Onemli Gunler Banner
Sayfa 178/607 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228278 ... SonSon
Arama sonucu : 4852 madde; 1,417 - 1,424 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Tamam Rahatsız oluyorsanız
    daha yorum yapmam
    Y.t.d ironi bu yazı

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by terzico Yazıyı Oku
    Tamam Rahatsız oluyorsanız
    daha yorum yapmam
    Y.t.d ironi bu yazı

Allah rızası için yazma artık. Elimde en az 5 yillik hisse var senin yüzünden gelip bu sayfayı okumuyorum bile . Bir adam bu kadar boş beleş konuşur mu arkadaş ya , konuştuğuna yorum diyor bir de , kardeşim senin yazdıkların yorum değil ki , yorum denen şeyde azıcık bilgi kültür olur. Chat yapan ergenler gibi kafa ütüleyip duruyorsun .

3.  Alıntı Originally Posted by terzico Yazıyı Oku
    Tamam Rahatsız oluyorsanız
    daha yorum yapmam
    Y.t.d ironi bu yazı

Terzi,nin yorumları bilirkişi tadindadır, yıllarını borsaya vermiş efsanedir,
    Ky yi himayesine almış ,ve bu uğurda,çömezlere savaş açmıştır,
    Efsaneyi fazla uzmeyin,derim....

ne hikmetse, borsa diplerde iken ölücüler, zirvede iken de gazmanlar forumun her hissesinde birer ikişer ortaya çıkıyorlar. arkadaş hisse zirvede iken bu yorumları yapsa idi, bir faydası olurdu. şimdi gayesini anlamak zor. en basit ifade ile empati yapamayan bir toplum olduk.

5. 4/5 sayfa görünce ne oldu dedim yaşar holdng ortak mı buldu dedim ya da tahvil roll mi oldu dedim bi baktım ki ohoooo aynı tas aynı hamam
    özet borç şu an 1.300 milyar nakıt para 100 mlyn ödenmez ama tahvil roll ile uzatılır 3 sefer olduğu gibi şüpheci burda maliyet çok yüksek olduğu için varlık satıp tahvil miktarını azaltmalı der .
    çıkış senaryolarınıda vermiş 4/5 sayfada yazılanların hepsi doğru aslında

6.  Alıntı Originally Posted by Rowing Yazıyı Oku
    4/5 sayfa görünce ne oldu dedim yaşar holdng ortak mı buldu dedim ya da tahvil roll mi oldu dedim bi baktım ki ohoooo aynı tas aynı hamam
    özet borç şu an 1.300 milyar nakıt para 100 mlyn ödenmez ama tahvil roll ile uzatılır 3 sefer olduğu gibi şüpheci burda maliyet çok yüksek olduğu için varlık satıp tahvil miktarını azaltmalı der .
    çıkış senaryolarınıda vermiş 4/5 sayfada yazılanların hepsi doğru aslında
    Bravo Kardeş
    objektif bakıyorsun
    duygusal değil
    olay bu
    demeki burda aklı selim
    düşünen insanlarda var
    bravoooo
    bu benim yorumum kimseyi bağlamaz
    Y.t.d ironi bu yazı

7. ABD FED Faiz Artırdı
    0.25 puan
    Y.t.d ironi bu yazı

8. Zaten bu borç meselesinin bu kadar sorun edilmesine itiraz ediyoruz.

Kardeşim bu borç şu anda 1.3 milyar TL ise , 6 ay önce de 1.1 milyar TL civarı idi kurlar artmadan önce. O zaman da muhtemelen holdingin kasasında 100 milyon TL civarında para vardı. Ama 6 ay önce kimse konuşmuyordu bu borç meselesini bu kadar.

Ne yani cepte 100 milyon varken 1.1 milyar TL rahat ödenir de , borç 1.3 milyara çıkınca mı ödenmez oldu. Ödenmezse 6 ay önce de ödenmezdi , ödenirse şimdi de ödenir.

Kaldı ki EUR 8 liraya çıktığında da kağıt bu fiyatlara düşmüştü ama EUR 6 liranın da altına indi hala daha buradayız. Bu borç çok dert edildi ve dillendirildi.

Kaldı ki daha vadesine 1.5 sene var. EUR 4 lirayken bile bu borç 900 milyon TL yapıyordu ve baktığın zaman ödenmesi o zaman da zordu ama PETUN 10 liraydı o zaman.

Kur atışı ile beraber yabancı satmaya başladı buralara indi kağıt , kur toparlanmasına rağmen kağıt toparlanamadı.

4.5 FK ve PD / DD değeri 0.4 olan kağıt ucuzdur kardeşim. Her kademeden alınır. Şu piyasa şartlarında PETUN 7 lira da olsa hala ucuzdur.

Batma olayına gelince , bunu hep söyledim , koskoca Yaşar Holding 250-300 milyon USD borç yüzünden batmaz. 1.5 sene sonra tahvilin vadesi geldiğinde nasıl ödendiğini , yada nasıl bu borsun çevrildiğini hep beraber görürüz ölmez sağ kalırsak.

Bu fiyatlar orta ve uzun vadede beleştir. Keşke satsa Yaşar PETUN'u. O zaman çok daha hızlı 15 lirya gider.

Sayfa 178/607 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228278 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •