Sayfa 18/596 İlkİlk ... 816171819202868118518 ... SonSon
Arama sonucu : 4768 madde; 137 - 144 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by tripharma Yazıyı Oku
    Bu sonuç açığa satış işaretli haliyle çıkan sonuç
    Sistem içeriği ile ilgili bir durum var gibi, farklı denemelerde benzer bir sorunu meydana getiremedim.Hep eşit çıkıyor.
    birde alım-satım işlem adedi sayıları uyumsuz dikkatiniz çekti mi? 249 alım yapıp 196 satış nasıl yapabiliyor ki sistem bilmiyorum bunu.
    Keçiyi yardan uçuran bir tutam ottur..

2.  Alıntı Originally Posted by Keçi Yazıyı Oku
    Sistem içeriği ile ilgili bir durum var gibi, farklı denemelerde benzer bir sorunu meydana getiremedim.Hep eşit çıkıyor.
    birde alım-satım işlem adedi sayıları uyumsuz dikkatiniz çekti mi? 249 alım yapıp 196 satış nasıl yapabiliyor ki sistem bilmiyorum bunu.
    Arada flat sinyallerde var çünkü yani aldıktan sonra satttığında poz. kapamış oluyor ama sanırım problem bununla ilgili bu arada hisse değil viop işlemlerini baz alıyorum.
    Problemi anladım. İşlem satırı, grafik üzerinde ortaya çıkan ok işaretlerini sayıyor ve işlem sayısını buluyor. Fakat performans bölümünde toplam işlem sayısı satır sayısına eşit oluyor. İşte buyüzden farklı sonuçlar ortaya çıkıyor.
    Son düzenleme : tripharma; 15-03-2017 saat: 14:28.

3.  Alıntı Originally Posted by tripharma Yazıyı Oku
    Arada flat sinyallerde var çünkü yani aldıktan sonra satttığında poz. kapamış oluyor ama sanırım problem bununla ilgili bu arada hisse değil viop işlemlerini baz alıyorum.
    Problemi anladım. İşlem satırı, grafik üzerinde ortaya çıkan ok işaretlerini sayıyor ve işlem sayısını buluyor. Fakat performans bölümünde toplam işlem sayısı satır sayısına eşit oluyor. İşte buyüzden farklı sonuçlar ortaya çıkıyor.

anladım...

4. Robot çalışıyor fakat bu hatayı alıyorum günlerdir uğraşıyorum daha önce bu hatayı vermeden çalışan robot şimdi bu hatayı vererek çalışıyor sadece değişiklik olarak şubat vade bittiğinde nisan vadeye geçiş yaptım. yani F_XU030217S0 olan kodu F_XU030417 yaptım

5.  Alıntı Originally Posted by tripharma Yazıyı Oku

Robot çalışıyor fakat bu hatayı alıyorum günlerdir uğraşıyorum daha önce bu hatayı vermeden çalışan robot şimdi bu hatayı vererek çalışıyor sadece değişiklik olarak şubat vade bittiğinde nisan vadeye geçiş yaptım. yani F_XU030217S0 olan kodu F_XU030417 yaptım

kodu görmeden bu sorunu çözmek zor.

for döngüden kaynaklanıyordur.
    liste pozisyonuna erişirken sıfırdan büyük değer olmalıdır.

yada örneğin

var MACD = Sistem.MACD (10, 100);
    gibi bir ifade var ise

for (int i = 1 ; i < V.Count - 1; i++)
    gibi bir döngünün V sini de dahil edin, son durumda aşağıdaki gibi olsun.

var MACD = Sistem.MACD(V, 10, 100);

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,677
     Alıntı Originally Posted by tripharma Yazıyı Oku

Robot çalışıyor fakat bu hatayı alıyorum günlerdir uğraşıyorum daha önce bu hatayı vermeden çalışan robot şimdi bu hatayı vererek çalışıyor sadece değişiklik olarak şubat vade bittiğinde nisan vadeye geçiş yaptım. yani F_XU030217S0 olan kodu F_XU03"0"0417 yaptım
    VIP'F_XU0300417 olarak yazın büyük ihtimal düzelecektir.

7. merhaba

oncelikle en uygun konu basligi burasini gordugum icin buraya yaziyorum.
    yaklasik 2 yildir matriks kullanicisiyim. son donemde beni iyice bezdirdigi icin baska bir platform
    arayisina girdim. Bu arayista ideal veri terminali ile karsilastim. fakat ideal ile ilgili yeteri
    kadar detaya ulasamadigim ve Matriksten Ideale gecis yapma konusunda kararsizim.
    asagida birkac madde halinde Matrikste yasadigim sorunlari anlattim. bu konularda siz Ideal kullanicilarinin
    yorumlarini merak ediyorum.

1- her aksam tum BIST hisse senetlerini baska bir programda kullanmak uzere Metastock formatinda kaydediyorum. daha dogrusu kaydetmeye
    calisiyorum. simdiye kadar tek seferde kaydedebildigini gormedim. dakikalarca ayni salak islemleri tekrarlayip ayni butonlara defalarca
    basarak tum verileri kaydetmesini sagliyorum. Idealde Metastock formatinda kayit nasil? tum verileri tek seferde kaydedebilirmiyim?
    hatta bunu otomatiklestirmenin bir yolu varmidir Idealde? Matrikste yapamadim.

2- Matrikste kod yazim dili sanirim MetaTrader benzeri birsey. simdiye kadar hic alisamadim. zaten kod girmek icin hazirlanan arayuzler de
    cok ilkel. Idealde bu durum nasil? kod dili nedir?

3- Excel aktarimi Excel kurulu degilse mumkun olmuyor. Excel muadili bir programi ayar kisminda gosterebilmek adamlarin aklina hic
    gelmemis. LibreOffice kullanicisiyim. git kardesim kendine MS office edin dediginizi duyar gibi oluyorum. ama yine de bu
    konuda Ideal ne durumda ogrenmek isterim.

yasadigim baska sorunlar da var ama yaziyi fazla uzatmak istemedim. bunlarin disinda ozellikle her iki platformu da kullanmis olanlarin
    performans, kullanim kolayligi vs gibi konularda da yorumlarini merak ediyorum.
    sizce Matriks Ideal gecisini yapmalimiyim?

Tesekkurler

8.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    VIP'F_XU0300417 olarak yazın büyük ihtimal düzelecektir.
    "VIP'F_XU0300417" şeklinde yazmışım ilgili yerlere daha önce de bu şekilde yazıyordu sadece 2 leri 4 yapmıştım yeni düzenleme sonrası eski kod da yer alan"S0" ları da kaldırdım fakat hep o kırmızı hatayı vermeye devam ediyor. Dediğim gibi robot çalışıyor işlem yapıyor her hangi bir aksilik yok sadece hata vermesi rahatsız ediyor o kadar.

Sayfa 18/596 İlkİlk ... 816171819202868118518 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •