Sayfa 18/72 İlkİlk ... 816171819202868 ... SonSon
Arama sonucu : 575 madde; 137 - 144 arası.

Konu: FONARŞİ ( hellistheothers )

1.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Hocam kılavuz metinleri tamamladığınızda pdf dokümanı olarak linkleyebiliriz de.

Arkasına watermark çakarsak twitter hüstadları da çalamaz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Çok sağolun Şaka bir yana buradan da belirteyim, herkes her mecrada kullanabilir, hiç sıkıntı yok. Ortada ticari bir ürün yok zaten, maksat bilgiler yayılsın, birilerinin işine yarasın.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Çok sağolun Şaka bir yana buradan da belirteyim, herkes her mecrada kullanabilir, hiç sıkıntı yok. Ortada ticari bir ürün yok zaten, maksat bilgiler yayılsın, birilerinin işine yarasın.
    Elimizde bir kılavuz döküman olursa çok iyi olur. Olmadı ana başlıkları silsile halinde bir word dosyasına yapıştıracağım. Emeklerinize sağlık, teşekkürler. hocam.

3.  Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Elimizde bir kılavuz döküman olursa çok iyi olur. Olmadı ana başlıkları silsile halinde bir word dosyasına yapıştıracağım. Emeklerinize sağlık, teşekkürler. hocam.
    Ben teşekkür ederim hocam, selamlar.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4. 24 Temmuz kapanışı ile neredeyse tam olarak aynı yerdeyiz. O kapanışa göre hisse fonlar nerede ? Yaklaşık 3 ayda kim endeksi geçmiş, kim endeksin gerisinde kalmış bakılabilir. Yaklaşık 3 ay önceki 24 temmuz fiyatına göre aylık %2'den %6 yukarıda olan hisse fonlar benim perspektifimde iyi fonlardır. Bunun altı kötü değerdir.

5.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Ben buna katılmıyorum ama.
    Herkes kullansın fakat kaynak göstersinler.
    En çok kızdığım şey emek verilen bir ürünü alıp sanki kendi fikriymiş gibi yazanlar ya da paylaşanlardır.
    O yüzden bence çalıntıya karşı tedbirinizi alın.
    Emek zayi olmasın.
    Tekrar başarılar dilerim.

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Ben buna katılmıyorum ama.
    Herkes kullansın fakat kaynak göstersinler.
    En çok kızdığım şey emek verilen bir ürünü alıp sanki kendi fikriymiş gibi yazanlar ya da paylaşanlardır.
    O yüzden bence çalıntıya karşı tedbirinizi alın.
    Emek zayi olmasın.
    Tekrar başarılar dilerim.
    Teşekkürler , sağol hocam. Haklısın.

7.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    24 Temmuz kapanışı ile neredeyse tam olarak aynı yerdeyiz. O kapanışa göre hisse fonlar nerede ? Yaklaşık 3 ayda kim endeksi geçmiş, kim endeksin gerisinde kalmış bakılabilir. Yaklaşık 3 ay önceki 24 temmuz fiyatına göre aylık %2'den %6 yukarıda olan hisse fonlar benim perspektifimde iyi fonlardır. Bunun altı kötü değerdir.
    İki gün önce aynı tarihten itibaren son 3 aylık aralığı inceledim bende. Yabancı hsyf leri çıkartırsak (malum kur etkisi) 7-8 tane hsyf dışındakiler sınıfya kalıyor. TKF her zamanki gibi zirvede. TTE aktif yönetilmediği için geçiyorum. MPS, GMR, ACC, RBH, MAC ve son olarak FPH olarak son buluyor. Burda dikkatimi çeken ve fikirlerinize ihtiyaç duyduğum konular şunlar;

- MPS nin son 1 yıllık başarısı malum,bona RBH de katılmış görünüyorki bu çok iyi olmuş. Ancak katılım fonlarındaki bu hareket xtumy deki agrasif hareket kökenli ve önümüzdeki dönemde çoğu uzman xu100 ile xtumy arasındaki farkın xu100 lehine döneceği ve hatta artışların eskisi gibi xu30 hisseleri öncülüğünde gerçekleşeceğini belirtiyor. Bu beklenti dahilinde katılım hsyf lerde bu hareketin devamlılığı hakkında şahsen olumsuz düşüncelerim var. Sizlerin fikirlerini merak ediyorum.

- Son dönemde Fiba Portföy fonları her alanda kendisini göstermesine rağmen forum dahil çok üzerlerinde durulmadığını görüyorum. FIB altın tarafında zirvede, FID değişken tarafta GMA gibi bir devi geride bırakıyor, FPH yukarıda da belirttiğim gibi endeksi yenen sayılı hsyf ler arasında. Bu konu hakkındaki görüşleriniz nedir?

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bilgi paylaştıkça artar... Yazdıklarım, yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by Saf_sata Yazıyı Oku
    İki gün önce aynı tarihten itibaren son 3 aylık aralığı inceledim bende. Yabancı hsyf leri çıkartırsak (malum kur etkisi) 7-8 tane hsyf dışındakiler sınıfya kalıyor. TKF her zamanki gibi zirvede. TTE aktif yönetilmediği için geçiyorum. MPS, GMR, ACC, RBH, MAC ve son olarak FPH olarak son buluyor. Burda dikkatimi çeken ve fikirlerinize ihtiyaç duyduğum konular şunlar;

- MPS nin son 1 yıllık başarısı malum,bona RBH de katılmış görünüyorki bu çok iyi olmuş. Ancak katılım fonlarındaki bu hareket xtumy deki agrasif hareket kökenli ve önümüzdeki dönemde çoğu uzman xu100 ile xtumy arasındaki farkın xu100 lehine döneceği ve hatta artışların eskisi gibi xu30 hisseleri öncülüğünde gerçekleşeceğini belirtiyor. Bu beklenti dahilinde katılım hsyf lerde bu hareketin devamlılığı hakkında şahsen olumsuz düşüncelerim var. Sizlerin fikirlerini merak ediyorum.

- Son dönemde Fiba Portföy fonları her alanda kendisini göstermesine rağmen forum dahil çok üzerlerinde durulmadığını görüyorum. FIB altın tarafında zirvede, FID değişken tarafta GMA gibi bir devi geride bırakıyor, FPH yukarıda da belirttiğim gibi endeksi yenen sayılı hsyf ler arasında. Bu konu hakkındaki görüşleriniz nedir?

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Katılım fonları son sene bayağı prim yaptı. Ben de bu konuda bazı şeyler okudum.
    Bu yükselişin nedeni dediğiniz gibi özellikle küçük yatırımcılarına XUTUMYdeki sert fiyat hareketlerinden faydalanmak istemesi nedeniyle bu endeksteki hisselere yönelmesi. Ayrıyeten katılım fonlarındaki şirketlerde borç ve faiz limiti var. Bu yüzden pek çok katılım şirketinin dolar ve euro borcu yoktu ve ithalat yapan küçük - orta boyutlu şirketlerimiz de var borsada. Dolayısıyla eğer ki xutumyden kar eden şirket hissesi almış isek nispeten güvende hissederdim kendimi.

MPSnin ekstra başarılı hale gelmesinin nedenini bir başka başlıkta yönetiminin değişmiş olması olarak okumuştum. Yabancı gelirse MPS ona adapte olabilir diye düşünüyorum. Bist 100e yönelmese bile portföyündeki pek çok şirket kar eden temettü dağıtan şirketler. Hatta kendilerini tebrik etmek lazım pek çok fonda teknoloji hissesi yok. Bu fonda 2 tane var...

FPH benim de takip ettiğim fon. FPHin rakibi olarak MACi görmekteyim. Sizce FPH mı MAC mi alınmalı yabancı yatırımcının döneceğini varsayarsak?
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

Sayfa 18/72 İlkİlk ... 816171819202868 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •