Sayfa 179/899 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229279679 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 1,425 - 1,432 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Sodanin hayalcisi çok ve bu hayalciler birbirlerini etkiliyor. Para pozisyonu, döviz ağırlıklı oluşu. Aslında çoğu yazanın kotuluyenin/ iyileyenin satıp tekrar geri gelmeyi dusunenin bilinçaltına birsekilde yerleşiyor. Heleki dövizin durumu veya sonrasını düşünenler. Maalesef durum insanların olmamış şeyleri olacağına dair kalben beynine iletimi. Sonuç etki oluyor tabiki. Bu kişiler bir çeşit uyuşuyor. Bu genel burada yazdığım için böyle değil çoğu hissede böyle aslında.
    Tabi tahtacinin en sevdiginden bu durumlar. Sen hele şunu bir tut diye mali emanet ettiği ortam. Sen tut ama sıkı tut hiç bırakma ben sonra gelip sen tutmaktan sıkıldığında ya da bırakmayı dusundugunde gelip alırım dediği yer, bu hayal kuranlara. İnsanlar gençken hayal kurar, yaşlandıkça geçmişi düşünürler. İşte bu da böyle birşey. Genel tabi bu çoğu şirket yatırımcısının hayalleri. Ve bu hayalleri kullanan tahta yapıcilarin.

2. Yapılan araştırmalara göre aynı hisseye yatırım yapıp sonrasında pişman olup tekrar defalarca yine gelip giden yatırımcı davranışı çok populermis. Zamanın birinde okudum, ne derece doğrudur bilemem ama hal böyle olunca çoğunluğun böyle olması tahtacilarin bu ortamları nasıl kullanacağını varın siz düşünün.

3. O kadar güzel seri istikrarlı planlı programlı muntazaman kötüleniyor ki bunları gördükçe aldıkça alası geliyor insanın

4.  Alıntı Originally Posted by pelerin Yazıyı Oku
    O kadar güzel seri istikrarlı planlı programlı muntazaman kötüleniyor ki bunları gördükçe aldıkça alası geliyor insanın
    bahsedilen hususlar 7 ve üstü fiyatlarda idi bunun için soyleminiz ise 😅 şuan kaynama bittimi bilemem kurbağanın. Söylemekte yakışık almaz.

5.  Alıntı Originally Posted by pelerin Yazıyı Oku
    O kadar güzel seri istikrarlı planlı programlı muntazaman kötüleniyor ki bunları gördükçe aldıkça alası geliyor insanın
    Ama ben biraz daha endeks yol alırsa kısmındayım, küfürler kotulemeler gani gani olmaya basladimi ne derece doğru. Çoğu hisse uçtu bu da birçok insanın hisse bulmaya baslamasina bile müsaade etmeden oldu. Yani at gözlüğünü taktılar bir nevi çoğu kişiye. Psikoloji %50 olacak yatirimcida. Kuralları koyanların empatisini kurmak icin.

6. Aslında birçok kişi tek noktaya odaklanıyor, burada zaman geçirmek bile enbuyuk zaman kaybı. Buraları okumaktan cok, geçirdiği bu zamanını gerçek araştırmaya olup bitene ne gelişiyor ne oluyor ne yapılıyor veya okumaya ama gerçek okumaya ayirsa kendine daha fayda sağlayacak. Burada sanal kişiler bende dahil. Yoksa borsa basit sadece hangi hissede olduğunu ve nasıl davranışlar sergilediğini gozlemekte yetebiliyor piyasayı tanidiginizda.. çoğu şey suzgecten gecirmeyle alakalı bir nevi.

Alıntı Originally Posted by pelerin Yazıyı Oku
    Kotuleme hangi yaziymis bir ceker misin buraya?

Hisseyi bos yere devamli parlatilmasindan, ulke batip dolar gitmedikten sonra kimseye birsey kazandirmamasindan dolayi hic sevmiyorum, dogrudur. Ama, gazlayanlarin aksine, hisse ile ilgili objektif olmayan hicbir veri koymadim buraya.

Yaziyi one cekersen kotuleme mi, yoksa gercek mi daha rahat anlariz.

8. Esra hc geçen gun bir hisseyi 2.3 dan aldım demistiniz. Geç okumuştum nasıl oldu o durum.

Sayfa 179/899 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229279679 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •