Sayfa 181/338 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231281 ... SonSon
Arama sonucu : 2704 madde; 1,441 - 1,448 arası.

Konu: 10. Köy

En küçüğümüzdü.
    Ortaokul "Elişi" dersinde patikler, minicik yelekler örmüştüm, mendiller oyalamıştım dünyaya gelişine hazırlık.
    İlk sarıldığı kundağını ellerimle işlemiştim.
    Anam, ağır bir mide kanaması geçirmişti O'nun daha kırkı çıkmadan.
    Uzun bir nekahat dönemi.
    Patiskadan bezlerini yıkadım, sabahladım gaz sancılarında, ayağımda salladım.
    İlk dişi, ilk adımları...
    "N'olur abla, Rossi"
    Faniladan bozma formasının arkasına işlemiştim bu adı.
    Mahalle maçlarında ilk giydiği günün akşamında "üç gol attım, uşaklar formama bakmaktan oynayamadı valla" deyişi...
    Eğitim hayatının her evresinde dereceyle mezuniyet.
    Çok daha iyi koşullarda çalışabilecekken, "canlarım" dediği öğrencileri için gecesini gündüze katması...
    Bizim zorlamamızla yıllar sonra gittiği tatilde bile hemen hemen tüm zamanını okul/tercih/ yerleştirme için "canları" ve velileri ile görüşmeye ayırması...
    O, yok artık.
    Kardeşim, bebeğim, öğretmenim...

2.  Alıntı Originally Posted by alyel Yazıyı Oku
    En küçüğümüzdü.
    Ortaokul "Elişi" dersinde patikler, minicik yelekler örmüştüm, mendiller oyalamıştım dünyaya gelişine hazırlık.
    İlk sarıldığı kundağını ellerimle işlemiştim.
    Anam, ağır bir mide kanaması geçirmişti O'nun daha kırkı çıkmadan.
    Uzun bir nekahat dönemi.
    Patiskadan bezlerini yıkadım, sabahladım gaz sancılarında, ayağımda salladım.
    İlk dişi, ilk adımları...
    "N'olur abla, Rossi"
    Faniladan bozma formasının arkasına işlemiştim bu adı.
    Mahalle maçlarında ilk giydiği günün akşamında "üç gol attım, uşaklar formama bakmaktan oynayamadı valla" deyişi...
    Eğitim hayatının her evresinde dereceyle mezuniyet.
    Çok daha iyi koşullarda çalışabilecekken, "canlarım" dediği öğrencileri için gecesini gündüze katması...
    Bizim zorlamamızla yıllar sonra gittiği tatilde bile hemen hemen tüm zamanını okul/tercih/ yerleştirme için "canları" ve velileri ile görüşmeye ayırması...
    O, yok artık.
    Kardeşim, bebeğim, öğretmenim...
    kardeşinize , Allah Rahmet Eylesin , Allah sizlere sabırlar versin sn.Alyel hepimizin gideceği yer orası , Anne , Baba , Kardeşi kaybetmenin acısı çook ağırdır . Annemin kardeşlerini birer birer kaybettiği zamanki anları aklıma geldi , ahh abim ahh abam deyip içten akan gözyaşlarını unutamam ,, sonra kendiside 19.04.2013 tarihinde kardeşleriyle buluştu ,,
    başınız sağolsun .

3. Mardin - Midyat kaçak elektrik kullanımında lider , çevre kirliliğinde lider ,,, !!

4. Atatürk

5. Audrey Hepburn

İngiliz-Hollandalı sinema oyuncusu ve hayırseverdir. Hollywood yıldızı ve moda ikonudur.
    Doğum tarihi: 4 Mayıs 1929, Ixelles, Belçika
    Ölüm tarihi ve yeri: 20 Ocak 1993, Tolochenaz, İsviçre
    sanatçının kendi sözlerinden >>> Paris her zaman iyi bir fikirdir.
    - Hiçbir şey imkansız değildir. Sonuçta imkansızın içinde bile imkan bulunuyor.
    - Güzel gözlerin olsun istiyorsan, onları başkalarındaki güzellikleri görmek için kullan. Güzel dudaklar için nezaket sözcükleri söyle. Ve güzel bir duruş için hiçbir zaman yalnız olmadığını bilerek yürü.

6. Apdi , kalk oğlum işe geç kaldın..

Sayfa 181/338 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231281 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •