Sayfa 1813/2241 İlkİlk ... 813131317131763180318111812181318141815182318631913 ... SonSon
Arama sonucu : 17928 madde; 14,497 - 14,504 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

sn.deniz43 e politika faizinin %15 e çıkartılmasını nasıl yorumlarsınız diye sormayı düşünüyordum.
    Yukarıda Merkez bankası kararı metninin altına yorumsuz 3 tane emoji koymuş.
    Yorumunu anladım .

Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Sn deniz ingiltere ve avrupanın durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    İngiltere ekonomisi ABD ekonomisine benziyor,hizmetler ağırlıklı ve enflasyonu talep ağırlıklı.Euro bölgesi ekonomisinde ise sanayi üretimi daha fazla öne çıkıyor ve enflasyonu maliyet enflasyonu kaynaklı.Euro bölgesinde enflasyonu düşürmek daha kolay ama bölgenin 20 ülkesi arasında mutabakat sağlamak,politika oluşturmakta zorluklar var,çok borçlu italya,ispanya,yunanistan gibi güney avrupa ülkeleri sıkı para politikasına muhalefet ediyorlar.

Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    sn.deniz43 e politika faizinin %15 e çıkartılmasını nasıl yorumlarsınız diye sormayı düşünüyordum.
    Yukarıda Merkez bankası kararı metninin altına yorumsuz 3 tane emoji koymuş.
    Yorumunu anladım .
    Ben zaten yorumlarımı toplantı öncesinde yapmıştım...Onlara ilave edecek bir şey kalmadı.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...0230623-10.htm

BANKALARCA TİCARİ MÜŞTERİLERDEN ALINABİLECEK ÜCRETLERE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR HAKKINDA TEBLİĞ (SAYI: 2020/4)'DE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ

(SAYI: 2023/12)

https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...0230623-11.htm

KREDİ KARTI İŞLEMLERİNDE UYGULANACAK AZAMİ FAİZ ORANLARI HAKKINDA TEBLİĞ (SAYI: 2020/16)'DE DEĞİŞİKLİK
    YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ

5. reel sektörden bilgi vereyim. İhracatçıysanız kur artınca yabancı müşteriniz indirim ister.
    ülke olarak şu katma değersiz ürün üretiminden ve gelişmiş ülkelerin fasoncusu olmaktan acilen kurtulmalıyız.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    reel sektörden bilgi vereyim. İhracatçıysanız kur artınca yabancı müşteriniz indirim ister.
    ülke olarak şu katma değersiz ürün üretiminden ve gelişmiş ülkelerin fasoncusu olmaktan acilen kurtulmalıyız.
    Verimli olmak yerine kendi parasının rezil olmasından medet umman, bu şekilde daha fazla kar elde etmek isteyen bir topluluk olarak görüyorum büyük bir kesimini...

7 yetmedi, 10 yetmedi, 12 yetmedi, 15 yetmedi, 18 yetmedi, 20 yetmedi, 23 de yetmez, 25 de yetmez bunlara...

Bir beton lobisi, iki bunlar...

7.  Alıntı Originally Posted by theosos Yazıyı Oku
    Verimli olmak yerine kendi parasının rezil olmasından medet umman, bu şekilde daha fazla kar elde etmek isteyen bir topluluk olarak görüyorum büyük bir kesimini...

7 yetmedi, 10 yetmedi, 12 yetmedi, 15 yetmedi, 18 yetmedi, 20 yetmedi, 23 de yetmez, 25 de yetmez bunlara...

Bir beton lobisi, iki bunlar...
    evet ülke olarak verimliliğimiz çok düşük. ayrıca dediğim gibi katma değersiz ürünler içerikli ihracatımız var. Böyle olunca dediğim gibi kur artınca yabancı müşteri indexine bakar ve indirim ister. kaldı ki şuan elektrik fiyatlarında ciddi ucuzuz.
    şuan ihracatçının elini güçlendirecek konu Çin'den kıta Avrupasına ve ABD'ye navlun fiyatlarının artması olur. O da şuan belirgin halde olan resesyon döneminde şimdilik çok zor.
    Pandemi döneminde 2 yıl boyunca asıl tedariği Çin olan birçok mal siparişi Türkiye'ye dönmüştü. Buradan elde edilen karlar verimlilik artışlarına tekonolojiye aktarılmadığı için yine başladığımız yere dönmüş olduk.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

8. Asıl sorun sn pit in dediği gibi ihracatçılarda.
    Perakende Tekstil sektöründe çalışıyorum.
    İhracat yapan firmalar kurun baskılandığı dönem çok ciddi sipariş kaybı yaşadı.
    İhracatçının asıl korkusu ise ülkedeki belirsizlik yüzünden müşterilerin TR yerine alternatifleri oturtmuş olması.
    Bu kalıcı olarak dışarı kayacak gibi.
    Şu an İtalyada bir bölgede konfeksiyon üzerine küçük Çin kuruldu.
    İtalya gibi bir yer şu an bizden daha ucuza ürün yapıyor.

Bu zamana kadar kuru baskılayıp asgari ücret artışları ciddi maliyet bindirmişti.
    Şimdi üzerine kur enfasyonu da binecek.
    Double kiss.

Sermaye tarafında hiç olmadım ama param olsa üretime yatırım yapmak için 2 kere düşünürdüm.

Sayfa 1813/2241 İlkİlk ... 813131317131763180318111812181318141815182318631913 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •