Sayfa 178/565 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228278 ... SonSon
Arama sonucu : 4516 madde; 1,417 - 1,424 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. Hisse için riskli gördüğüm konu şu anda çokça dillendirilen TL de olası bir değer kazancı. Şirketin yerinde olsam döviz pozisyonumun bir kısmı ile borç kapatırdım. TL değerlenmese bile değer kaybının çok yavaşlayacağını düşünüyorum.

Yoksa üçüncü çeyrekte şirketlerin büyük kısmında ciro daralması görürken ilaç fiyatlarına gelen %26 ile %53 arası zamdan dolayı Deva'da tam tersi durum göreceğiz.

Ciro bazında ilk 10 da olan iki ilaçta %53, bir ilaçta %41, diğerlerinde ise %26-28 arası zam mevcut..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,124
     Alıntı Originally Posted by dede_60 Yazıyı Oku
    Trendi iyi görünüyor biraz daha debelenip enerjini at bakalım. Nereye kadar dizginleyecekler
    Eski yatırımcılarının canlarını yaktılar bu endekste diğerleri giderken bu baktı. Artık satılamıyacagına göre portföyün aşağılarında durdun bakalım. Hani derler ya atsan atılmaz satsan olmaz diye.. O kadar durdu yıne dursun....

3.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Hisse için riskli gördüğüm konu şu anda çokça dillendirilen TL de olası bir değer kazancı. Şirketin yerinde olsam döviz pozisyonumun bir kısmı ile borç kapatırdım. TL değerlenmese bile değer kaybının çok yavaşlayacağını düşünüyorum.

Yoksa üçüncü çeyrekte şirketlerin büyük kısmında ciro daralması görürken ilaç fiyatlarına gelen %26 ile %53 arası zamdan dolayı Deva'da tam tersi durum göreceğiz.

Ciro bazında ilk 10 da olan iki ilaçta %53, bir ilaçta %41, diğerlerinde ise %26-28 arası zam mevcut..
    Bir kısmı ile KKM ve bir kısmı ile de eurobond yatırımı yapmışlar (446MilyonTL) muhtemelen döviz vadeli mevduata göre çok daha yüksek getirisi vardır. Ayrıca kışın enerji krizi ile artan fiyatlara bağlı yeni bir kur atağı olabilir mi diye piyasanın endişeleri var

4.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Hisse için riskli gördüğüm konu şu anda çokça dillendirilen TL de olası bir değer kazancı. Şirketin yerinde olsam döviz pozisyonumun bir kısmı ile borç kapatırdım. TL değerlenmese bile değer kaybının çok yavaşlayacağını düşünüyorum.

Olası bir TL degerlenmesi ihracatçıyı çok daha büyük zora sokar. Kaldı ki öyle bir degerlenme olsa bizimkiler faiz silahını kullanarak bunu tersine çevirir. Benim düşüncem böyle.

IN2015 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by omerby Yazıyı Oku
    Eski yatırımcılarının canlarını yaktılar bu endekste diğerleri giderken bu baktı. Artık satılamıyacagına göre portföyün aşağılarında durdun bakalım. Hani derler ya atsan atılmaz satsan olmaz diye.. O kadar durdu yıne dursun....
    Aynen katılıyorum. Bunun da sırası gelecek elbet... aldık bir köşede dursun...
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir. Herkesin aklı kendine

6.  Alıntı Originally Posted by erdgass Yazıyı Oku
    Bir kısmı ile KKM ve bir kısmı ile de eurobond yatırımı yapmışlar (446MilyonTL) muhtemelen döviz vadeli mevduata göre çok daha yüksek getirisi vardır. Ayrıca kışın enerji krizi ile artan fiyatlara bağlı yeni bir kur atağı olabilir mi diye piyasanın endişeleri var
     Alıntı Originally Posted by uyuyan Yazıyı Oku
    Olası bir TL degerlenmesi ihracatçıyı çok daha büyük zora sokar. Kaldı ki öyle bir degerlenme olsa bizimkiler faiz silahını kullanarak bunu tersine çevirir. Benim düşüncem böyle.

IN2015 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    TL de değerlenme olmasa bile değer kaybının durması ya da yavaşlaması büyük ihtimal. Zaten son 1-2 aydır bunun emareleri var. Hissenin de bu yüzden endeksin gerisinde kaldığını ve şirketin mevcut pozisyonunu yavaş yavaş değiştirmesi gerektiğini düşünüyorum.

7. Hisse fiyatı, şirketin karına marina baktığı yok, zararda olan veya karlılığı daha kötü nice şirket geriden gelip geçti, iş tahtacı ve patronda, , kaldiki deva karını arttirdada yatırımcıya değil, imtiyazlı paylara ve yönetim kuruluna faydasi6 var, e sen aliyosan gerisine bir vermiyosun, yok yatırım yapıyorum falan filan diyosan sen nie aliyosun, ne zaman milleti dökerler, bilanço zarar bile gelse gene götürürler

Apaclot/apiksaban 2,5 /5 mg 56 tablet olarak 2 formda fiyat belirlenmiş. Umarım ivedilikle sgk geri ödeme ve e-reçete ye alınır. Bu arada Ali Raifin ilacı henüz sgk geri öedemeye ve e reçeteye alınmadı.
    Ortaklara Hayırlı, Hastalara Deva olsun..

Sayfa 178/565 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228278 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •