Sayfa 180/1024 İlkİlk ... 80130170178179180181182190230280680 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 1,433 - 1,440 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. MÜSİAD Nail Olpak: Canımız sıkkın , Dayak yiyoruz. Ama yediğimiz dayaktan bir uzvumuzu kaybetmeyeceğiz.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2. londra daki yabancı yatırımcıları "terste" bırakıcan.. ee onlar da bunu senin yanına bırakacaklar.. londra nın karşı hamlesini görmek istemiyorum. biri durdursun bu bilgisayar oyununu..

Swap için alınan karar bana göre kumarda hile yapmaya benziyor....Oyun devam ederken oyunun kuralını değiştirdiler...Adam %35 faizle TL alması sorun değil ki...Adamın erişebildiği TL nin miktarında %75 azalış olması asıl sorunun kaynağı....Bankalarımızın risk yönetimi konusu da ayrı bir mevzu....

Bence bu orta ve uzun vadede ciddi güvensizlik oluşturacak bir adım ....Yani yabancı artık seninle olan bağları zaman içerisinde koparacak ve dışarıdan sıcak para bulmak (portföy yatırımı şeklinde) oldukça zor olacak diye düşünüyorum....Yanlış mıyım!?

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bunun aslında devlet açısından teknik bir nedeni de var. Senin elindeki döviz zaten yurt içinde , yani seni o dövizi yurt içinde satmaya teşvik etmek yurt içi döviz likiditesini değiştirmez. Ama yabancı döviz satarsa yurt içindeki döviz likiditesi artar.

Bunu Antalya'daki otel odasının Hans'a 30 Euro'dan Ahmet'e ise 400TL'den pazarlanmasının altında yatan mantık ile benzeştirebiliriz.
    hans taklidi yapıp otelde 30 euro'ya kalamaz mıyız?
    yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    olur.. mesele sistemi kandırmak.. kandırabiliyorsan en akıllı, en zeki, en bilgili sensin..

6. Yabancı bankalar ÇİTİ, DÖŞEBANK, MERİL, HASBİSİ her yöne vurup gol atıyorlar. :-) Kanunlarımız çok gevşek. Bu yabancı adamlar bu kadar kar ederken, yerli bankalardaki fonlar zalaklar sürekli zarar yazıyor! :-) Zeka sorunumumuz mu var, yoksa içeriden hainlik mi var? :-)

Deutsche Bank Traders Reaped $35 Million on Turkey Turmoil

https://www.bloomberg.com/amp/news/a...turkey-turmoil

7.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    Parayı yurt dışından ödersen neden olmasın. Gurbetçi Ahmet te olsan devletin canı ciğerisin. Ama içerdeki paranın pek bir değeri yok.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8. Ülkemin insanı çok zeki...
    Ancak bunu değerlendiremiyoruz...
    Mevcut eğitim sistemiyle potensiyeli köreltiyoruz...
    Değim yerindeyse okul dönemi çocuklar zeka özürlü gibi oluyor...
    Bu platformda yazılanları takip ediyorum...
    İnsanlar gerçekten düşünebiliyor...
    DÜŞÜNMEK GÜZEL ŞEY...
    ÖZGÜR DÜŞÜNMEK DÜNYANIN EN GÜZEL ŞEYİ....

Sayfa 180/1024 İlkİlk ... 80130170178179180181182190230280680 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •