Sayfa 181/353 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231281 ... SonSon
Arama sonucu : 2822 madde; 1,441 - 1,448 arası.

Konu: PRKME - Park Elektrik Madencilik

1. Kap haberinde birşey dikkatimi çekti.. "Haziran-2019 ve haziran-2024 dönemini kapsayan ön madencilik faaliyeti planlamasi kapsamında üreteceği kömür, madencilik tekniği açisindan bekletilmesinin mümkün olmaması nedeniyle satılarak gelir elde edilecektir."
    Yani ne demek oluyor bu mesaj; haziran-2024 tarihine kadar konya ilgin termik santral tesisi kurulmasi bir hayal, çıkarılan kömürle elektrik üretim faaliyeti yapilamiyacaktir.... Elektrikler kesik yok... o tarihe kadar Kömürü 25.kiloluk çuvallara doldurup satmaya devam...
    Elektrik santrali işi hikayesi yalan oldu. şimdilik sirketin esas faaliyeti kömür satışı oldu...
    geçen ay Cayirhandaki elektrik santralinde Prkme'nin %10 hissesi devredilmişti.. şirketin başkada bir faaliyet geliri kalmadi, sadece kömür satışı var... Birde kasasında çuvalla parası var oradan bir mevduat-faiz geliri var...
    Y.T.D.(yatırım tavsiyesi değildir.)

Alıntı Originally Posted by Mustafa5 Yazıyı Oku
    Kap haberinde birşey dikkatimi çekti.. "Haziran-2019 ve haziran-2024 dönemini kapsayan ön madencilik faaliyeti planlamasi kapsamında üreteceği kömür, madencilik tekniği açisindan bekletilmesinin mümkün olmaması nedeniyle satılarak gelir elde edilecektir."
    Yani ne demek oluyor bu mesaj; haziran-2024 tarihine kadar konya ilgin termik santral tesisi kurulmasi bir hayal, çıkarılan kömürle elektrik üretim faaliyeti yapilamiyacaktir.... Elektrikler kesik yok... o tarihe kadar Kömürü 25.kiloluk çuvallara doldurup satmaya devam...
    Elektrik santrali işi hikayesi yalan oldu. şimdilik sirketin esas faaliyeti kömür satışı oldu...
    geçen ay Cayirhandaki elektrik santralinde Prkme'nin %10 hissesi devredilmişti.. şirketin başkada bir faaliyet geliri kalmadi, sadece kömür satışı var... Birde kasasında çuvalla parası var oradan bir mevduat-faiz geliri var...
    Y.T.D.(yatırım tavsiyesi değildir.)
    Günaydın Mustafa5 kardeşim.....
    Saygılarımla.
    Dört çeşit insan vardır: Bilmeyen ve bilmediğini bilmeyen: O bir aptaldır uzak dur. Bilmeyen ve bilmediğini bilen: O basit bir insandır. Öğret. Bilen ve bildiğini bilmeyen: O uykudadır. Uyandır. Bilen ve bildiğini bilen: O akil insandır. Takip et.

3. daha önce prkme için kisa-orta vade 5.47 hedef kotmustum.. hedef beklentim halen bu seviye görülürmü bilmem... Ben Prkme için az önce sadece Stop koyacagimi, hedef TP koymayacagimi söylemiştim.. bu sahtekarlarin elektrik santrali işi yalan oldu... sadece kömür satışı olacakmış.. santral haziran-2024 sonrası ölme esegim ölme... bana göre santral için bir çivi çakıldı, tesis inşaatına başlandi haberi gelene kadar artık yatırım yapılabilir bir sirket degil, şimdilik hisse spek olmaktan öteye gidemez.. net kar yüksek çıksa ne olur, hepsi mevduat-faiz geliri.. bana göre sirketin esas faaliyet geliri, Favök vb.. rasyolar önemli... bu haberden sonra fikrimi değiştirdim.. Elektrik santrali kurulacak haberiyle aldığım ve uzun vade yatırım ile inat edip satmadigim Prkme'nin üstünü Kırmızı kalemle çizdim.. hisseye günlük Stop ve ilk fırsatta bir hedef seviye belirleyip TP(Take Profit) koymayı düşünüyorum... Bu hisse benim için artık Kısa vade Trade edilebilir oldu.. kagit isterse uzaya gitsin sorun yok.. her şekilde Al/Sat fırsatı veriyor...
    Y.T.D.(yatırım tavsiyesi değildir.)...

4.  Alıntı Originally Posted by marinsea Yazıyı Oku
    Günaydın Mustafa5 kardeşim.....
    Saygılarımla.
    Aynen öyle dostum... Günaydın olduk..:) son bir şans daha verelim dedik olmadı... bu sahtekarlarin ipiyle kuyuya inilmezmis...

Alıntı Originally Posted by Mustafa5 Yazıyı Oku
    Aynen öyle dostum... Günaydın olduk..:) son bir şans daha verelim dedik olmadı... bu sahtekarlarin ipiyle kuyuya inilmezmis...
    Sn.Mustafa5 tek kafama takılan bir soru var 6 ay brüt takas sürecinde bekleyen bilirsiniz isim vermiycen 3 kişi yasak bitimi bu hisseleri tekrar satılabilir hisseye dönüştürdüler ve kanımca daha satmadılar şuradan çıkarıyorum aynı lotlar tahtadan işlemlerle yabancı takasına toplanıyor.bilmem anlatabildim mi açık yazamıyorum spk kanunlarına aykırı yönlendirme yapmamak için.
    Saygılarımla.
    Dört çeşit insan vardır: Bilmeyen ve bilmediğini bilmeyen: O bir aptaldır uzak dur. Bilmeyen ve bilmediğini bilen: O basit bir insandır. Öğret. Bilen ve bildiğini bilmeyen: O uykudadır. Uyandır. Bilen ve bildiğini bilen: O akil insandır. Takip et.

6.  Alıntı Originally Posted by marinsea Yazıyı Oku
    Sn.Mustafa5 tek kafama takılan bir soru var 6 ay brüt takas sürecinde bekleyen bilirsiniz isim vermiycen 3 kişi yasak bitimi bu hisseleri tekrar satılabilir hisseye dönüştürdüler ve kanımca daha satmadılar şuradan çıkarıyorum aynı lotlar tahtadan işlemlerle yabancı takasına toplanıyor.bilmem anlatabildim mi açık yazamıyorum spk kanunlarına aykırı yönlendirme yapmamak için.
    Saygılarımla.
    Doğrudur, bunların çevirdikleri firildaklarla ilgili bir fikrim yok, olan biz küçük yatırımcıya oluyor hep.. bunlarla kafa yoramiyorum artik... zaten yabanci takasindaki lotlar gerçekten yabancimi yoksa bunlar merdiven altı yerlimi.? Hersey şüpheli kesin yine bir dolap ceviriyorlardir.... ozamanlarda bile 6.ay brüt takastan sonra %+15 olan yabancı takas oranı bir haftada sıfıra indi.. ne oldu anlamadık bile.... Neyse hayırlısı diyelim...

7. https://www.tradingview.com/x/ADfwBbmv
    Yarın için iş ilişkisi Kap haberi kağıda pozitif etki eder mi bilemem.. edebilir diye düşünuyorum, en azindan öyle ümit ediyorum... ancak endex eksi olursa hisse peşine takılıyor, gelen kap haberi bir işe yaramiyor... her ihtimale karşı kendimizi sağlama almakta fayda var...
    Üstte ilk hedef TP-1 : 4.27 ve altta Stop: 4.09...
    Prkme 4.27 üstünde kalıcılığı olursa önü açılır.. 4.09 altına.inerse işler sikintiya girebilir.. 1H grafikte destek-dirençler yazıyor..
    Y.T.D.(Yatırım tavsiyesi değildir.) Bu senaryo benim hissedeki tahmini beklentimdir... Al/Sat/Tut/Kaç tavsiyesi asla değildir... Lütfen herkes kendi fikrine göre hareket etsin.. bol şans..

8. https://www.tradingview.com/x/OULgweUY
    Prkme Pivot noktasi : 4.16 üstünde yesil çizgi direnç ve altında kırmızı cizgi destek olacaktır. Yöne karar vermek için çizgilerin kirilimlari önemli... yarin seans içindeki fiyat hareketlerine bakmak lazim.. Y.T.D.

Sayfa 181/353 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231281 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •