Sayfa 181/1312 İlkİlk ... 811311711791801811821831912312816811181 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 1,441 - 1,448 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. altındaki yorumlara bakın

Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3. Komediye bakın. Birkaç gündür üstüne basarak yazdığım konut stoğu yok , kiralık ev yok, satılık tek tük evleri alacak faiz oranı yok yazılarımın üzerine cuk oturdu bu haber

"Müteahhitler, 2 Eylül’de inşaatları durduruyor

Çimento fiyatlarının yüksekliğinden şikayetçi olan inşaat müteahhitleri, inşaatları durdurma kararı aldı. İMKON Başkanı Tahir Tellioğlu, İnşaat Sektörü İstişare Toplantısı'nda eylem kararı çıktığını, inşaatların 2 Eylül Perşembe günü itibariyle durdurulacağını açıkladı. Tahir Tellioğlu, uyarılara rağmen çimento zamlarının devam ettiğini söyledi."

https://www.dunya.com/amp/sektorler/...mpression=true

İstanbulda kiralık ev karaborsa olacak, satılık evlerde en az 1 senede %30 artış bekliyorum

Çevrenizi uyarın. Bu uyanık müteahhitler hepsi anlaşmış gibi daire başı 150 bin tl istiyorlar kentsel dönüşüm için. Anlaştınız, parayı verdiniz, inşaat daha kabası bitmeden çalışmaları durdurup bir 150 daha istiyorlar.çevremde örnekleri mevcut.

4.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Çığırdım evinizi alın diye. Galiba 1 ya da 2 kişi dinlemişti.
    Estanbul vilaytında 1 milyon konut stoku var diyorlardı. Yok dedim.
    Sistem yap-sağ değil. Sat-yap. Önce satar sonra yapar. Yarısını toprak sahibi alır, kardeşler, çocuk, çoluk yetmez bile.
    Nerde stok?
    Nerde "beton beyin" diye yazı yazanlar?
    Ah aldınız.
    Çıkacak aheste aheste.
    Diyelim ki, nick degistirdin.Ya da forumdan kactin.
    Ilahi adaletten nasıl kacacan?
    Bir kişiyi bile etkilemiş olsan günah değil mi Abi?
    Ilahi adaletten kacamazsiniz.

Yaşattığınızı yaşayacaksınız.

Kaçamazsınız.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

Yahu ne nick değiştirmesi ne kaçması ne vebali sn ayvagöbek,burası neticede bir forum herkes fikrini yazar okuyanda aklına yatarsa o fikri kabul eder yatmazsa kabul etmez.Eni sonu forumların işlevi bu.Ha hakaret alay şu bu tamam onlar sadece forumda değil reel hayatta da kabul edilemez ayıptır.E o zaman başka bir tarihe gidelim yıl 2014 olsun millet ev almak için birbirini ezdiği günlere dönelim dolar da suni olarak özelleştirmelerden şurdan burdan gelen paralarla baskıda olsun on yıldır falan baskılanmış değerlerle 2 olsun.Bernanke çıksın o meşhur konuşmasını yapsın ve dolar 2 liradan başladığı hareketine eksi 41 milyar dolar rezerve ve cari açığa rağmen hala 8.4 dan devam etsin.O zaman ev alanların zararının vebali kime çıkacak.Gelecek yıl misal gavur dese ki yok artık size yeni borç falan hafiften ödeyin şu borçları dese eksi 41 milyar dolarla ne yaparız ,dolar 1994 misali bir ayda 2 katına üç katına gitse ne olacak.Bu yazdıklarınız yanlış,geçen yıl krediyle ev alanlar bence de karda ve doğru iş yaptılar ama bu doğru iş bir yıl sonra ne olacağını bile bize göstermez.Gelecek yıl olay tam tersi olabilir.Burası türkiye,vebal mebal yanlış söylemler.

2014 de evler pahalıydı bence şimdi de pahalı,geçen yıl bir fırsattı o ucuz kredi işi mantıklıydı o fırsat kaçtı.Ama uzun vadeli hesapta çok da ev işinde halan ben kar falan göremiyorum,misal 2014 den bu yana eurobond yatırımı ev alımından çok daha karlı oldu.Altın keza öyle,borsa başka mecra tabi,faiz genelde hiç sevmediğim bir yatırım olduğundan hesabını pek yapmadım ama bence o da pek bir şey kazandırmamıştır.

Kira çarpanları az bişi kendini topladı,ama daha evvel belalı kiracılar nedeniyle iki kez ev satmış biri olarak bu kiralarla evsahibi kiracı barışı bozulur,sosyal sıkıntılar olur.Misal dolar gelecek yıl bir atak yapsa 11 olsa evsahibi hemen kendi hesabını dolara çevirecek bu günkü kira bile gözüne az gelmeye başlıyacak ,şu an bu kiralarla ev kiralayanlar doğal olarak en az beş yıl enflasyon üstü bir lira zam yapmıyacak evden çıkmayacak,evsahibi bu işe kızacak falan.Şu an evlerinde eski kiracısı olanlar dediğimi çok iyi anlayacaktır.Kar zarar hesabı dışında şu anda bu enflasyonla barınma işi bu kadar sıkıntılı olursa sosyal hadiseler olur.

8.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    2014 de evler pahalıydı bence şimdi de pahalı,geçen yıl bir fırsattı o ucuz kredi işi mantıklıydı o fırsat kaçtı.Ama uzun vadeli hesapta çok da ev işinde halan ben kar falan göremiyorum,misal 2014 den bu yana eurobond yatırımı ev alımından çok daha karlı oldu.Altın keza öyle,borsa başka mecra tabi,faiz genelde hiç sevmediğim bir yatırım olduğundan hesabını pek yapmadım ama bence o da pek bir şey kazandırmamıştır.
    Hisseye göre değişiyor. Dolar bazında index kazandırmayı bırak kaybettirdi. Ocak 2014'te 275 cent civarında iken şimdi 174 cent. Arada Temmuz 2014 gibi 400 cent'i görmüş. Ondan önce de 2011 ve 2013'te iki tane kocaman tepe var. Hatta depe değil dağ. 500 cent'te. 2013 hatta 2011'e göre 50% aşağıda yani bist indexi dolar bazında. Son 10 senenin faturası bu.

Yine aynı dolar bazlı grafiğe göre Ocak 2014'te 1 dolar dolan EREGL şimdi 2.23 dolar. 2015'te 2 olmuş sonra 2016'da 1'e geri inmiş. İn-çık, doldur boşalt şeklinde gidiyor. O arada temettüleri de veriyor. Şimdi yine tepelerde mi gibi acaba gibi gibi ama ben anlamam çok.

1 dolara inerse sağlam alabilirim

ytd

Sayfa 181/1312 İlkİlk ... 811311711791801811821831912312816811181 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •