkması demek. Bu durumda fiatda 40 tl li rakamlara gelecektir..
    Ne olursa olsun bu hisse bugün eksi kapatmamalıydı. Hem sektör ortalama +%4 artıda hemde 17 milyon $ gibi bir sipariş anlaşma yapılmış. O zaman sorun nedir?

Arkadaşlar Deniz yatırımdaki oyuncunun şirketin patronu olma ihtimali olduğunu düşünüyorum. Başkası bu şekilde davranacağını sanmıyorum. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

4.  Alıntı Originally Posted by mberk Yazıyı Oku
    Ne olursa olsun bu hisse bugün eksi kapatmamalıydı. Hem sektör ortalama +%4 artıda hemde 17 milyon $ gibi bir sipariş anlaşma yapılmış. O zaman sorun nedir?

Arkadaşlar Deniz yatırımdaki oyuncunun şirketin patronu olma ihtimali olduğunu düşünüyorum. Başkası bu şekilde davranacağını sanmıyorum. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?
    Şirket sektörde farklı sanki gesanda çok güzel bilanço göndermiş,mümkün derece hisseyi düşürüp mal toplamak olabilirmi acaba?bilemiyoruz ağalar ne yapacağını daha iyi bilir sanırım.ytd.

5. Europower bilanço geldi 108 milyon kar sermaye 220 ye çıkmıştı halka arzla birlikte sermayesi alfasa göre neredeyse 5 katı ama alfasın kar 2 katından fazla bu günkü fiyatı 86 civarı, alfas her haliyle iyi abi ya çok daha iyi yerlere gitmeli hayırlısı bakalım ytd.

6. alfasta alış ve satışlarda aşırı agresif davranılıyor. yatırımcı kağıdı algısının dışına çıkılıyor. bu durumdan kurtulması lazım.

7.  Alıntı Originally Posted by tablet Yazıyı Oku
    Europower bilanço geldi 108 milyon kar sermaye 220 ye çıkmıştı halka arzla birlikte sermayesi alfasa göre neredeyse 5 katı ama alfasın kar 2 katından fazla bu günkü fiyatı 86 civarı, alfas her haliyle iyi abi ya çok daha iyi yerlere gitmeli hayırlısı bakalım ytd.
    Beklentisi nedir, nasıldır bilmiyorum ama, Eupwr bilançosu bu şekilde gelmeye devam ettiğini varsaysak 3 bilanço sonra 35 fk'lara anca düşebiliyor.

Alfas şu anda 19 civarında. Bu tahtada oyun döndürmeseler şimdi nerelere gitmiştik kimbilir...

8. Denizdeki oyuncu senin ben awk ya yada amk yada her neyse bugün ki gelen eupwr cwene bilançoları ile birkez daha ne kadar ucuz olduğu ortaya çıktı gesan bilançoyu beğendiğim ama alfas gesana göre yüzde 40 daha ucuz düşecek biryern kalmadı zaten yarın yüksel sonra gene düş ambele yaptın kağıdı her bilanço dönemi şirketi ucuzlatıyorsun yürü git artık

Sayfa 177/256 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •