Sayfa 179/733 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229279679 ... SonSon
Arama sonucu : 5859 madde; 1,425 - 1,432 arası.

Konu: EGGUB - Ege Gübre

1. Bağfaş gibi bir sürü döviz borcu olan şirket gübrenin en çok arttığı dönemde bir sürü finansman gideri ile kar yapıyor , Ege gübre gübre satmayıp stok yapıyorsa burada ben dürüstlük ???? Yatırım yaparken millet boşuna kurumsal şirketlere koşmuyor Ereğli , aksa ,,,, bunlar sonuna kadar güvenilir kimse bunların bilançosunda hinlikten söz edemez ama bizimkinin daha ilk sayfasında yeminli mali denetmen limanın gerçeğe uygun değerlenmediği için olumlu görüş bile bildirememiş ,,
    Güven kaybedilirse kazanılan paranın da bir değeri yok (ardyz yazılım örneği artık ağzıyla kuş tutsa güven gelmez)

2.  Alıntı Originally Posted by kreon Yazıyı Oku
    Bağfaş gibi bir sürü döviz borcu olan şirket gübrenin en çok arttığı dönemde bir sürü finansman gideri ile kar yapıyor , Ege gübre gübre satmayıp stok yapıyorsa burada ben dürüstlük ???? Yatırım yaparken millet boşuna kurumsal şirketlere koşmuyor Ereğli , aksa ,,,, bunlar sonuna kadar güvenilir kimse bunların bilançosunda hinlikten söz edemez ama bizimkinin daha ilk sayfasında yeminli mali denetmen limanın gerçeğe uygun değerlenmediği için olumlu görüş bile bildirememiş ,,
    Güven kaybedilirse kazanılan paranın da bir değeri yok (ardyz yazılım örneği artık ağzıyla kuş tutsa güven gelmez)
    Oncelikle firma stok yaptigi icin kari azalmaz. Enflasyonun yuksek gittigi donemlerde, hele ki pandemi ile arz zincirine yasanan aksakliklar dusunulurse, stok yapmasi uzun vadede karliliga pozitif etkisi olacaktir. Limanin degerine uygun defterlerde yer almadigi daha once de yeminli mali musavirlik tarafindan ifade edildi. Firma limanin alimindan dolayi hala borc odemesi yapmakta ayrica limanin modernizasyonu ve genisletilmesi amaciyla doviz bazli yatirimlari devam ediyor. Boyle bir donemde limani gercek degeri ile kaydetse ayrica bir de vergi yukumlulugu altina girecektir. Bu ise firmayi nakit yonetimi konusunda sikintiya sokar.
    Limanin ederi ile ilgili firma sahibinin yaklasik bir rakam telafuzu vardi. Bence bu gelecek beklentileri ve hisse fiyati acisindan onemli bir ipucu.

3.  Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    hocam bağfaş 200 mil. kar açıkladı... şimdi nasıl açıklanır bu durum?
    ben haşlamasına saglı sollu girerken bu milise bazıları bu kadar yüklenme diyordu ahanda sonucu bu patron tam tırnakçı cepcilerden başka ne diyelim yav sanki bagfaş bok satıyor da bu su mu satıyor anlamış degilim gübreden ve yancılardan dolayı habire zarar gösteriyor kılıfına da güzel uyguluyor ki ne spk ne denetçiler ses çıkartmıyor veya çıkartmak istemiyor böyle başa böyle tarak dercesine
    kurt kuzuyu kaptıgı yeri dokuz defa dolaşırmış
    ben binemeyecegim eşege ot vermem bu biline

4.  Alıntı Originally Posted by denizkiraz42 Yazıyı Oku
    pandemi sürecinden itibaren gelen yükselen trend desteği altına sarkma şahsen beklemiyorum
    hem yükselen trend desteği hem de indikatör desteği burdan
    sert bir tepki beklemek teknik gereği burdan artık...
    bu destek öyle bir cırpıda kırılıp yerle yeksan edilecek destek değil

5. xu100
    aylık 200 üzeri kapanışlar 262 bine gitmesi çok kısa zamanda olur.
    181 bin çok sağlam destek

Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    hocam bağfaş 200 mil. kar açıkladı... şimdi nasıl açıklanır bu durum?
    Valla FOTON abim ben de bir anlam veremedim.

Acaba bize gelen talepleri bağfaş ı kurtarmak için onlara mı yönlendirdi.

Fakat ben bu dönen dolaplardan yatırımcıları bıktırıp sinsi hisse toplama operasyonu gibi düşünüyorum.

Bağfasın başına gelenleri biliyoruz.
    Musilaj dümenleriyle kim bilir kimlerin canını yaktılar.
    Sonrası mâlum.

Hisse iki katına gitti.
    Dümen çevirme niyeti olanların dümenleri başlarına dolansın.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Öyle işçilerin hakkını alnının teri kurumadan verin demekle olmuyor, bu hissedarlar 12 yıldır gübre üretiminden kar. Göremedi , bunu borçla harçla izah edilir yanı yok, üstelik benim limanım değerli dendiğimde ana aile hissedarları hisse 20 TL ilken ilken hisse aldı bu hissede( kapta mevcut) kurumsal diğer hisseler şu an anda hisseleri değer kaybetmesin yerlerde sürünmesin diye alım açıklıyor,,,
    Dürüstlük en büyük erdemdir.acık ve şeffah olmak insanları bilgilendirmek en büyük fazilettir,
    Niye tüm yatırımcılar Ereğli konuşuyor, herkes ne kadara mal aldı neye sattı biliyor. Bu paradan da önemli en büyük değerdir..

8. 2021/9 aylıkta 96 milyon stok(gübre ham madde)) varken..
    2021/12 aylıkta 295 milyona çıkmış stok...
    İlk çeyrek tarım açısından yoğun olması sebebiyle normal karşılanabilir..

Döviz yükümlülüklerinin aynı dönemde 13,8 den 25 Milyon dolara yükselmesi,
    stok gübreleri(ham madde) dolar borçlanarak aldığımızı gösteriyor..

Gübre kısmı yıllar sonra bilançoya bir miktar + katkı verdi..
    Bu işlem içinde hedge yapılmadığı görülüyor...
    Usd/TL de son çeyrek de ki gibi bir hareket olmaz umarım..
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

Sayfa 179/733 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229279679 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •